Autor Tema: Гармин Фронт Вју (Garmin Front Vü)  (Pročitano 2769 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Гармин Фронт Вју (Garmin Front Vü)
« poslato: 19, 11, 2017, 18:29:01 posle podne »
Ове године почео сам да користим Хјуминбердов сонар који сам купио уз чамац.
Било ми је занимљиво да видим колико воде имам испод чамца, као и која је температура воде, а уз то, показивао ми је да у води има и риба, ма шта наши врли риболовци причали.

Ипак, све време ме је нервирала чињеница да ми се сонда налази на најудаљенијој крајњој тачки чамца, дакле, иза мене. Дакле, слика коју видим на екрану је слика детаља 6 метара иза врха прамца.

Сад сам на интернету пронашао да је и томе пронађен лек. Ево прочитајте:

Гармин Фронт Вју (Garmin Front Vü)

Гармин проширује опције својих сонара који снимају унапред својим Фронт вјуом
Аутор: Лени Рудоу (Lenny Rudow)
Слободан превод: Лазар Станојевић

Сонар који снима унапред није нов концепт, али је нови начин на који то чини Гармин Фронт Вју. Пронашли смо чамац опремљен овим уређајем на Међународном сајму наутике у Мајамију 2017. године и имали смо шансу да га проверимо из прве руке. Ако вам се допада идеја сонара за снимање унапред, погледајте следећи видео: .

Као што смо поменули, идеја овог система није да вам прикаже слику при великој брзини. Могућност да видите испред испод воде биће идеална за крсташе који посећују непозната места и нове луке. Док се крећете унапред релативно малом брзином (8 чворова – нешто мање од 15 км/ч – сматра се оптималном), дозволиће вам да видите свој пут кроз канале и околне препреке уместо да возите по осећају. Што, као што знамо, обично значи молити се да не налетите на нешто.

Фронт Вју је наставак Гарминовог система Паноптикс (Panoptix), који је дизајниран више за пецароше који траже рибу испред свог чамца. Али он ради помоћу сонде кроз корито ($1.499, 94-watt, 417 kHz Паноптикс ПС51-TX (Panoptix PS51-ТH), који даје скоро непрекинут низ података упозоравајући вас на оно што је испред чамца. Домет је обично до 300 стопа (нешто више од 90 метара) унапред и 8 до 10 пута од тренутне дубине. Користи релативно узан сноп од 20о да би се усмерио само на оно што је испред чамца, и има уграђен АХРС (AHRS) сензор за стабилизацију покрета којим умањује ефекте померања чамца.

Уређај региструје и температуру воде. Сонда долази у комплету за монтирање са свим потребним деловима и комуницира са остатком Гарминовог система путем интернета.

« Poslednja izmena: 19, 11, 2017, 22:52:45 posle podne LSI »

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Гармин Фронт Вју (Garmin Front Vü)
« Odgovor #1 poslato: 19, 11, 2017, 21:28:11 posle podne »
Lepo ali cena te igracke ce biti verovatno kao celo tvoje plovilo pri cemu ti treba i njihov ploter, mozda nesto iz serije 5 ali vrlo verovatnije 7 ili vece pa ti vidi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Гармин Фронт Вју (Garmin Front Vü)
« Odgovor #2 poslato: 19, 11, 2017, 21:34:51 posle podne »
Lepo ali cena te igracke ce biti verovatno kao celo tvoje plovilo pri cemu ti treba i njihov ploter, mozda nesto iz serije 5 ali vrlo verovatnije 7 ili vece pa ti vidi.
Ако сам добро разумео текст, ово кошта 1500 долара. Скупо и без додатака.

Или је то цена само сонде?

Можда ће нам се Пера Гармин јавити да нам каже више?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Гармин Фронт Вју (Garmin Front Vü)
« Odgovor #3 poslato: 19, 11, 2017, 22:53:38 posle podne »


Obratite na podatak šta dobijete u kutiji za te novce u USA.

Sondu sa potrebnim delovima za montažu i uputstvo.  hi