Autor Tema: MORGAN 45-1 OR  (Pročitano 8408 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #15 poslato: 15, 10, 2017, 08:27:30 pre podne »
...
put je a jos je natopljen suzama,besom i bolom...
...Sad me na ulasku u marinu nepitaju ko sam i sta cu tu,vec mi kazu dobro dosao kuci.
...
Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Велики песник је рекао: "Чашу меда још нико не попи, док је чашом жучи не загрчи."

Човек у животу падне али важно је да опет устане. Не може то свако и по томе се разликујемо. Али онај који смогне снаге да устане и настави, стиже на циљ и може годину провести у јапанкама.

Наши људи често мисле како је на другом месту, негде далеко, увек боље, лепше, лакше... Не знају колико пут у непознато може бити тежак и неизвестан. Тако је увек било, тако је и данас кад свакодневно млади људи полазе у нади да ће им "тамо негде" бити боље.

Некада сам био против тога и мислио сам да се морамо борити ту где смо... Данас... кад видим шта се око нас дешава, више нисам сигуран шта је исправно. Више младим људима не говорим да треба да остану али жао ми је кад чујем да је још неко отишао. Полако али сигурно у овој земљи има све мање младих и школованих, а све више нас старих и необразованих.

Прочитао сам недавно на једном месту следећи текст:

Желите ли да уништи једну цивилизацију, на располагању су вам три начина:

1. уништите породицу
2. уништите одгој и образовање
3. обезвредите узоре.

Породица се уништава омаловажавањем улоге мајке, па се жене почињу стидети зато што су мајке, или што су домаћице!

Умањите вредност и поштовање учитеља у друштву, тако да их ученици презиру!

Како бисте уклонили узоре, смањите вредност учених људи и нико их неће слушати и следити!
 
Препознајете ли ову земљу?


Мени личи на ово око нас. Ви сте се склонили од свега тога и сад радите нешто лепо, нешто што волите, нашли сте своје место под сунцем. Лепо је што сте се јавили и што желите да то поделите с нама, да нама који смо још увек ту, отворите поглед кроз један нови прозор. Хвала.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #16 poslato: 15, 10, 2017, 11:11:45 pre podne »
Slažem se sa Lazom, i ja sam tako mislio dok sam bio mlad i lud 6589, Sada svojoj deci nikad ne bih rekao "ostajte ovde, sunce tudjeg neba neće vas grejat ko što ovde greje" Neka idu za svojim ciljevima, samo neka su zdravi i samostalni.
Pedji svaka čast, po svemu sudeći spojio je lepo i korisno. Uživa u nautici, koliko vidim partnerka ga lepo prati, uz to posao koijm se bavi je i unosan, naravno uz mnogo pedantnog rada. Posebno mu hvala što ima želju da sve lepote nautike podeli sa nama smrtnicima koji nautiku mnogo vole, i shodno našem standardu je i upražnjavamo.
Zato Pedja samo napred, uživaćemo u tvojim tekstovima, fotografijama, tvojim radovima. Slobodno možeš mostavljati restauriranje i manjih plovila, možda uspemo nešto od tvojih radova da primenimo ovde klod nas i uglancamo naše ladje  kgk

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #17 poslato: 15, 10, 2017, 11:52:23 pre podne »
Mileta je sve rekao, samo napred, postavljaj slike slobodno  thumbup
Sto se tice videa, najbolje je da ih prvo okacis na youtube, a onda ovde u poruci samo upises URL, npr:


Jedna bitna stvar, da bi se video prikazao, moras na pocetku url-a da izmenis "https" sa http". Evo ga primer tvog videa, sa http, preporucujem ljudima da pogledaju:



 114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #18 poslato: 15, 10, 2017, 15:28:58 posle podne »
Mileta je sve rekao, samo napred, postavljaj slike slobodno  thumbup
Sto se tice videa, najbolje je da ih prvo okacis na youtube, a onda ovde u poruci samo upises URL, npr:


Jedna bitna stvar, da bi se video prikazao, moras na pocetku url-a da izmenis "https" sa http". Evo ga primer tvog videa, sa http, preporucujem ljudima da pogledaju:



 114
Da,natopljen je svacim.
Ali idemo o lepsim temama
Pokusao sam ovde neke nase da uvedem u nautiku pa kad sam dosao povedem ih na brod.Oni popiju,seru,smrde prde kazu ajmo brze tamo hajmo vamo a ja sa jedrilicom 30ft Hunter pa ne leti.Pa sede po kanapima kazes dodaj taj a oni tebi pa ovde treba da se radi.Kad se vratis u marinu svi skoce sa broda i trce kuci.Rekao sam zeni,nemoj da mi nisi lupila samar kad me neko pita nesto za brod da se setim dobro ovoga.
I tako,nastavim svoj put sam bez ljudi na brodu,uglavnom sam i lepo mi je.Ima nasih ljudi jako malo ali ima, da vole vodu i da su na vodi iz ljubavi a ne foliranja.
Rade ,nas prijatelj tu je i na snimku, je ronioc,nekad svirao po Savi splavovima Adi je od nase fele covek.On zivi 40 minuta od mene na Cheo Lee 48ft jedrilica i ima kucu ali ne silazi sa broda.Radili smo mu enterijer,pa nesto napolju sad Rade polako sredjuje jarbol drveni,doduse imao je srchani udar skoro ali se oporavlja.
Moram da mu kazem za forum.
Sve u svemu,ja sam nakon 6 meseci ovde kupio brod,sredjivao ga pa ga vozio 4 godine i prodao.Ovde ljude znam nisu izasli na vodu dok im ja nisam dosao a zive od '92 ,'95.
Mogu se brodovi naci jako povoljno,ako nekoga interesuju jedrilice pa da moze da spakuje brod pa preko atlantika pa tamo da ga radi i sredjuje.Kad kazem spakuje mislim pripremi za plovidbu haha
Delova kakvih hocete,camaca,neznam cega nema.mislim da je 60% svih brodova ragistrovano ovde.Jedrilica 70to godiste oko 35-37 ft moze da se nadje za 1000$.Motor kosta oko 4-5 hiljada e sad tu nastupa ovaj forum pa na gurku.Riging broda je oko 5-6hilj.vrednost tog istog broda kad se sredi od 30-70 hiljada mozda i 100 ali zavisi kako se sredi i koja oprema je u njemu.
Ja planiram ovaj brod da doplovim za CG i da ga ostavim dve sezone tamo pa da nastavim dalje.Mislio sam i to je jos u opciji da izdamo kucu i na brod par godina,ja moj posao bilo gde mogu da radim a milione necu napraviti,jedino sto napravim sa ove dve ruke bice dovoljno.To mi je trenutno cilj,idemo dalje....

Dole na slici moj Cale kad smo se videli posle 5 godina prvo ga odvedem na otpad za brodove,pa uzmem od druga jedrilicu nas covek nadjem mu brod da uzme za 1500 dolara 27 ft nikad za godinu dana nije uzeo da ga izvede vec sam ja morao da ih vozim.Nakraju brod je prodan za 4000,otplovio do Key Westa juzno i potonuo u oluji.Zvao me novi vlasnik da javi.Sto bi rekli,bar je poginuo kao junak!!!


Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #19 poslato: 15, 10, 2017, 17:59:26 posle podne »


Evo ga jedan stari video Meksicki Zaliv

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk
« Poslednja izmena: 15, 10, 2017, 21:43:59 posle podne Bakara »

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #20 poslato: 15, 10, 2017, 18:07:57 posle podne »


Vadjenje dizel motora iz broda ja i Ella na jugu Texasa gdje smo uzeli brod.Motor totalno zardjao dizel Westerbeke 4107 .
Nasli smo kasnije jedan noviji Perkins 4108 dizel isti model uradjena generalna ceka ugradnju

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #21 poslato: 15, 10, 2017, 20:28:38 posle podne »
Nadjem nasem jednom brod povoljno evo kako izgleda i kako ga pazi,dovezem ga na jedra 30 milja  i to mala sa drugog manjeg broda pre godinu dana i nista nije pipnuo jednom smo zvali da dodje jer sam gurnuo pumpe poceo da tone.Nije ga obisao 4 meseca ,o tome ti pricam...

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #22 poslato: 15, 10, 2017, 20:35:23 posle podne »
Nije to usamljen slučaj, ima toga i ovde u Srbiji, pojedini ne obidju svoje barke ni po godinu dana, neki i više. Prošle godine sam vezao čamac u rukavcu na Adi Ciganliji, kažu čuvari da pojedinci nisu došli da obidju čamce godinama. Čamci zarasli u mahovinu, neki do pola puni vode, uhvatila se žabokrečina, Užas. Ja se razbolim kad par dana ne mogu da odem na čamac, a na njemu uvek nešto briskam, i glancam. To mi uživanje. Ne razumem ljude koji imaju čamac i ne obilaze ga i ne plove sa njim. Valjda im služi da se samo hvale kako imaju barku, a što stoji usidrena i propada njima nije važno.

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #23 poslato: 15, 10, 2017, 21:33:07 posle podne »
Nije to usamljen slučaj, ima toga i ovde u Srbiji, pojedini ne obidju svoje barke ni po godinu dana, neki i više. Prošle godine sam vezao čamac u rukavcu na Adi Ciganliji, kažu čuvari da pojedinci nisu došli da obidju čamce godinama. Čamci zarasli u mahovinu, neki do pola puni vode, uhvatila se žabokrečina, Užas. Ja se razbolim kad par dana ne mogu da odem na čamac, a na njemu uvek nešto briskam, i glancam. To mi uživanje. Ne razumem ljude koji imaju čamac i ne obilaze ga i ne plove sa njim. Valjda im služi da se samo hvale kako imaju barku, a što stoji usidrena i propada njima nije važno.
Izgleda da je tako.
Stavljali slike po FB a mene molili da im obidjem brod jer je oluja.Ja majmunu kazem pa sto nedodjes treba da se preveze kaze nema vremena sedi u kafani ,hahaha pa sta da kazes dalje

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #24 poslato: 16, 10, 2017, 21:27:14 posle podne »
pozdrav.
super prica i svaka cast na izboru posla. odlicno je ako posao moze da se veze za ono sto volis. treba paziti da ti to posao ne upropasti. vidim da je kod vas to kako treba.
ova prica o ljudima koji dodju na brod pa sede na kanapima piju i potpuno ih ne zanima cela prica o plovidbi je redovna.
na jedrilici je to najizrazenije.pozovem ljude,oni odusevljeni dodju..a kad se isplovi u totalnom su cudu sto to nije kao na tv. da lezis pijes pice voda zubori.jos kad devojke dodju u suknji pa im treba pola sata da predju na brod..al to je normalno,manjina je onih koji su bas zagrizeni nauticari,pa se i ne moze ocekivati da imaju neko iskustvo ili interesovanje. mada cesto se neko upeca i zarazi nautikom posle par izlazaka na vodu.

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #25 poslato: 17, 10, 2017, 02:12:48 pre podne »
pozdrav.
super prica i svaka cast na izboru posla. odlicno je ako posao moze da se veze za ono sto volis. treba paziti da ti to posao ne upropasti. vidim da je kod vas to kako treba.
ova prica o ljudima koji dodju na brod pa sede na kanapima piju i potpuno ih ne zanima cela prica o plovidbi je redovna.
na jedrilici je to najizrazenije.pozovem ljude,oni odusevljeni dodju..a kad se isplovi u totalnom su cudu sto to nije kao na tv. da lezis pijes pice voda zubori.jos kad devojke dodju u suknji pa im treba pola sata da predju na brod..al to je normalno,manjina je onih koji su bas zagrizeni nauticari,pa se i ne moze ocekivati da imaju neko iskustvo ili interesovanje. mada cesto se neko upeca i zarazi nautikom posle par izlazaka na vodu.
Kazu,kad volis ono sto radis onda nikad neides na posao.
Bojim se da mi je posao doneo ono kao ginekologu haha,pa kad me pozovu na camac ja vrtim ocima kao jel moram.
Salu na stranu mada opet i ima istine tu,ja sam nekako vezao svoju strast za jedrenje tako da cak i kad odem na brod od milion(a radio sam Azimut 130 novi) od 9 M nekako mi nije interesantno.Drazi su mi brodovi stariji gde je neko nesto pravio,obradjivao drvo,uneo novinu u starinu i jos ako ima nov motor imas sta i da gledas.
Prvih 4 slike,brod je iz 1960,ubaceni novi motori,ja sam radio ograde platna sedista i lezaj i sank sa marine vinyl(brodska koza)
Pfipfetex rupicasto platno i Sunbrella od Glen Raven.
Ovo dalje sedista i svasta nesto Azimut 130

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #26 poslato: 17, 10, 2017, 08:14:25 pre podne »
Pedja davno sam negde čuo da ako želiš da uspeš u inostranstvu beži od naših ljudi. Družeći se sa njima samo ćeš štetu da vidiš. I tamo su ljubomorni, podvaljuju, kradu, pijanče, tuku se i svašta drugo. Naravno ima izuzetaka, njima svaka čast. Uzdaj se ti u se i u svoje kljuse. Uživaj u NAUTICI, a ako tu ima i profita za tebe i tvoju porodicu još bolje.  Spojio si lepo i korisno kud ćeš veće sreće. Pozdrav 6589,

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #27 poslato: 17, 10, 2017, 14:32:50 posle podne »
Pedja davno sam negde čuo da ako želiš da uspeš u inostranstvu beži od naših ljudi. Družeći se sa njima samo ćeš štetu da vidiš. I tamo su ljubomorni, podvaljuju, kradu, pijanče, tuku se i svašta drugo. Naravno ima izuzetaka, njima svaka čast. Uzdaj se ti u se i u svoje kljuse. Uživaj u NAUTICI, a ako tu ima i profita za tebe i tvoju porodicu još bolje.  Spojio si lepo i korisno kud ćeš veće sreće. Pozdrav 6589,
Naravno da ima profita jer nebi ni radio ovo,ali ima mnogo ali dok se dodje do profita.Nekako profit mi je zadnji tu dok se sve ostalo spakuje.
Vidi,ima nasih koji su uspeki u poslovima,ali su vise kao pojedinci.Nazalost,mislim da se mnogo vise moze uraditi spajanjem par pojedinaca ali neizvodljivo.Hteo ja pored ovog posla da pokrenem jos jedan a covek me pita sta cu ti ja.Ja kazem pa ti mi trebas za deo posla koji ja neradim a on meni a sto neradis a ovo a ono.pa nemoze jedan covek sve da radi,pitaju te sta da rade imas li neku ideju ti kazes,objasnis ali opet neveruju sami sebi ja mislim.Tako da sam im svima dao 2 nedelje da se organizuju ,isteklo nista posao u fioci iddja ceka izgleda mene kad budem mogao sam sve ili nadjem meksikance da rade.
Nazalost,mislim da mozemo velike stvari da radimo ali smo od ideje do realizacije losi

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #28 poslato: 17, 10, 2017, 14:40:36 posle podne »
Pedja
Drago mi je da si se pojavio na ovom forumu, a jos mi je draze da vidim naseg coveka koji je nasao sebe u inostranstvu... Na zalost, ja sam proveo 25 godina u inostranstvu i vratio sam se ovamo bez da se zamislim u opste...
To sto Mileta napisa, velika je istina ... Nasi ljudi su me u inostranstvu kostali ihaaaa, al nema veze, niko me nije terao da guram u kola onima koji nicemu ne vrede..
Da si ziv i zdrav i sve tako pun pozitivne energije !!!
 114 114 114

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #29 poslato: 17, 10, 2017, 16:11:57 posle podne »
Pedja
Drago mi je da si se pojavio na ovom forumu, a jos mi je draze da vidim naseg coveka koji je nasao sebe u inostranstvu... Na zalost, ja sam proveo 25 godina u inostranstvu i vratio sam se ovamo bez da se zamislim u opste...
To sto Mileta napisa, velika je istina ... Nasi ljudi su me u inostranstvu kostali ihaaaa, al nema veze, niko me nije terao da guram u kola onima koji nicemu ne vrede..
Da si ziv i zdrav i sve tako pun pozitivne energije !!!
 114 114 114
Hvala Dule
Mislim da su me brodovi i ljubav prema vodi odvojili u stranu,a nekako sam naucio na moju samocu
Pozdrav

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk