Autor Tema: MORGAN 45-1 OR  (Pročitano 8455 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #30 poslato: 17, 10, 2017, 19:09:08 posle podne »
Е па људино сад си на "нашој страни" и никако ниси сам.   114  harm  ffff

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #31 poslato: 17, 10, 2017, 19:11:13 posle podne »
Е па људино сад си на "нашој страни" и никако ниси сам.   114  harm  ffff
Haha
Hvala Odavno sam ja na nasoj strani,na slici cale i brat a ja vozim idemo da on roni sa puskom

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #32 poslato: 17, 10, 2017, 22:42:53 posle podne »
E pa sinko dobro ti nama došao i bolje nas našao i što reče kolega iz kanala konačno jedro na vidiku , a posebno mi je lično drago ono za stara plovila pošto danas manje više svi jure neke novotarije .  Ja lično ne bih mogao da živim sa amerima mada imam nekoliko i komšija i kumića koji su tamo već godinama i pitanje da li će se vraćati , ali oni su otišli mladi i odveli decu i prilagodili se , a ja skromno čekam penziju- 170 dana,  sitno- i sanjam Gčku i grkinje. Dobro more

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #33 poslato: 17, 10, 2017, 22:59:59 posle podne »
E pa sinko dobro ti nama došao i bolje nas našao i što reče kolega iz kanala konačno jedro na vidiku , a posebno mi je lično drago ono za stara plovila pošto danas manje više svi jure neke novotarije .  Ja lično ne bih mogao da živim sa amerima mada imam nekoliko i komšija i kumića koji su tamo već godinama i pitanje da li će se vraćati , ali oni su otišli mladi i odveli decu i prilagodili se , a ja skromno čekam penziju- 170 dana,  sitno- i sanjam Gčku i grkinje. Dobro more
Hvala Tangabravo
Sto se tice njih ovde nemam nijednu zamerku.
Nisam nijednom u bilo kom smislu osetio da nisam odavde vec 3 kolena iako sam dosao pre 5 godina.To ponasanje prema strancima je za pohvalu jer sam zahvalan na lepom ponasanju prema meni do sada.
Izuzetno je lako raditi sa njima biznis,oni kao i mi pokusaju dobiti nesto povoljnije,stiskaju se da skupe pare da srede brod a neki vole vise pivo od broda na kom zive a ne da ga samo koriste kao rekreativno.
Dosta njih zivi na brodovima,skroman zivot,rade po marinama oko brodova i neguraju se za pare jer im netrebaju osim ako netreba nesto da se popravi.
Ja sam okruzen sa raznim ljudima,od onog sto nema za pivo do onog sto ima da nezna koliko ima.Ali sto moha zena kaze,vi sa brodova svi licite jedni na druge.
Pre neki dan sedi mi englez vec 30 godina bez papira zivi na brodu i dodje lik sedne sa nama pivo grk ima jedrilicu isto parkira porshea a ovaj sa biciklom i korpom na volanu.Pitam ga ja dok sedimo pijemo pivo posle posla reko"nisam znao da imas staru carreru"a on ce meni imam ih 15 est komada ali ovaj mi je najdrazi.Onaj englez mu kaze koji ce ti kurac 15 hahaha
Eto,to je Amerika.Ovi sto vole camce mogu biti u milionima ali nikad neces videti da se kurce,da neznaju da se ponasaju ili da ponizavaju ovog sto nema.
Kod nas uzme golfa pa nema kraja hahaa
Ti za Grcku,a ja ako stignem za 2019 prolece da zavrsim planirano na brodu eto i mene u Jadran.Planiram da izdam kucu i odem bar godinu dana da plovim minimum godinu.
Posao ce da ceka,isplanirao sam svejedno da radim sa broda ovo a ovde me vec dosta kruzera zna sto su po Karibima.
Uzdravlje

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #34 poslato: 18, 10, 2017, 23:29:15 posle podne »
Zaboravih da kažem da sam pre 10 tak godina dok sam se švercovao u marini u Baru- 15dana- video jednu istu ovakvu kao tvoja klasična , drvenjak samo što je bila dibiodus gola i veoma lošeg stanja , ali tada nisam nosio foto tako da nemam nijedne fotke. Dobra stvar kod ove klasične blinije što i ispod 8-9m dužine ima u kabini stajaća visina i to ohoho

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #35 poslato: 19, 10, 2017, 00:23:29 pre podne »
Zaboravih da kažem da sam pre 10 tak godina dok sam se švercovao u marini u Baru- 15dana- video jednu istu ovakvu kao tvoja klasična , drvenjak samo što je bila dibiodus gola i veoma lošeg stanja , ali tada nisam nosio foto tako da nemam nijedne fotke. Dobra stvar kod ove klasične blinije što i ispod 8-9m dužine ima u kabini stajaća visina i to ohoho
Istina,ali nisu svi komforni,dosta ih je preuskih do 30ft.Ovaj ima sirinu 3.353 m a duzina je 14.0208 m.
Nije neka sirina kakve danas prave po 5 metara sirine ali je udoban na talasima i mogu da ga parkiram gde je predvidjen manji brod oko 30ft tako da nema da nema negde da se uglavim.Cirao sam o njemu dosta na forumu jednom,uglavnom su zadovoljni sa okretnoscu i brzinom.Jedan kaze da je od Tampa Baya do Dry Tortugas ostrvo izmedju Meksika i Key Westa najuznije tacke Floride za 24 sata presao 198(366.6km) milja u par navrata istom brzinom sto je super jer vecina napravi 120-140 milja.
Mada kad ga dovedem na prolece kod mene kuci krece ozbiljna restauracija.Nabavio sam granit 1/2 cm debljine sa podlogom hooneycomb (strukturalna podloga),novi materijali za 2018 godinu od Sunbrelle,pod brodski teak and holly brodska sperploca sa linijama belim i crnim,nov elektricni wc,tusevi su isto spremni cesme,bojler moram da nabavim sva nova creva za motor i vodu.
Sajle jarbola i mehanicki fiting ce biti od Sta-Lok kompanije ja sam postao diler njihov skoro tako da radim i za druge brodove rigging jarbola.
Sad samo polako da sve spakujem polako,upravo sada jurim panel za struju ac i dc.Treba mi alarm za bilgu ako krene voda imam 4 pumpe u brodu za izbacivanje vode i da uzmem rucnu jednu 120l/m ispumpava.Idem za mesec da pripremim leziste za motor (2414km) u jednom pravcu.Pa sad neka neko kaze da mu je komplikovano sredjivanje broda haha.

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #36 poslato: 19, 10, 2017, 09:57:08 pre podne »
Svaka cast druze, ja kukam sto mi je brod u Ostruznici i sto sada dok je na suvom moram dnevno da bijem po 50km.

Od Floride sam prakticno samo za Majami znao ali sada kada je bila Irma bas sam propratio i druge delove, stvarno vam je tu mnogo lepo, cak i manja mesta pored vode, kazi mi kog reda velicine su cene po marinama, sta se gleda sirina, duzina, godiste?

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #37 poslato: 19, 10, 2017, 13:19:36 posle podne »
Svaka cast druze, ja kukam sto mi je brod u Ostruznici i sto sada dok je na suvom moram dnevno da bijem po 50km.

Od Floride sam prakticno samo za Majami znao ali sada kada je bila Irma bas sam propratio i druge delove, stvarno vam je tu mnogo lepo, cak i manja mesta pored vode, kazi mi kog reda velicine su cene po marinama, sta se gleda sirina, duzina, godiste?
Svi mi znamo samo za Miami,ali bio sam tamo 3 puta i nista posebno.Dosta prljav grad ali na Floridi svaki grad je lep na svoj nacin.
Marine naplacuju po duzini,oko 12$/ft to je u najvecem 90% marina.Imas negde da nadjes 7-8 (slip) samo vez,a negde i za preko 13.
Ako je brod presirok za normalne vezove onda ide na dugi dok ali mu naplacuju drugu cenu.
http://turtlecove-marina.com/

http://www.stpete.org/parks_and_recreation/marina/

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk