Autor Tema: Novi brodić - Albin 25  (Pročitano 84494 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #105 poslato: 16, 11, 2017, 14:51:51 posle podne »
Није ми дао ђаво мира - овај мотор на слици изгледа као нов и неупотребљаван. Да ли је баш и толико добар, то ја никако не могу да знам. Ипак, у међувремену, разговарао сам с мојим шпедитером о трошковима ако бисмо њих ангажовали за ову авантуру.

Претпоставка је да би припрема папира у Гетеборгу коштала од 20 до 50 евра, ако постоје неке овере. Обзиром на малу вредност мотора, каже мој шпедитер, транспорт се обавља "на фактуру"(то је неко поједностављено царињење - нисам питао за детаље).

Превоз би коштао до 400 евра, рачунато на тежину мотора с мењачем од 290 кг, колико пише у спецификацији, на једној палети.
Не знам да ли оглашени мотор иде с мењачем или не, али ово је максимална тежина на коју би се обрачунавао транспорт; ако је без мењача и тежина би била мања за обрачун.

Услуга шпедитера (смештај у царински магацин и припрема документације) коштала би између 50 и 100 евра (пре је ова нижа цифра али за случају да остане дуже у складишту и тд.).
На то би требало још платити и царину. Нисам проверавао али то не би требало да буде више од 200 евра (не знам колика је царина на моторе).

Све у свему, то би коштало 800-900 евра (урачунато и прагње).

То би значило да читава та операција куповине и допреме мотора може да кошта мање од 2000 евра, а то је онда веома добра куповина.


После свега, ако пара нема у овом тренутку за куповину, онда би ипак можда било најпаметније, користити постојећи џонсонов мотор док се паре не скупе и док опет не налети такав неки оглас, јер мислим да је то много боље него куповати сличан мотор овде код нас.

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #106 poslato: 16, 11, 2017, 16:21:43 posle podne »
 Bakara ja nemam elisu za taj motor ali ja sa brzinskom elisom idem brže a za hondu imam i teretnu ali ide dosta sporije uzvodno sa brtzinskom Sava sa 2200obrtajaide 9-10 sa 2000 6-8 nizvodno se 1800 8-9 sa teretno nizvodno 2400 6-7km

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #107 poslato: 16, 11, 2017, 17:18:42 posle podne »
Mileta, hvala na predlogu  hi

Ne bih se sad upustao u takvu operaciju, a i ne mogu da znam kakav je u stvari motor. Na slici lepo izgleda... Ako bih se odlucio za tu varijantu, vise mi se svidja ovo sto Dule pominje, a izgleda i kao povoljnija varijanta. Za sad jos nisam resio da uvozim, cekacu jos malo da se neke stvari rese pa cu onda da odlucim sta da uzimam. Saveti koje sam dobio ovde su mi dosta znacili.

Jos jedna stvar, nakon kupovine, uvoza i papirologije, sledi i ugradnja... Kome to poveriti i koliko to moze da kosta, ne znam, ali to bi bio jos jedan problem koji me ceka. Za sad vise naginjem nekom High Trust vanbrodskom motoru koji ce biti dovoljan za sledecu sezonu, jer mi je to najjednostavnija opcija da sto pre zaplovim, a dovoljna za trenutne potrebe.
Ugradnju brodskih motora radi malo dobrih majstora (Zeka, Crvčak, Mraović...).
Računaj na cenu oko 10e/h (ako su pušači ili imaju uvećanu prostatu onda je to nepoznata ukupna veličina).
Za đuture cenu mnogi majstori nisi zainteresovani jer ne poznaju plovilo i motor, tj. osovinski vod kod svakog plovila i mogu da nalete na razne probleme koji ima komplikuju posao.
 Ukoliko su već radili taj model plovila onda možda može i đuture.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #108 poslato: 25, 11, 2017, 18:27:58 posle podne »
Hvala Mišo, ova informacija mi je značajna  thumbup

Sinoć su mi stigla vrata, i danas smo rešili i da ih montiramo. Dan je bio za uživanje, ali pošto smo imali posla, isplovljavanje smo ipak ostavili za drugi put(nažalost). Prvo smo montirali vrata na zadnjoj kabini, i to je prošlo bez problema. Rešio sam da ih napravim iz dva dela horizontalno podeljena, jer tako vrata mogu da budu otvorena a da ne smetaju kad se sedi ispred zadnje kabine. Gornji deo štoka vrata sam napravio kao policu na koju može da se spusti nešto, telefon, čaša, čašica i to je ispalo baš onako kako sam želeo. Na kraju su došli i lufteri na ta vrata i krajnji rezultat je bio veoma zadovoljavajuć.

Vrata zadnje kabine:




U tome je stigao Mileta, i ocenio da su vrata dobro postavljena i da nam dobro ide, a usput je doneo i oko 1kg "mantija", pa smo navalili i na taj domaći specijalitet iako smo već doručkovali. Dobro nam je došla i njegova pomoć, pa i nešto od njegovog alata, i posle nekih manjih problema, štelovanja i prilagođavanja, i prednja vrata su legla na svoje mesto. Posetio nas je na kratko i Marko(Steps) sa ćerkicom, i tad smo već privodili radove kraju.

Dokaz da je i Mileta bio sa nama sajkaca


Krajnji rezultat:


Imaće tu još posla oko vrata, ali ima vremena.
Drago mi je što su navratili Mileta i Marko, a ni vrata ne izgledaju loše  6589
« Poslednja izmena: 16, 05, 2018, 11:34:09 pre podne Bakara »
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #109 poslato: 25, 11, 2017, 19:18:20 posle podne »
lepo ste to skockali...jel ste pustili Miletu posle napolje...roll4
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #110 poslato: 25, 11, 2017, 19:58:03 posle podne »
 Još je tamo...!  jh
« Poslednja izmena: 25, 11, 2017, 20:49:40 posle podne Bakara »
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #111 poslato: 25, 11, 2017, 20:25:31 posle podne »
To MIleta kibicuje nove ideje za svoje plovilo ...
Cudo je to od coveka...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #112 poslato: 25, 11, 2017, 21:43:40 posle podne »
Da još sam tamo na Bakarinom Albinu, ali u mislima. Dobar čamac baš, sto više boravim na njemu sve mi se više svidja. Bakara ga sada sredjuje po svojoj meri i na kraju će zasijati u punom Sjaju.

Druženje na čamcu sa pravim ljubiteljima nautike i još boljim ljudima je pravo uživanje, a ja baš volim da uživam.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #113 poslato: 26, 11, 2017, 08:36:30 pre podne »
Dobro je ovo ispalo. Moj savet je da se, posto vec ulazis u restauraciju, sto vise drzis originalnih resenja. Imas brdo slika na https://www.facebook.com/groups/288303507893632/ tako da ti nece biti tesko da iskopiras. Mislim da su na "Albinu 25" maksimalno iskoristili prostor i funkcionalnost doveli do vrlo zavidnog nivoa tako da neznam sta bi tu moglo da se uradi bolje. Uostalom, nece ti biti problem da se, kad imas potrebe, malo provozas do Velikog Gradista i kod mene vidis sta te interesuje  114

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #114 poslato: 26, 11, 2017, 11:32:42 pre podne »
Bas elegantno ispalo to sa vratima.

Nego, rekao bih po slici iza broda da si sklonio camac na sigurno preko zime  thumbup.

A sto se tice onih motora, posto jos nisi siguran ni sta je optimalno ni sta je finansijski pristupacno, mozda je najjeftinije i najsigurnije da u medjuvremenu razmislis o pomocnom motoru za slucaj kvara, pomocni je uvek tu za stani-pani, zlu ne trebalo i sa sadasnjim i sa buducim motorom, za sta god se na kraju odlucio. Znas kako kazu, kad ga imas ne treba ti, kad ga nemas, odmah zatreba (ne pitaj kako znam za ovu Marfijevu tezu  56568).

Na mreži mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #115 poslato: 26, 11, 2017, 13:59:02 posle podne »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #116 poslato: 26, 11, 2017, 14:17:48 posle podne »
Треба овај приручник пажљиво прочитати - пун је корисних савета.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #117 poslato: 26, 11, 2017, 15:39:22 posle podne »
rekoh ja da ovo krito moze i na jedra...kad pogledam ovaj plan VL treba da pomeris tu pentu sa kraja platforme sto blize mozes krmi i plovit ce mnogo bolje...jednostavno je bas predaleko u odnosu na potrebnu poziciju propelera...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #118 poslato: 26, 11, 2017, 16:58:49 posle podne »
Druženje na čamcu sa pravim ljubiteljima nautike i još boljim ljudima je pravo uživanje, a ja baš volim da uživam.
Baš tako! Meni je na čamcu uvek uživanje i volim ta druženja na vodi, a i nije bio na odmet još jedan par ruku dok smo ovo montirali.

@Alexa
Da, što se tiče iskorišćenja prostora, oni su to sigurno maksimalno iskoristilil. Baš bih voleo da nađem neke dimenzije u okviru prednje kabine, to će mi značiti ako budem menjao nešto. A razmišljam i o poseti Velikog Gradišta još od onda kad smo se čuli, i nije isključeno da se vidimo ako ne ranije, onda početkom proleća  114

@Nidza
Hvala Nidžo, jeste, sklonio sam ga u Staru Centralu za ovu zimu. Pomoćni motor je isto u planu, velika je površina ovog brodića po visini i da ostanem bez pogona po nekom vetru, mislim da bih brzo stigao od Zemuna do Borče  jh

@mossi
Hvala za brošuru, mislim da je imam negde od ranije, ali dobro si me podsetio na nju  thumbup

@ZoranT
Jeste Zoki, i ja sam to pomislio čim sam prvi put zaplovio sa ovim brodićem. Ako ostanem na vanbrodskom, obavezno ću to da uradim, motor što bliže da ide i duga noga, i to bi bilo dosta bolje.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #119 poslato: 26, 11, 2017, 21:15:02 posle podne »
Sve pravi saveti, zato volim nautičare, uvek su spremni jedni drugima da pomognu. Svaka čast!!

Zorane oko te platforme nazad, pričali smo ja i Bakara, možda bi bilo dobro da ti to još jednom pogledaš na licu mesta.  Mislim da je ona malo više spuštena ka vodenoj liniji, i pri kretanju čamca pravi otpor u vodi. Kad bi se podigla i motor pomerio što bliže krmi, onda bi po mom skromnom mišljenju bilo mnogo bolje.