Autor Tema: Уклоните пловила из воде до 30. новембра  (Pročitano 11906 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #15 poslato: 09, 11, 2017, 13:16:27 posle podne »
Kako ti to znaš?
Ако је неко нов на форуму, не значи да нема никаквог искуства или знања у вези с оним што коментарише.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #16 poslato: 09, 11, 2017, 13:52:25 posle podne »
Lazo, koliko znam pravilo na forumu je da se poslednji post ne citira  sajkaca sajkaca sajkaca

Da ne bude zabune, nisam mislio ništa loše, mada je možda tako zvučalo, pa se ovom prilikom izvinjavam ako je tako.

Ne vidim kako se može znati da imamo sve uslove za led na rekama, kada svaki meteorolog kaže da je sve preko 7 dana pogađanje na osnovu mnogo parametara, ali ipak nagađanje.

Led na rekama nije toliko česta pojava kod nas, pogotovo ne par godina za redom. Zato me je zanimalo kako bilo ko može znati da postoje velike šanse da se to ponovi, i na osnovu čega.

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #17 poslato: 09, 11, 2017, 14:04:36 posle podne »
Jako jednostavna stvar. Prosečna godišnja temperatura u Srbiji se kreće od 10 do 12 stepeni Celzijusa. Odnosno ako smo letos imali topli talas, nadimak Lucifer sa prosekom od oko 40 stepeni, u jednom periodu mora da se stvore uslovi da ispeglamo prosek, a jedini način je žestok minus. Dunav se ledi ako zbir dnevnih temperatura ispod minus 10 u roku od nedelju dana nagura na minus 100. Povoljni uslovi za stvaranje leda su mala i spora voda. Onda na to dodate odsustvo ledolomaca i rezultat znate.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #18 poslato: 09, 11, 2017, 14:12:01 posle podne »
Mislim da priroda ne fumkcioniše tako, da pegla prosek na godišnjem nivou, tj, bilo je hladno leto, biće topla zima.
Možda se temperaturni prosek i pegla, ali na nivou planete, ili nekog šireg reona, a ne na nivou Srbije.

Gledao sam nekog stručnjaka kako objašnjava zašto smo imali onakve minuse prošle zime (mislim da je bio i link negde na forumu), nisam sve popamtio, a nisam ni stručan, ali sam zapamtio da je rekao kako je razlog što je talas hladnog vazduha koji obično ne može da se probije ovoliko južno, što su se slučajno stvorili uslovi da se to desi, i da je to jako velika retkost. A ti uslovi su opet dosta severno od nas, pa ne verujem da naše toplo leto može da utiče dotok hladnog vazduha iz sibira 6 meseci kasnije....

Probaću da nadjem link...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #19 poslato: 09, 11, 2017, 14:16:41 posle podne »
Занкики, стварно нисам знао за то правило, али и да сам знао, не знам како бих избегао цитирање. Наиме, твој коментар сам прочитао на телефону преко тапато(л)ка а у тој апликацији кад притиснем ону стрелицу за одговор, он сам укључи и поруку претходника...

А коментар сам написао само зато што ми се учинило да би нови члан форума могао да буде и неко ко се разуме у временске прилике и прогнозе.

Е сад, колико можемо веровати прогнозама, то је већ друго питање.

Без жеље да омаловажим ту професију, али много пута сам помислио како би било лепо примати плату за тај посао. Напишеш да ће бити лепо и сунчано, с повременим, местимичним наоблачењем и пљусковима... Нема шансе да човек погреши. А платица само капље...

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #20 poslato: 09, 11, 2017, 14:20:15 posle podne »
Ja se nadam da ga neće biti, verujem da hoće, a znam da nam je strategija valjda neće.

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #21 poslato: 09, 11, 2017, 15:42:34 posle podne »
Ovaj zankiki je potpuni .....,on i nitko vise.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #22 poslato: 09, 11, 2017, 16:08:27 posle podne »
Mlađo,

sad da me ne mrzi, mogao bih naći jedno 10-ak sličnih postova koje si napisao na moj račun. Nisam hteo da se spuštam na taj nivo. Do sada.

Ako imaš neki problem samnom, reci javno da vidimo o čemu se radi, jer nisam primetio da sa nekim drugim imam problem.
U suprotnom, obiđi me i uzdrži se ubudeće od sličnih komentara. Hvala.

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #23 poslato: 09, 11, 2017, 19:23:11 posle podne »
Kako ti to znaš?
Da li je to normalan odgovor,zasto neko osim tebe nema pojma o nautici.Mozda se niko nece sa tobom prepucavati,a meni je bas dosadno.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #24 poslato: 09, 11, 2017, 19:52:19 posle podne »
Mladjo, nemoj tako...
Zankiki je jedan izuzetno prijatan covek, pun energije i dobrih vibracija. Daj Boze da ga licno upoznas, promenices misljenje, garantujem...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #25 poslato: 09, 11, 2017, 22:21:52 posle podne »
Kako ti to znaš?
Da li je to normalan odgovor,zasto neko osim tebe nema pojma o nautici.Mozda se niko nece sa tobom prepucavati,a meni je bas dosadno.

Hajde da probam lepo razgovarati, da vidimo ide li to.
Kao prvo, ne vidim šta je problem u tome što sam ovo pitao. Možda je moglo biti pogrešno shvaćeno, vidim da je i Laza isto primetio, pa sam se Kolibriju odmah i izvinio ako je tako.
I dalje stojim iza svog pitanja i voleo bih da znam na koji način se može znati mesecima ranije hoće li biti leda na rekama.

Ako hoćeš da se prepucavaš, izabrao si pogrešnu osobu, jer se ja ne prepucavam, iznosim svoje mišljenje i spreman sam da prihvatim tuđe.
To se zove razgovor, inteligentne osobe ga često upražnjavaju.
Svoje razmišljanje sam argumentovao, a naravno da postoji mogućnost da nisam u pravu. Onda druga strana argumentuje svoj stav, pa obe strane razmisle i nauče nešto od onog drugog. Istina je verovatno negde između.
Opet moram ponoviti, to je RAZGOVOR, ne znam zašto si ti shvatio to drugačije. Nije ti prvi put da me prozoveš direktno, ili u razgovoru sa nekim, očigledno je da samnom imaš neki problem.

Nije mi jasan priča da niko osim mene nema pojma o nautici, pa ja sam ovde često pitao druge i najbanalnije stvari koje ne znam. Nije sramota pitati i ne znati. Sa kompleksima je drugačije.

BTW, da obrazložim svoje prvo pitanje upućeno kolibriju. Na primer, ja sada napišem:

17 januara će padati sneg!

Zar ne bi najnormalniji odgovor nekog od vas bio: kako ti to znaš?  kgk

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #26 poslato: 09, 11, 2017, 22:39:20 posle podne »
Занкики, браво за овај одговор. Сад видим да нисам погрешио кад сам помислио да, и поред велике разлике у годинама, можемо да се дружимо.

Велика је ствар кад су људи спремни да застану и размисле да ли су можда и нехотице погрешили. Не може то баш свако.

Твоје питање јесте зазвонило у ушима. Али то се дешава, да некад кажемо или напишемо нешто што неко други чује или разуме на неки другачији начин.

Мислим да је сад и Колибри разумео поруку и да му неће бити жао што се регистровао на нашем форуму.

Надам се да ћете и ти и Млађа разјаснити узајамни однос. Можда и нећете успети али ни то неће бити крај света. Имам и ја свој "списак" оних чије поруке или уопште не читам или их не коментаришем и колико видим, свет се и даље окреће...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #27 poslato: 09, 11, 2017, 23:01:23 posle podne »
Uz razglabanje o nautici i ispijanje kuvanog vina nikako ne bi trebalo zaboraviti da se odgleda dnevnik 2. Znači rts.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #28 poslato: 09, 11, 2017, 23:05:56 posle podne »
У последње време на РТСу гледам само слагалицу. Само у њој  није наступио свемогући, свевидећи - бар до сада!

Од осталих укључујем само оне с филмовима и Лов и риболов.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Уклоните пловила из воде до 30. новембра
« Odgovor #29 poslato: 09, 11, 2017, 23:41:51 posle podne »
Nije da nema slicnosti sa proslom godinom a prva i osnovna je da ide zima a zimi se to desava. Za pojavu leda moze zima da bude blaga i lagana ali ako voda bude niska cak i serija od nekoliko dana ozbiljnijeg minusa moze imati za  posledicu pojavu leda. Bas se pitam kako nam se drzava organizovala po pitanju ledolomaca ove godine posto ona dva i dalje came gde su i bili.