Autor Tema: PROZORI NA ČAMCU  (Pročitano 2399 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
PROZORI NA ČAMCU
« poslato: 20, 11, 2019, 20:56:33 posle podne »
Verujem da o ovome negde na forumu postoji tema, pa ako je administrator nadje nek objedini.
Naime želim da prepravim na mom čamcu prozore, koji su inače loše uradjeni. Prvo ove prednje na nadgradnji. Želim takodje da desni prozor gledano na slici otvaram, radi strujanja vazduha u plovidbi. Meni je ideja da bi se to moglo odraditi aluminijumskim L profilima. Samo me brine dihtovanje izmedju profila i poliestera na čamcu.
Da li je neko već nešto slično radio, pa da me uputi, ili zna nekog majstora koji bi to uz pristojnu cenu profesionalno odradio.
Molim da pišu samo oni koji su to već radili kod sebe, kod nekog drugog, ili pak znaju majstora koji je to već radio. Teoretičari me ne trebaju učiti,  jer to znam i sam.
« Poslednja izmena: 20, 11, 2019, 21:59:16 posle podne MiletaStamat »

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: PROZORI NA ČAMCU
« Odgovor #1 poslato: 20, 11, 2019, 23:06:48 posle podne »
I mene interesuje ova tema. Ja bih da otvorim jedan ili oba prozora na komandnoj kabini a na ostalima da izmenjam kedere koji su još fabrički, stari i ispucali.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: PROZORI NA ČAMCU
« Odgovor #2 poslato: 21, 11, 2019, 00:03:33 pre podne »
Ne menjaj fabricke kedere, ako boga znas! Svi novi ce cureti i naborace se u uglovima! Dodaj sika flex fc 11 na postojece i ne menjaj! Tako sam se ja zajebao pa 2 godine ne mogu da zadihtujem prozore da ne curi ni kap!jedini nacin da prozor ne curi je da je staklo vece od otvora i zalepljeno i usrafljeno! Sve ostale varijante cure manje ili vise...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!