Autor Tema: Novi brodić - Albin 25  (Pročitano 84428 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #60 poslato: 02, 11, 2017, 20:27:43 posle podne »
Jesam ribolovac, i za pecanje mislim da će mi zadnja platforma biti dovoljno velika. Naravno da je za to zgodnije da nema zadnje kabine i da je krmeni deo niži, ali moćiće i ovako. Do sad mi je, što se tiče Dunava, akcenat malo više bio na plovidbi i boravku u prirodi, a malo manje na pecanju pa me za sad to ne brine mnogo :-)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #61 poslato: 02, 11, 2017, 22:35:24 posle podne »
Ima kod buse nesto od tih imitacija, mislim da nema na stanju ali moze da naruci. Video sam dve varijante, jeftinija je prakticno stampa a skuplja je onaj kompozit. Samo to mu sve dodje skupa zajbancija ima pametnijih stavari uvek za spiskati, mada da je lepo i nema sta

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #62 poslato: 03, 11, 2017, 13:11:28 posle podne »
Bilo je na sajmu tih imitacija.vajlda se daju mere ,a oni onda izrezbare i uklope imitaciju dascica.ranije su bili neki vestaci koji su bili dosta losi.gledao sam to na moru,cim pocne da propada izgleda lose.ove novije mi deluju bolje.
Ima raznih materijala za palube koji nisu imitacije drveta.postoje protivklizne povrsine sa onim sitnim piramidama od plastike koje se lepe na palubu.izgledaju lepo,al je to dosta skupo,ima i nekih kojie su malo mekse,kao neka guma sa teksturom,raznih boja. Sad ima da se kupi u bg. kivi grip koji se nanosi valjkom.8000 dinara je kutija za 2-3m2.nesto nisam siguran kako to izgleda,mada sam video na jednom brodu.dobro je sto se tice klizanja i lako se pere,ali mislim da nije lako naneti i napraviti teksturu,a da to ispadne lepo.oni dodaci farbi,kao onaj hempelov prah i sicni proizvodi ne valjaju.to sam probao.ne moze posle da se opere paluba a i ruzno je.tikova paluba nije za male brodove,osim mozda u kokpitu i po neki detalj.odrzavanje tikove palube je bas nezgodno.svako cas se maze uljem,a jednom godisnje mora i da se riba nekom hemijom,inace posivi.ja se spremam da sredjujem palubu ove ili sledece godine,pa sad skupljam informacije.
Prosto everovatno koliki je to posao.da se poskida sav okov,prozori,ograde,svaki sraf sa palube,da se ofarba ,urade protivklizne povrsine i sve to vrati

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #63 poslato: 09, 11, 2017, 09:18:24 pre podne »
Jbg sve je to ok ali ne u njegovoj prici. Taj brod bi trebalo da ima dobru autonomiju, hajd zamisli krenes na dve nedelje sa porodicom recimo na Djerdap. Sracunaj koliko ti para treba za corbu ali ne samo to, jbs pare, gde ces bezbedno da nosis toliku kolicinu benzina. Bices osudjen da vucaras kante i stalno razmisljas gde ces sipati gorivo. Za taj tip broda je ili dizel ili cestiti cetvorotakni VB. Ove zujalice su super za pomocni camac i za svrckanje po lokalu

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #64 poslato: 09, 11, 2017, 13:20:26 posle podne »
I dalje kažem da ne treba bacati pare na tu yamahu... jeste da je jeftinija od 4T, ali kad je uzmeš biže zezanja, ugradnja, pravljenje sajli... Na kraju ćeš opet biti u minusu na tome, a u startu znaš da nije trajno rešenje.

Ako ništa pozjami 25KS od nekog pa malo probaj kako ide... Makar neki stariji 4T, pa može da ostane i za stalno ako se ne predomisliš za brodski.....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #65 poslato: 09, 11, 2017, 14:54:08 posle podne »


Drivee  - Блок је исти за Јамаху 40 и 50 аутолубе. Веза: http://www.yamaha-motor.com/assets/service/manuals/1/LIT-18626-06-58_1385.pdf   

Нисам чуо да радилице пуцају као кокице. Имао сам 40КС, експлоатисао га преко 2 године увек преко 4000 - 5000 обртаја и никада му ништа није  отказало, а камоли пукло. За све време сипао сам само гориво и адекватна Јамахина фабричка уља. Сваки пут је палио на један до два зуба и такав је и продат.
Ово је прича о мотору у 100% исправном фабричком стању са редовним одржавањем по радним сатима.
Ако причамо о кршевима које је променило 1001 власника, онда је сваки мотор ТРУБА, па и онај из Доџ Чарџера са 8 цилиндара у "V" распореду и запремине 7200 kubika, јер и тај постане једног дана крш.
Једно од предуслова за дуговечност мотора је какво уље сипаш и да ли мотор одржаваш на радне сате. Људи сипају крш од уља и после се жале како мотор не ваља, а код 4Т га мењају тамо неког дана, месеца, неке године кад се сете. Не иде то тако...


Dule, Zox, ja nisam nacuo vec video kod drugara. Razgovarao sa njim oko toga i to je to. Dva puta je radilicu menjao. To im je generalna mana. Pricamo o motorima koji imaju sada vec 20 godina, nepricam o novim motorima iz fabrike. Takodje, delovi..pogledajte cijih delova ima najvise i neka neko SAMO PROBA da nadje radilicu za 40ks yamaha autolube. Nema sanse! Motori imaju manu i to je to.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #66 poslato: 09, 11, 2017, 15:47:08 posle podne »
Drive,
Ja nikako ne smatrm da sam naj pametniji, vec da sam godinama koristio Yamaha motore, poslednji ovah 40HP, i da nisam imao velikih problema. Jeste bilo popravki, ali nikada nije otisla radilica, iako sam te motore akao samo tako...
Kao sto napisah, sada imam nov motor Mercury ( mart 2016 godina). Kad sam ga dobio, svi mi pricali: ma nista ne trose cetvorotaktni, ma super su, jeftinije.... al mi  niko ne rece da ima nulti servis, pa svake godine konzerviranje ,... I tako, dosao ovlasceni serviser na nulti servis, odradio dvadesetak minuta i kaze 250 evrakija ....Toliko nisam za sezonu trosio za gorivo sa autolube... Aj bolje da cutim...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #67 poslato: 09, 11, 2017, 19:38:28 posle podne »
Немој Дуле да ћутиш, него реци све.  Управо то и јесте питање : четворотактни или двотактни и то у свим параметрима, и снага и потрошња и тежина и одржавање и поузданост и бука и цена и .....   umnik

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #68 poslato: 09, 11, 2017, 19:49:01 posle podne »
To je uvek vecito pitanje ali u ovom konkretnom slucaju mislim da nema dileme. Za pomocne camce koji imaju maticni brod kao i camce koji su u lokalu ima smisla ici na dvotakne masine. Za brodice poput ovog resenje je ili unutrasnji dizel sa svim svojim prednostima i manama ili cestit VB do 25ks a po mogucnosti iz ht serije.

Ima i neka kompromisna varijanta ali sam to do sada video samo dva puta a to je VB dizel. Nista o tome ne znam, predpostavljam da je sranje jer da nije bilo bi toga vise. Snaga je bila oko 45ks ali ipak je to verovatno lose resenje.

Znaci po meni Bakara trebalo bi da razmisljas drugacije, vise nemas camac vec brodic, u ostalom da li si video i jedan brodic koji ima barem malo vecu godisnju satnicu a da ga tera cvaja.

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #69 poslato: 09, 11, 2017, 20:01:39 posle podne »
Немој Дуле да ћутиш, него реци све.  Управо то и јесте питање : четворотактни или двотактни и то у свим параметрима, и снага и потрошња и тежина и одржавање и поузданост и бука и цена и .....   umnik
Srso, druze moj ,
Mogao bih ja teoretisati dan do podne, ali nema potrebe...Zbog posla i obaveza, ja sam ove godine napravio 12 sati plovidbe. E sad reci mi, na te sate ima li u opste veze kolko mi motor trosi na sat?
I to "na sat" sta znaci???
Ja na sat na 3/4 gasa trosim 10 litara i predjem 40 km, tomos 4 na sat trosi 2 l i predje 6 km... Ko je stedljiviji? Moj Mercury 50 ili tomos 4?
Kada ce mi se isplatiti Mercury 50 koji je kostao skoro 6000 eur u odnosu na stari motor koji sam platio 1600 eur? Bez da ulazim u onaj deo koji se zove godisnje odrzavanje...
Necu vise...
Aj na zdravlje...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #70 poslato: 10, 11, 2017, 18:38:39 posle podne »
Ne vidim svrhu na deplasmanca staviti yamahu 25 dvotaktnu....za iste novce (mozda 100-200 evra vise) moze se kupiti polovna dobra Yamaha 9,9 ht i sa 2-2,5 litre na sat uzivati u tihoj voznji...taj brod ce da gura sasvim lepo... 5-7 km na sat uzvodno
Dunav je moje more.....

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #71 poslato: 11, 11, 2017, 10:46:00 pre podne »
Zaboravljas da je on iz bg-a, nasih 5-7 je kod njih 8-10  sajkaca

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #72 poslato: 11, 11, 2017, 20:51:06 posle podne »
Na 8-10 bih mogao da se naviknem, ali onda ne bih isao u Novi Sad sa tim motorom...  sajkaca

Nisam vise pametan po ovom pitanju, 9.9ht bi zasigurno radilo posao tj. guralo brod. Ali sa 5-7kmh uzvodno ne bih mogao da se pomirim :)

Zato sam i mislio da uzmem Yamahu od 25hp pa da je vozim sa pola gasa i idem oko 10kmh. Sad vec, nakon malo vise razmisljanja, mislim da ta varijanta ima najveci problem sa ekonomijom. Najbolje bi bilo kad bih mogao da okacim 9.9ht na probu pa da vidim kakve cu performanse dobiti, jer mislim da je ovo korito veoma plovno. Bojim se da to nece biti izvodljivo jer ne znam nikog sa 9.9ht ko bi pozajmio motor za tako nesto, previse je cimanja oko toga.

Hvala vam na komentarima, a ja cu morati jos malo da razmislim  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #73 poslato: 12, 11, 2017, 07:51:32 pre podne »
:) sa velikim znakom pitanja je da li bi sa pola gasa ista brze isao nego sa 9,9 ht... ja mislim da ne bi... a trosio bi bar duplo vise i buka jos toliko i miris sagorelog ulja jos toliko... :)
a ko zuri treba da kupi gliser a ne deplasmanca... cisto moje razmisljanje...
Dunav je moje more.....

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #74 poslato: 12, 11, 2017, 10:16:09 pre podne »
Bakara, voljan sam da ti pomognem ako ti odgovara ovako nesto za probu. Jes da nije motor (Honda, Yamaha  jh) nego je Mercury ali posluzice, 9.9 pravi teretnjak, duga noga.