Autor Tema: MORGAN 45-1 OR  (Pročitano 8407 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
MORGAN 45-1 OR
« poslato: 13, 10, 2017, 04:24:06 pre podne »
Pozdrav svima,
Ja sam Pedja iz nekad bloka 45 NBG sad sam mislim u zadnjih 5 godina na Floridi mali grcki grad Tarpon Springs.
Trenutno renoviram jedrilicu klasicnu iz 1965 od 12 komada Carlie Morgan arhitekta i skipper.
Inace se bavim profesionalno jahtama,specijalnost su mi jedrilice i diler sam za Sta Lok mehanicke fitinge za rigging broda.
Uza specijalnost mi je eksterijer i enterijer jahti,radim custom izradu dodgera,biminija,pokrivaca,sjenila,pokrivaca jedara,popravke jedara i svega vezanog za brodove.
Moj sajt je www.adriaticlux.com
A mala prica o brodu koji smo uzeli da vratimo u zivot mozete naci na you tubu "Sailing Salonika".
Eto onako ukratko puno pozdrava svima i mirno more

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #1 poslato: 13, 10, 2017, 05:18:49 pre podne »
Добро дошао Пеђа.  114   Надам се да ћеш нас "почастити" фотографијама изведених радова током рестаурације једрилице.  k5

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #2 poslato: 13, 10, 2017, 07:32:36 pre podne »
Добро јутро, Пеђа, и хвала што сте нам улепшали ово јутро.

Улепшали сте га из више разлога.

Прво, што сте нам омогућили да видимо слике једног лепог глисера и једне лепе једрилице. Својим изгледом та пловила одскачу од већине наших, којима ми овде пловимо, на којима свашта радимо, довијајући се и борећи се с у жељи да своју љубав према води, пловидби и пецању некако остваримо.

Друго, ваша прича је прича човека који је очигледно нашао свој пут из ове наше Србије до далеке Америке, у којој је нашао своје место под сунцем. Не верујем да је тај пут био лак и брз али ма какав да је био, верујем да би било лепо да нам некад напишете нешто и о томе.

Са ових слика не могу да проценим да ли су снимљене пре или после ових последњих урагана, али по тону ваше поруке рекао бих да сте имали среће и да су вас олује заобишле.

Као и Срса, надам се да ћете причу о реновирању једрилице пропратити низом слика које ће нам показати читав ток од почетка до завршетка радова. Има овде на форуму међу нама и оних који су прави једриличари, који плове Дунавом и Савом, а има и оних који плове Егејским морем и Јадраном - сигуран сам да ће и они уживати у вашим текстовима.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #3 poslato: 13, 10, 2017, 07:40:18 pre podne »
Pozdrav , hvala Bogu posle dužeg vremena da pristupi neko koga zanimaju jedrilice .

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #4 poslato: 13, 10, 2017, 08:20:51 pre podne »
Dobro dosli. Zivotni san mnogih od nas, da spojimo korisno i lepo a pritom biti na vodi. Sigurno da Vam nije bilo lako da dodjete do tog cilja ali ste uspeli i zato svaka cast.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #5 poslato: 13, 10, 2017, 08:54:19 pre podne »
Poštovanje Pedja, dobro došao na naš i od sada tvoj forum. Na pravom si mestu, uživaćeš ovde kao i mi čitajući tvoje tekstove i gledajući slike koje ćeš nadam se postavljati. Tvoje očigledno bogato nautičko iskustvo će nam dobro doći. U toku je i osnivanje Udruženja Nautičara "MOJA LADJA" , Udruživanjem ćemo pokušati da poboljšamo uslove bavljenja nautikom. Ako nekada doploviš do bloka 45, javi se bilo kome sa foruma, Biće nam zadovoljstvo da malo zaplovimo zajedno Dunavom i Savom, razmenimo iskustva i na kraju lepo se družimo. Još jednom dobro došao i srećno.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #6 poslato: 13, 10, 2017, 09:03:30 pre podne »
Dobrodošao Peđa!

Pogledao sam tvoje snimke na youtube-u, i veoma su zanimljivi pa sam se "subscribe-ovao" da ne propustim neke buduće  thumbup
Nadam se da će ih biti još, i da ćete uspeti da završite sve što ste isplanirali.

Jedrilica izgleda baš veliko unutra, a ako su ovo specifikacije od tog modela, to je baš ozbiljno plovilo:
širina:   11.00' / 3.35m
dužina: 45.67' / 13.92m
gaz:      6.08' / 1.85m

http://sailboatdata.com/viewrecord.asp?class_id=3746

U ovoj specifikaciji videh da je balast težine više od 5 tona, da li je to moguće?  eek
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #7 poslato: 13, 10, 2017, 21:24:37 posle podne »
Pregledao snimak. Super Jedrilica, za zavidnim prostorom u potpalublju. Čekamo nastavak snimka. Ako bi me neko sada pitao koje su mi želje to je da radim posao koji ti radiš. Što volim čamce  i da majstorišem oko njih, nema mi većeg zadovoljstva. Pozdrav Pedja.

