Autor Tema: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...  (Pročitano 20753 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #15 poslato: 22, 10, 2017, 10:23:46 pre podne »
Dobro to ide! Rukohvat je legao na pravo mesto, a sviđaju mi se i oni što idu po ivici celog krova, to je baš korisno.
Okači neke slike enterijera ako imaš, izgleda baš prostrano.

Od koliko vati je onaj solarni panel?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #16 poslato: 23, 10, 2017, 00:54:47 pre podne »


Bice bice slike enterijera ....Baba je stari salonac tikovina prshti na sve strane tu nemam sta da pipnem samo da drzim cisto :)
Na jutubetu mala retrospektiva face liftinga .
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #17 poslato: 04, 11, 2017, 00:16:08 pre podne »
Na red su dosli manje atraktivni elementi ali ne i manje bitni. Igrao sam se plasticara ovih dana i sklepao od bakelitnog posluzavnika koji sam skratio  kalup za krovni ventilacioni poklopac a od drugog posluzavnika i kutije za sir izveo i alat za izlivanje rozetne poklopca koju planiram da sikom zalepim za krov. Proveo sam vece u radionici i izlio  u poliesteru sve to.
Nisam slikao sam proces izlivanja i kalupe ali krajnji rezultat je ovo.Ostalo je samo da ugradim inoks sarkicu i podupirac tj bravicu. kad ugradim na krov slikacu sve detaljno. Zanimljivo je da se uz malo maste i malo poliestera stvarno moze napraviti jeftin ptozor za ventilaciju koja je cest problem jer kupovni krovni prozori su veoma skupi. Ideju sam pokupio sa  Oblakovog Narvala koji ima takve otvore na krovu fabricki.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #18 poslato: 04, 11, 2017, 00:24:26 pre podne »
Kad sam se vec umeljao u poliester ,,,dosao sam na ideju i da prelepim mesto gde je nekad bila z noga . Nije bilo neophodno ali mi je delovalo porozno pa reko kad sam se ulepio....Zakrpu sam pregitovao epoksi gitom koji garantuje 100 posto vodonepropusnost i naravno premazao dve ruke epoksi osnovnom, Nosac motora sam privremeno demontirao i odvojio od zrcala i platforme .. i on je pretrpeo nekoliko prepravki ali o tome pisem i postavljam slike...sutra
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #19 poslato: 04, 11, 2017, 07:04:54 pre podne »
Lepo uradjeno,bravo majtore.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #20 poslato: 21, 11, 2017, 21:59:54 posle podne »
U medjuvremenu sam uradio skidanje viska kojekakvih konektora prikljucaka ventilacionih otvora ostataka drzaca i ostecenja kroz nastalih posle skoro 4 decenije od kada je ova gospoja sacinjena . Za neverovati koliko je debeo gelkoat i uopste plastika:)
Dve nedelje sam cekao da mi majstor za tende zavrsi ..mislim uzeo je merku dan posle dogovora i uzeo akontaciju al dok je sasio....salim se tenda je komplet sa materijalom kostala 250evra .. sto mi se cini i nije tako strasno 40e materijal 20eraflesusi 45e inox bravice i jos 10 inox drikeri...ostalo su ruke.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #21 poslato: 21, 11, 2017, 22:11:01 posle podne »
A onda je na red dosao plafon..mislio sam da je to najkompleksniji estetski i majstorski zahvat. Dvoumio sam se oko izbora materijala.. i izbor je pao na vestacki materijal...odustao sam od spera jer je dimenzija od 3x2,2 metra sa mnogo falcova i radijusom pa jos nepravilnim rasporedom mesta za prihvat prilicno zajebano za uklapanje pa jos ako se uzme u obzir da se mora jaako dobro izlakirati jer se vidi iz svih uglova ..ma reko plaastika. Kupio sam u *uradi sam* pvc lamperiju odlicne zavrsne obrade i jos boljeg kvaliteta ..u kombinaciji sa alu lajsnama u i F profila sklapanje je decija igra  a rezultat,,,izgleda odlicno. Dodao sam i pastetice za rasvetu i ubacio led sijalice toplo belo..vratio originalnu mesinganu plafonjerku ipak stara je koliko i shetland
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #22 poslato: 21, 11, 2017, 22:15:40 posle podne »
ono sto je perfektno kod lamperije od pvc je to da se mogu raditi i radijusi , samo se isece malo duze od mere i ubaci napregnuto na dole i samo gurne ...ona samo flipne na gore gotovo da joj fiksiranje u sredini ne treba ,onda se parce lesonita ugura u falc i lagano nakucka da se ukopca na predhodnu.
Generalno sve sto sam do sada radio na camcu gledao sam da radim sam i to ne zbog samog finansiskog faktora vec zbog uzitka u kastumizaciji broda..Tendu mi je sio profi i izlivanje produzetka mi je radio plasticar a ja sve ostalo. Tendu sam uprostio i do maksimuma i kompletno prilagodio svojim potrebama a to je tri posebna komada koji se za minut mogu skinuti..sto manje rajsflesusa i prozora i uopste elemenata koji su kratkotrajni i osetljivi . Tenda je fiksirana  uz pomoc bravica na aluminijumskom profilu da bi je kad god pozelim mogao skloniti i ploviti bez visecih zavesa rolni i ostalih ujdurmi..koje me generalno opasno nerviraju...tendu smatram bas neophodnim ali najodvratnijim elementom broda.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #23 poslato: 22, 11, 2017, 05:36:04 pre podne »
 ok  clap

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #24 poslato: 22, 11, 2017, 08:24:55 pre podne »
Bravo za izvedene radove !

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #25 poslato: 22, 11, 2017, 08:39:05 pre podne »
Šta reći, osim čitati, gledati fotografije i uživati. Bravooo!

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #26 poslato: 22, 11, 2017, 09:44:20 pre podne »
Ne znam kako si ti navikao da ploviš kada je tenda spuštena zbog vetra ili kiše, ali sa ovim puškarnicama od plastičnih prozora ćeš se baš maltretirati.
Mnogo je bolje za vidljivost da ti prozori budu veći , a o estetici da i ne govorimo.
Ovako plovilo dobija nekako kutijast oblik.
Jedino je taj materijal skuplji od ovog za tendu, ali ovako će manevar krmom uvek biti problematičan.
Na tim prozorima se mogu postaviti u mrežice za komarce na čičak ili patent zatvarače.
Majstor to sada lako može da napravi na postojećoj.
Ako ga opet budeš ubrzo postavio u oglase neće baš tom tendom biti oduševljeni kupci, mada......
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #27 poslato: 22, 11, 2017, 19:37:57 posle podne »
Lepo ta lamperija izgleda...dobro je
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #28 poslato: 22, 11, 2017, 21:05:57 posle podne »
Ne znam kako si ti navikao da ploviš kada je tenda spuštena zbog vetra ili kiše, ali sa ovim puškarnicama od plastičnih prozora ćeš se baš maltretirati.
Mnogo je bolje za vidljivost da ti prozori budu veći , a o estetici da i ne govorimo.
Ovako plovilo dobija nekako kutijast oblik.
Jedino je taj materijal skuplji od ovog za tendu, ali ovako će manevar krmom uvek biti problematičan.
Na tim prozorima se mogu postaviti u mrežice za komarce na čičak ili patent zatvarače.
Majstor to sada lako može da napravi na postojećoj.
Ako ga opet budeš ubrzo postavio u oglase neće baš tom tendom biti oduševljeni kupci, mada......



Miso ja ne plovim sa spustenim tendama jednostavno plasim se ugljen monoksida ..u svakom uputstvu za plovidbu sa benzinskim motorom stoji naznaceno da tenda moze izazvati skupljanje  gasa..bilo da je vanbrodski ili brodski motor. Ja uvek otvaram bokove a mesto za upravljanje je u odlicnoj zavetrini . Kao sto sam naglasio tenda je brzo demontazna iz tri dela upravo da bi mi dala potpunu slobodu i dovoljno vazduha ...realno da imam samoodlivni kokpit nebih tendu ni imao ...sto se prodaje tice ...mislim da necu menjati camac bar toliko koliko ce ova tenda biti ispravna a  i  kad ga budem prodavao ....nece mi cenu znatno oboriti mali prozori . Nekako ipak je bitno da se svidja prvo meni..@ko me razumes. Sto se komarnika tice imam komplet komarnik  posebno...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: To skace to prska to se buni.nece kuci place histerise ...
« Odgovor #29 poslato: 04, 12, 2017, 22:07:09 posle podne »
nastavlja se face lifting.,,,,
nikad kravata nikad stalni posao