Autor Tema: Nevreme na reci - saveti i iskustva  (Pročitano 23166 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #30 poslato: 20, 09, 2017, 09:26:05 pre podne »
Onoliko koliko zna dobro da pliva a uz to ne paniči  kuku

Mislim da bi prosli oni sto imaju vise srece...znanje i vestina plivanja jos u odeci po onakvoj salauci i talasima a bez pojasa je minimalna razlika u odnosu na neplivaca...nema mi takve fizicke kondicije da se bi plivao u tim uslovima...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #31 poslato: 20, 09, 2017, 09:44:11 pre podne »
Hajde nek prebaci u posebnu temu ili neku sličnu, već smo se raspričali ovde, a ide zima biće novosti oko sredjivanja pasare  6589
Mileta, kakvo sredjivanje pasare. Ono u nedelju si namerno uradio, jos jedan takav izlazak na vodu i supruga ima sama da trazi da se kupi Norman  clap

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #32 poslato: 20, 09, 2017, 12:56:38 posle podne »
Ево најновије приче коју сам чуо јутрос, а у вези олује.

Наш пријатељ, БарбаНеша, био је на Сави и пловио је ка ушћу кад је олуја почела. Ветар грунуо свом снагом са стране.

Чамац се озбиљно нагнуо на бок и по Нешиним речима, да се нагнуо још који центиметар... вероватно би се преврнуо. Вода је већ почела да улази у чамац, оба мотора су до половине кућишта уронила у воду.

Уз велику муку, успео је да чамац усмери против олује, али тада је мотор, који је вероватно "попио воду" почео да се гуши, да би се затим и угасио. Без погона, чамац је постао играчка на ветру, који га је набацио на обалу испод "Београда на води". Чамац се насукао на неко камење, а Неша је искочио из чамца у воду и конопцем покушао да задржи чамац уз обалу, а да истовремено сачува моторе да се не оштете од удара у камен.

Све је то потрајало неколико минута и олуја је престала...

БарбаНеша каже да још у свом животу није доживео такву олују.


Од Деде, који је олују преживео с МишомД и Жићом у Тиси, чујем да ни он није доживео такву олују.

Остаје да се радујемо што се све тако добро завршило и да наши пријатељи нису имали већих проблема.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #33 poslato: 20, 09, 2017, 14:32:56 posle podne »
Zveki to jeste bila namerna avantura, tek da vidim koliko sam spreman na nešto takvo kada me iznenadi a da ne uspem pobeći. Pasara je izdržala, Yamaha takodje. Video sam kako se ponaša na talasima, Nisam se uspaničio, video si da sam i za bovu uspeo da se vežem iz prve. Sad Žena se sigurno neće složiti sa kupovinom Normana, ali ko zna, u nekoj od narednih godina možda se poklope kockice pa Norman sam dodje do mene  jh. U svemu ovome važno je što Laza reče da nije bilo ljudskih života i velike materijalne štete. Naravno ne zaboravljam čoveka kod Lida koji se prevrnuo i udavio, to je već tragedija,

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #34 poslato: 20, 09, 2017, 15:47:51 posle podne »
Ma naravno Mileta, mi smo dobro prosli pa se malo sada i salimo. Medjutim imam snimak  troje nasih kolega sa kluba koji su se u vreme nevremena zatekli na Lidu ali sa otvorene strane, bili na pecanju, pa cu probati da ga posaljem.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #35 poslato: 20, 09, 2017, 18:28:54 posle podne »
Hoce neko da prebaci ovo iz teme o pasari?
Bas bi bilo zgodno, sasvim sigurno imamo postojecu ili bar slicnu temu, samo malo truda inace odosmo kao olujom odneseni...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #36 poslato: 20, 09, 2017, 19:07:44 posle podne »
 Sad Žena se sigurno neće složiti sa kupovinom Normana, ali ko zna, u nekoj od narednih godina možda se poklope kockice pa Norman sam dodje do mene  jh.


He he... mislim da kad bi suprugu upoznao sa Normanom (ili sl) kao slučajno da bi brzo smenio pasaru...te pasarice su eeekstra camcici...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #37 poslato: 20, 09, 2017, 19:22:43 posle podne »
Pomoc, kako da smanjim velicinu snimka, ima preko 300KB

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #38 poslato: 20, 09, 2017, 19:39:27 posle podne »
Звеки, има више начина.

Претпостављам да радите у винодус окружењу. Потражите вашу датотеку у фајл експлореру (file explorer).
Кликните на њу десним кликом (задржите мало). Отвориће се прозор у ком одаберете команду "едит" (Edit).
У прозору који се појави, пронађите иконицу "рисајз" (Resize).
У прозору који се појави, одаберите или димензије у процентима или у пикселима.
Нпр. ако вашу датотеку од 300kB желите да смањите на 200, означите проценте и у горње поље упишете нпр. 60 и кликнете и све то потврдите са кликом на "ОК".

Требало би да добијете оно што тражите.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #39 poslato: 20, 09, 2017, 21:02:08 posle podne »
Mislim da Zveki hoće da okači video. To je najlakše preko youtube-a, a ako ne uspeš, pošalji mi na viber pa mogu ja da postavim
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #40 poslato: 21, 09, 2017, 08:06:31 pre podne »
Da Urose, u pitanju je video, saljem ti na viber pa postavi.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #41 poslato: 21, 09, 2017, 08:20:05 pre podne »
Pošto sam ja u temi PASARA ISTRANKA, započeo pisati i nedavnom nevremenu na Dunavu, pa smo se tamo raspričali o tome, evo da i ja prvi prenesem to u novu temu, video sam da su neki članovi foruma tražili da se tema prebaci u neku odgovarajuću. Ne znam kako bih prebacio sve tekstove, a na to verovatno nemam ni pravo niti ovlašćenje, evo da svoj prvi tekst o tome prenesem ovde -copi paste, sad ako neko može neka premesti sve tekstove o oluji, pa da ovde razmenjujemo iskustva o tome, a da se tema PASARA ISTRANKA očisti. Hvala.

-Danas, nedelja, jutro mestimično oblačno, ali toplo, Nisam mogao da odolim da i danas ne izadjem sa mojom Pasarom na Dunav. Ja i supruga isplovili iz Redeckog i otišli preko puta uzvodno jedno 500 metara ispod Pupinovog mosta. Ima tamo jedna zgodna vrba, za koju se vežem i pokušavam da pecam. U jednom trenutku skoro da se skroz izvedrilo, sunce prži, supruga na palubi uživa pod zracima sunca, ja zabacio štapove, probam malo i na plovak, uhvatila se jedna manja bela, uz poljubac otišla nazad u Dunav. Odjednom pogledam prema popinovom mostu i ne vidim ga. Priotisla magla Dunav peni. Auuuu ljudi, čuo sam o toj Salauci ili kako se većo zove, ali danas sam je proživeo na Dunavu. Nikada brže nisma pokupio štapove. Yamaha pali iz prve, i bež prema marini, pored mene protutnja jedan aluminijski gliser, maše, beži i on. Iza nas kao u filmovima, ono kad se pesak u pustinji podigne, tako i na dunavu samo vodena magla i vetar. Sve us vemu uspeo sam da stignem do marine, vežem se navučem ceradu, da mi se baš kokpit ne napuni vodom, i sledi čekanje dok ne stane. Zveki 66, usidren na bovi sedi  u čamcu ušuškan iposd cerade. Dobro me je iskritikovao što sam kretao sa mesta, kaže trebao sam da se samo vežem bolje za vrbu i čekam da prodje. Možda i jesam trebao ali volim što sam i ovo doživeo, da osetim prave ćudi Dunava, da znam za drugi put. Lepo je slušati  o tuidjim iskustvima, ali lepo je imati i svoje.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #42 poslato: 21, 09, 2017, 08:46:45 pre podne »
Evo ga video sa Lida u Zemunu, šalje Zveki66:

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #43 poslato: 21, 09, 2017, 08:48:35 pre podne »
Nikako da mi otvori video...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Nevreme na reci - saveti i iskustva
« Odgovor #44 poslato: 21, 09, 2017, 08:52:00 pre podne »
Ja kad se nisam potopio na sred Dunava. Jednostavno je doslo prebrzo, nije nam dalo vremena za nista. Inace, najbolje se dokopati prve obale, izadjes iz camca, sakrijes se i cekas da prodje..