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #8 poslato: 13, 10, 2017, 22:12:28 posle podne »
Naletim u jednoj marini na kopiju mog broda(starret 45) ga nazvali posle jer je ta firma kupila otisak za pravljenje.
Ljudi hvala na lepim recima,ja sam jos u radnji 4pm kod mene a imam jos bar jedno sat dva da odgulim pa kuci na odmor.
Drago mi je da sam na forumu,bar sa nekim koga interesuju brodovi da pricam(nasi ili krece ili voze kamione ) od nasih nemas sa kim,neinteresuje ih i valjda nisu ni odrastali na neki nacin sa vodom.
Sve u svemu ako vas interesuje,mogu da pumpam sa slikama ovde radova iz marina,slika sa vode ovde i sve vezanog za brodove ali opet ne bih da smaram puno,pa mi javite koliko je to ok.
Pozdrav

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #9 poslato: 13, 10, 2017, 22:15:06 posle podne »
Добро дошао.
Погледао сам пажљиво фотографије ваших радова, нарочито биминија.  Сви модели су прелепо урађени, али издвојио бих моделе који омогућавају по избору полу или комплетно затварање, то су били увек моји фаворити.
Веза: http://www.adriaticlux.com/portfolio/
Hvala Zox
Ja inace jedini u sirem kraju ovde radim jednu vrstu prozora sa tankim rajfeslusima izmedju panela,ni sa jedne strane se nevide  i izgledaju elegantnije nego fabricki


Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #10 poslato: 13, 10, 2017, 22:16:29 posle podne »
Добро дошао.
Погледао сам пажљиво фотографије ваших радова, нарочито биминија.  Сви модели су прелепо урађени, али издвојио бих моделе који омогућавају по избору полу или комплетно затварање, то су били увек моји фаворити.
Веза: http://www.adriaticlux.com/portfolio/
Na slici je pre i posle

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #11 poslato: 15, 10, 2017, 01:57:22 pre podne »
Dobrodošao Peđa!

Pogledao sam tvoje snimke na youtube-u, i veoma su zanimljivi pa sam se "subscribe-ovao" da ne propustim neke buduće  thumbup
Nadam se da će ih biti još, i da ćete uspeti da završite sve što ste isplanirali.

Jedrilica izgleda baš veliko unutra, a ako su ovo specifikacije od tog modela, to je baš ozbiljno plovilo:
širina:   11.00' / 3.35m
dužina: 45.67' / 13.92m
gaz:      6.08' / 1.85m

http://sailboatdata.com/viewrecord.asp?class_id=3746

U ovoj specifikaciji videh da je balast težine više od 5 tona, da li je to moguće?  eek
Hvala Bakara
Jeste to su podaci od broda.
Inace je napravljen za trke na otcorenom ali su ubrzo promenili pravila pa je prestao da se proizvodi.Kasnije je kompanija jedna odkupila mold za pravljenje i radila ih sa malim prepravkama do' 89


Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #12 poslato: 15, 10, 2017, 02:04:35 pre podne »
Dobro dosli. Zivotni san mnogih od nas, da spojimo korisno i lepo a pritom biti na vodi. Sigurno da Vam nije bilo lako da dodjete do tog cilja ali ste uspeli i zato svaka cast.
Hvala Zveki66
Da,i meni je bio san da radim brodove godinu dana u japankama.
Pravo da ti kazem,put je a jos je natopljen suzama,besom i bolom.To je samo motiv da se grebe jace noktima po betonu.Idemo dalje ,rastemo,presli smo pocetne nivoe i decje bolesti,nismo vise nepoznati .
Sada znaju,kad treba nesto kvalitetno kome da se jave.Sad me na ulasku u marinu nepitaju ko sam i sta cu tu,vec mi kazu dobro dosao kuci.
Pozdrav

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk


Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #13 poslato: 15, 10, 2017, 05:27:16 pre podne »
.Sad me na ulasku u marinu nepitaju ko sam i sta cu tu,vec mi kazu dobro dosao kuci.
 114  114 114 114 clap clap  clap

Van mreže peckfilipovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • www.mojaladja.com
Odg: MORGAN 45-1 OR
« Odgovor #14 poslato: 15, 10, 2017, 05:59:05 pre podne »
.Sad me na ulasku u marinu nepitaju ko sam i sta cu tu,vec mi kazu dobro dosao kuci.
 114  114 114 114 clap clap  clap
Kako da ubacim video ovde

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk