Anketa

Da li ste zainteresovani za druženje na Lidu 26.novembra 2017

jesam
7 (58.3%)
nisam
1 (8.3%)
razmišljam
4 (33.3%)
ne razmišljam
0 (0%)

Ukupno glasova: 12

Anketa završena: 17, 11, 2017, 11:03:58 pre podne

Autor Tema: Ponovo zajedno  (Pročitano 18190 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #45 poslato: 30, 10, 2017, 17:15:07 posle podne »
Misha  ...da na taj mislim..nesto mi ovako ma slikama ...koje proizvodjac...djeluje mi veci od klasicnih plasticnih koje susrecemo

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #46 poslato: 30, 10, 2017, 17:41:38 posle podne »
Uf ako se organizujete za 1. Maj na Belegisu dolazim sigurno!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #47 poslato: 30, 10, 2017, 17:56:58 posle podne »
Први мај следеће године пада у уторак, па се празнује и у среду.
А како ће радничка класа сигурно премостити понедељак, биће то прави мали годишњи одмор од петка после подне до среде увече.

Имајући у виду да 1. маја по правилу пада киша, ипак ће бити и доста лепих дана - надам се.

Како сам постао "плован", врло је вероватно да ћу се придружити окупљању, макар преко викенда. Мислим да би било лепо да се окупимо, ви са севера, Београђани и ми из средишњег дела. Може да буде прави празник.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #48 poslato: 30, 10, 2017, 18:08:58 posle podne »
Eto prilike da vi sa severa organizujete to ukupljanje. oops

Može da traje i samo jedan dan , a mi smo znali da tamo ostanemo i 2-3 dana, ako je vreme lepo.
Jedni su bili svo vreme, neki odlazili, neki dolazili.....

http://www.plovidba.info/forum/dogovori-za-druzenja-i-regate/belegis-1-maj-2011-utisci/
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #49 poslato: 30, 10, 2017, 18:31:24 posle podne »
Eto prilike da vi sa severa organizujete to ukupljanje. oops

Može da traje i samo jedan dan , a mi smo znali da tamo ostanemo i 2-3 dana, ako je vreme lepo.
Jedni su bili svo vreme, neki odlazili, neki dolazili.....

http://www.plovidba.info/forum/dogovori-za-druzenja-i-regate/belegis-1-maj-2011-utisci/

Uh sa ove vremenske distance mi nekako deluje da je sve bilo laganije i opustenije

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #50 poslato: 30, 10, 2017, 19:28:43 posle podne »
Da li si ti bio one jedne godine ili baš te 2011.g, sa tvojim bivšim plovilom, kada je bilo čuveno tradicionalno budjenje svih prisutnih u zoru 1.maja uz himnu Hej Sloveni sa razglasa Ake i podizanja na jarbol zastave Jugoslavije i kada si kao kontru aktivirao više petardi??? eek sha
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #51 poslato: 30, 10, 2017, 19:29:30 posle podne »
...
Uh sa ove vremenske distance mi nekako deluje da je sve bilo laganije i opustenije


Не чини ти се - било је лаганије и опуштеније. Све је мање обичних људи, оних који живе од својих плата, који себи могу да дозволе "луксуз" да поседују пловило и да могу да одвоје по неколико дана за боравак на води.

Све је мање нас који не признајемо да су нас победили, који се грчевито враћамо води, јер само нас она лечи и одржава у колико-толико нормалном стању.

Надам се да ће се догодине, за 1. мај, на Белегишкој ади окупити сви који буду могли да дођу, надам се да ћемо сви потражити начин, а не изговоре. Довољно је времена за планирање термина, довољно је времена за припрему пловила.

Ипак, код оваквих ствари треба имати у виду да није исто испловити и боравити не неком месту пар дана на великој лађи, која има све што је нужно и много тога што додатно доприноси комфору и кад се на такав боравак одлучи неко с чуном без кабине и тоалета. Чак ни добар шатор на обали не може се упоредити с добро изолованом кабином у којој и по киши и ветру човек може у миру да погледа вести на телевизору или припреми вруће палачинке.

Зато мислим да би било добро да се унапред зна да ће на месту окупљања бити пар "матичних" бродова, а да власници мањих пловила знају да ће на месту окупљања бити неког ма кад дошли и ма колико дуго се задржали.

Као што рекох, доста је времена пред нама, биће прилике за договор и организацију.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #52 poslato: 30, 10, 2017, 19:51:19 posle podne »
Lazo, sve je to tačno ali Belegiš je vrlo zahvalan i za kampovanje.
U periodu jul-septembar baš na tom mestu naših skupova boravi desetak manjih plovila sa , uglavnom, penzionerima, (tada oni zauzmu ceo prostor i istaknu visoki jarbol sa Jugoslovenskom zastavom).
Iako imaju mogućnosti da spavaju i borave na svojim čamcima oni oforme na obali pravi kamp sa šatorima ili ceradama i tako provedu celo leto, blisko, družeći se.

http://www.plovidba.info/forum/kako-sam-proveo-vikend-na-vodi/belegis-veliki-praznik-4-juli-vodostaj-dunava-285-zemun/

Drugo, nije obavezno biti prisutan svo vreme praznika.
Dolazili su prijatelji prisutnih nautičara i na jedan dan kolima do same obale, prekoputa na kopnu.
Ili, zbog, mogućeg blata na zemljanom putu od Belegiša do te obale Dunava, dodju kolima do Starih Banovaca..
Moja žena je dolazila i medjugradskim autobusom do crkve blizu restorana Venecija u Starim Banovcima na samoj obali i neko od nas ih preveze pomoćnim čamcem tih 2 km do mesta okuplanja.
Doduše, Broker je upravu, tada je bilo mnogo više interesovanja i ljudi su bili puni entuzijazma.
« Poslednja izmena: 30, 10, 2017, 21:02:58 posle podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #53 poslato: 30, 10, 2017, 20:29:20 posle podne »
Hvala svima na lepom druzenju, ipak, zahvalio bih se posebno i najmladjem delu ekipe za odlicno razgibavanje uz odbojku, eto da ne bude da ova okupljanja pored nautike imaju veze samo sa hranom i picem, apelujem da se u buduce prikljuce i ljubitelji sporta. Uostalom, bilo je vise razlicitih sportskih rekvizita tako da svi uzrasti mogu da ucestvuju. Na primer, pokazalo se da je jedan od majstora rostilja, takodje i majstor pikada.

Evo i jednog kratkog snimka vec pred kraj nevremena:


Evo u prilogu i jednog malo neizostrenog nocnog pogleda na Zemun sa vode kroz kisu i vetar.

Samo druzenje ste vec lepo obelezili fotografijama i neka ipak to ostane glavni utisak, a ne nevreme.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #54 poslato: 30, 10, 2017, 20:42:27 posle podne »
Bravo Nidžo, svi smo imali aparate, telefone. skoro svi slikali ali nisam video da je neko napravio neki video snimak i postavio ga ovde. Šteta. Moramo to drugi put da sve snimimo i napravimo jedan lep film, da jednom kada prodje dosta vremena pogledamo i setimo se lepih druženja. Ovi predlozi za druženje na BELEGIšKOJ ADI me već golicaju. Spor mi je čamac ali možda se otisnem iz ZEMUNA uzvodno i pridružim druženju kada bude organizovano.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #55 poslato: 30, 10, 2017, 21:10:12 posle podne »
 25648 o  "Spor mi je čamac ali možda se otisnem iz ZEMUNA uzvodno i pridružim druženju kada bude organizovano"
I to je resivo: privezes se uz neki veci I jaci camac kolega I zajednicki stignes brze I bezbednije. Povratak samostalno nizvodno ide opusteno I to onda kada tebi to odgovara. 25648
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #56 poslato: 30, 10, 2017, 22:31:51 posle podne »
Hvala Mišo, verujem da je to izvodljivo, ali  ne volim nikog da opterecujem. Što mogu sam, radim sam. Nekako ćemo se već organizovati do tada, guraće moja Istranka, verovatno će biti ono -ajte vi, stići ću vas ja jednom  jh. Uvek sam za druženje sa dobrim ljudima.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #57 poslato: 30, 10, 2017, 23:21:45 posle podne »
Da li si ti bio one jedne godine ili baš te 2011.g, sa tvojim bivšim plovilom, kada je bilo čuveno tradicionalno budjenje svih prisutnih u zoru 1.maja uz himnu Hej Sloveni sa razglasa Ake i podizanja na jarbol zastave Jugoslavije i kada si kao kontru aktivirao više petardi??? eek sha

Bio jesam, petarde i zastavu sam prespavao a petarde je mislim bacao Marko sa Malog veseljaka

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #58 poslato: 31, 10, 2017, 09:02:49 pre podne »
Ako se organizujemo za 1 maj, računajte i na mene.... Mada, ako krenem sa Veprom, ko zna gde ćemo stići...  ha

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Ponovo zajedno
« Odgovor #59 poslato: 31, 10, 2017, 09:13:43 pre podne »
Evo i ja da sa uključim i da kažem da mi je mnogo drago što nisam propustio ovo druženje. Neke ljude sam znao od ranije, neke nove sam upoznao, a što je najbitnije, proveo sam vreme u prirodi sa dobrim društvom.

Miša i njegova supruga su se postavili kao pravi domaćini, Miša je pripremio kamp za sve nas, i prevozio na ostrvo i nazad kome god je trebalo, između ostalog i nas, a njegova supruga nas je poslužila dobrom rakijom, i lepo aranžiranim "mezetlukom".

Riblji paprikaš je takođe bio odličan, a mogu reći da nas je i vreme dosta dobro poslužilo jer se i vetar smirio a kiša i ono nevreme su krenuli tek oko 15h. Žao mi je što nisam ostao do kraja da bar pomognem i da se malo raspremi obala, ali čujem da je vetar pomogao u tome...  jh

Mišo, svaka čast za inicijativu i organizaciju!  thumbup  114

Imam malo slika pa da podelim sa vama:


Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek