Autor Tema: Od maja do novemba 2 deo  (Pročitano 5038 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Od maja do novemba 2 deo
« poslato: 16, 11, 2017, 16:51:38 posle podne »
            Pocetkom 2017 prodao sam pobunjenika i kupio nesto manji al camac od drugara iz moje marine. S obzirom da godine pristizu uzeo sam camcic sa kojim mogu lakse baratati, odnosno vratiti ga kada voda opada, lakse ga vezati itd. Prosle godine mojom nepaznjom polomio sam elisu na brodskom motoru pa sam sada presao na vanbrodske motore. Ali to je tema za neki drugi  put. Ovo mi je 5 camac nadam se i poslednji a na slikama koje se nalaze u galeriji mogu se videti camci. Tokom ovoga pisanja ubacivacu sliku svojih bivsih i sadasnjeg camca.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #1 poslato: 16, 11, 2017, 17:09:17 posle podne »
      Prosle godine plovili smo uzvodno Tisom pa kanalom do Bogojeva pa u staklaru i nazad za Beograd. Sve to trajalo je oko 5 meseci ja sam se zbog slomljene elise vratio nesto ranije. Ove godine plan je da idemo nizvodno do Rama pa u kanal DTD i izlazak u N Beceju a potom spustanje do Titela i boravak u njemu. Ekipa smo Pišta i ja treceg nismo mogli pronaci uostalom mi smo pustolovi. Polazak je bio zakazan za 20 maj. Tako je i bilo. Prvo odrediste bile su male vode nama izuzetno poznat teren. Od ulova upecali smo uglavnom belu ribu nista znacajnije pa smo posle sedam dana resili da se spustimo do ljubavnog ostrva. Spuštali smo se laganom voznjom ili plutanjem. Uzivanje je pravo.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #2 poslato: 16, 11, 2017, 17:22:14 posle podne »
       Samo ime kaze da se nismo napecali na ljubavnom ostvu. To ostrvo sluzi necemu drugom. Grocanska ada pa Djokina ada i na kraju Banatska ada. Nezna se koja je od koje lepsa. Ali ni tu nista od pecanja. Jedino druzenje sa finim domacinima grocanske marine, koji su nas ugostili i dozvolili da se vezemo i snadbemo. Petnaestak dana, taman od penzije do penzije, bilo nam je dovoljno. Odlazimo nezadovoljni ulovom ali prezadovoljni prirodom i rekom tog dela Dunava.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #3 poslato: 16, 11, 2017, 17:30:10 posle podne »
        Spuštamo se Pišta i ja od Banatske ade pa do Smederevske, gde smo trebali prenociti a potom uci u Kovinski dunavac, videti mog prijatelja Jovana kome sam prodao brodic Švrću (slika iznad). Jedan dan pecanja na smederevskoj adi donelo nam je somce nesto manje od 3 kg taman za riblju corbu koju smo lepo napravili.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #4 poslato: 16, 11, 2017, 17:42:12 posle podne »
       Lepo popodne u Kovinu i snadbevanje u njemu. Ali se ipak odlucujemo da nastavimo desnom stranom Dunava, i udjemo vec jednom u tu Moravu. Puno puta sam prosao ali nikada nisam usao u tu nasu najvecu domacu reku. Uplovljavam u Moravu koja je iz uzetno mutna plovim prvi kilometar i oustajem. Vracamo se u Dunav i nastavljamo prema Stojkovoj adi. Posle Švrće ovo je Natrix kojeg sam napravio u Belegisu imao ga od avgusta do januara i onda ga se resio. Prodao ga drugaru sa posla i sada je u marini željeznicar.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #5 poslato: 16, 11, 2017, 17:53:42 posle podne »
        Stojkova ada. To je deo Dunava meni veoma poznat. Imao sam prelepe ulove a i drugare iz tog dela Srbije. Riba je i ovde radila veoma slabo ali mi smo imali veliki izbor. Odlazili smo u Kostolac zatim u Gaj i bilo je lepo.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #6 poslato: 16, 11, 2017, 18:03:47 posle podne »
         Ništa ništa ništa i negde pred sumrak Pištin štap se zabi u vodu. Da ne lazem jedno 15 minuta trajalo je izvlacenje soma od 24 kila. U meredov ne moze, sreca da smo imali kuku (hvala Stijaku za kuku). Šta cemo s njim ? Da ga pojedemo ne mozemo a da ga prodamo tesko to ide. Sreca, bas tog dana je Top prolazio i prihvatio da ga ponese u nasu marinu.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #7 poslato: 16, 11, 2017, 18:10:01 posle podne »
            Vetar nas je oterao u Gaj a i malo da se odmorimo. Stvarno je lepo treba boraviti najmanje tri dana i uzivati. Cekamo da stane vetar a potom bi krenuli prema žilavi.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #8 poslato: 16, 11, 2017, 18:26:27 posle podne »
         Žilava. Jedno od najomiljenijih mesta za pecanje. Koji god da vetar duva uvek se nadje neki zaklon za mirno pecanje. Pecali smo na glavnom toku Dunava potom s druge strane ostrva. Bila je po neka grabljiva riba ali nista od šarana. Vremenske prilike poterale su nas nizvodno prema Čibukliji a potom ulazak u kanal DTD kod Rama.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #9 poslato: 16, 11, 2017, 18:37:11 posle podne »
        Vec dugo smo na vodi a nismo jos na polovini. Usli smo u kanal i sada sledi najgori deo puta. Ja sam za to da razdaljinu od 156 km predjemo za tri dana, ali me ovaj moj madjar Pista dribla. Hoce da vozimo samo od 6 pa najdalje do 9 sati pa kad stignemo ? Prvi nesporazum izmedju nas. U kanalu nema sta da se vidi temperatura vode je oko 27 stepeni. O pecanju i ne razmisljam, sreca da imam dosta knjiga pa sta bude.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #10 poslato: 16, 11, 2017, 18:46:29 posle podne »
        Plovimo kanalom i stajemo ispod mosta kod Kajtasovog. Devet je sati. Nece Pista dalje. Kaze sutra nastavljamo. Uvazavam njegove godine, dobro da sam i njega nasao za ovakav put. Zabacujem poneki stap reda radi.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #11 poslato: 16, 11, 2017, 18:59:36 posle podne »
          Prva prevodnica Kajtasovo. Ulazimo unutra prevodnicar nas poziva da dodjemo kod njega. Penjem se i nosim sve sto mi je potrebno. Ovo je moje cetvrto putovanje ovim kanalom. Upoznat sam procedurom. Prevodnicar mi skrece paznju da svako plovilo mora platiti prevodjenje. Na moju tvrdnju da se placa jedno prevodjenje, bez obzira da li u prevodnici jedan ili deset camaca. Prevodnicar zove telefonom sefa. Šef Borjan mi govori da platimo prevodjenje a da on moze da nam naplati i plovidbu kanalom. Šta ces. Šut sa rogatim ne moze. Dobro je, da nam ne naplate i disanje vazduha. Placamo i prolazimo sa gorkim ukusom. Ovo dole je Pobunjenik camac kojeg sam imao do prosle godine.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #12 poslato: 16, 11, 2017, 19:06:29 posle podne »
           Plovimo sporo i dugo putujemo. Dolazimo do druge prevodnice Botoš. Neraspravljamo mnogo vec placamo sta nam kazu i izlazimo iz prevodnice. Monotono putovanje. Kad vidis neki most obradujemo se da stanemo ispod njega. Stadosmo ispod mosta u Kleku. Tamo smo se snadbeli gorivom i ostalim stvarima.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #13 poslato: 16, 11, 2017, 19:16:50 posle podne »
         Prodjose osam dana od ulaska u kanal. I evo nazire se N Bečej. U prevodnici druga prica, normalni neki ljudi. U razgovoru sa prevodnicarem kako on kaze. Nigde u Evropi se ne naplacuje prevodjenje za mala plovila. Neznam nisam tamo plovio. Ulazimo u najlepsi srpski grad na Tisi. Boravimo jednu sedmicu tamo i spremamo se za novo prevodjenje na glavnoj prevodnici.
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Od maja do novemba 2 deo
« Odgovor #14 poslato: 16, 11, 2017, 19:18:41 posle podne »
Ne znam kako vi ali ja uživam čitajući tekst i gledajući klipove. Bravo za pustolove  ok