E, ovako treba... > Plovila

Novi brodić - Albin 25

(1/67) > >>

Bakara:
Dragi forumaši, od danas sam vlasnik jednog lepog čamca sa kabinom, Albina 25!  114
Da se čamac dotera bezbedno do moje marine, pobrinuli su se dobri ljudi, inače članovi foruma, Mileta, ZoranT i Marko(Bećar).

Dogovor je bio da krenemo u 9 sa Radeckog, spustimo se u Višnjički rukavac Miletinim čamcem, i onda da rešimo neke probleme oko komandi upravljanja i isplovimo. Svi smo bili tamo i pre 9 :)

Pošto nisam uspeo da obezbedim neke ključne stvari na vreme, kao što je nosač teleflexa, sajle komandi gasa i menjača(stigle noć pre polaska, ali neodgovarajuće), morali smo da improvizujemo na licu mesta, čisto da ne bismo morali da teglimo Albin 12km uzvodno Miletinom pasarom, a pritom imamo motor. Probali smo nekoliko rešenja, i našli pouzdano privremeno rešenje. To je malo potrajalo, i siguran sam da su svi dobili dobru boju jer je sunce pržilo već u 10h. Zoki se tu pokazao kao glavni majstor, i uspešno rešio upravljanje. Palimo Džoniku, naravno iz prve, i polako krećemo i javljamo se Slavku koji je došao na marinu i pre nas da bi oprao i još malo sredio čamac  thumbup

Na prvi pogled, sve funkcioniše kako treba, osim što nam je daska na zadnjoj platformi dosta uronula u vodu. To se dešava jer je čamac prilično prazan unutra, i nema brodski motor koji se fabrički ugrađivao u njega. Zbog toga, pramac je prilično izdignut, krma potopljena i brodić se malo izraženije ljulja jer je i dosta visok. Zoran i Marko su prešli na pramac i situacija se iz momenta popravila.

Idemo uzvodno Dunavom, malo preko pola gasa i brzina nam se kreće oko 7-8kmh. Sa punim gasom, i Johnsonom od 15hp, išli smo 10 pa i 11kmh u jednom trenutku. Džonika je radio besprekorno sve vreme, mada je u Višnjičkom rukavcu dva puta štucnuo...To mu opraštam, nije navikao na taj "kvalitet" vode :P

Stigli smo bez problema, i stvarno sam uživao u plovidbi koja je fino trajala.
Sve u svemu, da nije bilo Milete, Zorana i Marka, ovo bi bilo skoro neizvodljivo uraditi danas.



Malo se radilo oko komandi, voda je interesantne boje i još interesantnijeg mirisa... sajkaca


Onda krećemo uzvodno:


Brodić stigao na odredište, i umorna posada je morala da se prihvati neke klope  114


Sad ostaje sređivanje enterijera, dodavanje opterećenja(balasta) da bi lepo ležao na vodi, ograde i još dosta stvari sa spiska...
Ako neko ima preporuku za majstora za inox ograde, neka javi pa da vidimo.

Pozdrav! 114

steps:
Cestitam!!!! 114

maverick:
Bravo, lijepo si se ponovio  thumbup

Bakara:
Hvala momci!   thumbup

LSI:
Прави брод, лепота једна!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju