Autor Tema: Novi brodić - Albin 25  (Pročitano 84455 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Novi brodić - Albin 25
« poslato: 16, 09, 2017, 22:00:38 posle podne »
Dragi forumaši, od danas sam vlasnik jednog lepog čamca sa kabinom, Albina 25!  114
Da se čamac dotera bezbedno do moje marine, pobrinuli su se dobri ljudi, inače članovi foruma, Mileta, ZoranT i Marko(Bećar).

Dogovor je bio da krenemo u 9 sa Radeckog, spustimo se u Višnjički rukavac Miletinim čamcem, i onda da rešimo neke probleme oko komandi upravljanja i isplovimo. Svi smo bili tamo i pre 9 :)

Pošto nisam uspeo da obezbedim neke ključne stvari na vreme, kao što je nosač teleflexa, sajle komandi gasa i menjača(stigle noć pre polaska, ali neodgovarajuće), morali smo da improvizujemo na licu mesta, čisto da ne bismo morali da teglimo Albin 12km uzvodno Miletinom pasarom, a pritom imamo motor. Probali smo nekoliko rešenja, i našli pouzdano privremeno rešenje. To je malo potrajalo, i siguran sam da su svi dobili dobru boju jer je sunce pržilo već u 10h. Zoki se tu pokazao kao glavni majstor, i uspešno rešio upravljanje. Palimo Džoniku, naravno iz prve, i polako krećemo i javljamo se Slavku koji je došao na marinu i pre nas da bi oprao i još malo sredio čamac  thumbup

Na prvi pogled, sve funkcioniše kako treba, osim što nam je daska na zadnjoj platformi dosta uronula u vodu. To se dešava jer je čamac prilično prazan unutra, i nema brodski motor koji se fabrički ugrađivao u njega. Zbog toga, pramac je prilično izdignut, krma potopljena i brodić se malo izraženije ljulja jer je i dosta visok. Zoran i Marko su prešli na pramac i situacija se iz momenta popravila.

Idemo uzvodno Dunavom, malo preko pola gasa i brzina nam se kreće oko 7-8kmh. Sa punim gasom, i Johnsonom od 15hp, išli smo 10 pa i 11kmh u jednom trenutku. Džonika je radio besprekorno sve vreme, mada je u Višnjičkom rukavcu dva puta štucnuo...To mu opraštam, nije navikao na taj "kvalitet" vode :P

Stigli smo bez problema, i stvarno sam uživao u plovidbi koja je fino trajala.
Sve u svemu, da nije bilo Milete, Zorana i Marka, ovo bi bilo skoro neizvodljivo uraditi danas.



Malo se radilo oko komandi, voda je interesantne boje i još interesantnijeg mirisa... sajkaca


Onda krećemo uzvodno:


Brodić stigao na odredište, i umorna posada je morala da se prihvati neke klope  114


Sad ostaje sređivanje enterijera, dodavanje opterećenja(balasta) da bi lepo ležao na vodi, ograde i još dosta stvari sa spiska...
Ako neko ima preporuku za majstora za inox ograde, neka javi pa da vidimo.

Pozdrav! 114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #1 poslato: 16, 09, 2017, 22:07:47 posle podne »
Cestitam!!!! 114
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #2 poslato: 16, 09, 2017, 22:15:36 posle podne »
Bravo, lijepo si se ponovio  thumbup

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #3 poslato: 16, 09, 2017, 22:16:35 posle podne »
Hvala momci!   thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #4 poslato: 16, 09, 2017, 22:41:25 posle podne »
Прави брод, лепота једна!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #5 poslato: 17, 09, 2017, 01:27:57 pre podne »
Super brod,gledao sam danas sa obale ,izveo mladunce u setnje, kako stize brod uzvodno,odma sam poznao da je albin25,cak sam i slikao.
A jeste malo podignut napred,ja pomislio da je to samo antialgin napred visoko namazan,pa zato..
Tu mora da padne brodski motor
Cestitam na kupovini.ja da ne jedrim i da hocu motorni brod,slican bih kupio.


Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #6 poslato: 17, 09, 2017, 01:33:03 pre podne »
 Vidi da sto vise stvari  vratis na oblik,kako je bilo u startu. Kad je brod bio nov.
Taj brod moze na prikolicu i pravi je za more...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #7 poslato: 17, 09, 2017, 08:17:57 pre podne »
Cestitam Urose  114 .  Napravio si prvi korak, imaces komforno, porodicno plovilo a do naredne sezone mozes svasta da "popravis" i prilagodis svojim potrebama i ukusu. Kod mene uvek mozes doci (sa tvojim "konzilijumom"  jh) i da pogledas sta mozes sam napraviti po originalnom modelu. Ono sto ne bude moglo a zeleo bi da ugradis, juricemo u Svedskoj na oglasima pa traziti nekoga ko zivi tamo da posalje, rekao sam ti vec da to sve moze autobusima za neku naknadu. Motor sam ti vec nasao, rekao ti je Mileta verovatno, ali evo linka, cena je nekih 480 eura, to je originalan, mozda mu treba neko sredjivanje ali to nije problem. Drveni elementi se svi mogu prekopirati i ugraditi, sundjeri takodje. Uostalom, odmori malo, uzivaj sada ovako a preko zime jedno po jedno i za narednu godinu bice po tvom ukusu.

https://www.blocket.se/pitea/Volvo_Penta_MD_17_C_75365332.htm?sa=1

p.s.
Koliko vidim na slikama, pramac jeste malo uzdignut ali ne preterano u odnosu na vodenu liniju. Sigurno da nedostaje balast u smislu rezervoara za vodu koji je u pramcanom delu a i pogon (vanbrodski motor) je po mojoj proceni cca 1,5 m od mesta gde bi bila elisa u originalnoj varijanti. To ce sa jacim motorom biti izrazenije. Verovarno da se trimovanjem moze podesiti da manje podize nos ali ima ovde dobrih poznavaoca te problematike pa ces sigurno dobiti pravi savet.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #8 poslato: 17, 09, 2017, 08:29:19 pre podne »
Au izdao si, zar ti nisi gledo celicne brodove. Salim se :), svidja mi se taj Albin mada bez te zadnje kabine mislim da bi bio prakticniji ali dobro. Sada matori lagano da naucis osnove stolarije pa da krenes.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #9 poslato: 17, 09, 2017, 09:00:45 pre podne »
Nek ti je sa srecom !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #10 poslato: 17, 09, 2017, 09:02:31 pre podne »
Шта је јутро? Синоћ сам видео да је лађа лепа, а јутрос видим да је то она иста коју је Славкор продао негде у априлу-мају новом власнику који га је држао у Вишњици.

Е па, нека, Уроше, нека сте га купили, да не стоји у тој каљузи. Кад му вратите баласт и кад му још мало оптеретите прамац, уз добар трим, лепо ће то пловити и с ванбродским мотором. Дакле, нема потребе да се жури с куповином стабилног. Унутрашњост је, колико се сећам с оних слика из априла, лепо урађена и све што будете додали биће само шлаг на торту.

Колико се сећам, имали сте неког тигар-шарка - по величини, скоро да бисте га могли задржати као помоћни. Шалим се, наравно. Чамцем од 7-8 м се доста лако управља и верујем да ћете брзо овладати вештином управљања албином.

Желим вам много уживања у сређивању и још више у коришћењу чамца.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #11 poslato: 17, 09, 2017, 09:15:40 pre podne »

...

Ako neko ima preporuku za majstora za inox ograde, neka javi pa da vidimo.

Pozdrav! 114


Уроше, не сумњам да и у Београду има добрих мајстора за прохромске ограде. Међутим, ја бих препоручио човека који ради заједно са нашим Сашом (Hummer - AquaTex) из Новог Сад.
Саша прави тенде, а Бранко прави ограде, рукохвате и остало. Мени је радио ограде и конструкцију за бимини и ја сам задовољан квалитетом и ценом. Његов телефон је 064 371 33 94.

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #12 poslato: 17, 09, 2017, 09:45:20 pre podne »
Hvala LSI, i hvala za kontakt  thumbup
Inače, to jeste Slavkov brodić, od njega sam uzeo. On se dosta potrudio da mi pomogne oko svega, dok sam ja tražio sajle za komande tražio je i on, čak mi je napravio i tablu sa osiguračima i prekidačima u međuvremenu od kupovine do preuzimanja. Takođe je imao volju da organizuje tegljenje Albina u slučaju da ne osposobimo komande. Sve u svemu, čovek na mestu!
Što se tiče unutrašnjosti, nije nešto sređen, tačnije fali mu dosta toga. Kuhinjicu ima, sa rešoom na špiritus, i to je sve. Treba napraviti ležajeve od sunđera, planiram sudoperu jer imam rezervoar tehničke vode i odvod, jastuke za sedenje u kokpitu i ležajeve u maloj kabini, treba tu razvesti i struju, moraće neki akumulator da padne, solarni panel isto itd. Stolarija će isto morati da se doradi, ali iz ove perspektive, mislim da ćemo uživati u tim poslovima :)
Tiger Sharka imam i dalje, i ide na prodaju da bih rešio pitanje motora na Albinu.

@Alexa
Hvala ti na pomoći i savetima koje si mi dao još pre kupovine, dok sam razmišljao šta da radim :) Motor sam video, slao mi je Mileta i razmisliću o toj opciji. Voleo bih da saznam koji su troškovi oko uvoza i prevoza, generalne, ugradnje toga svega u čamac, pa da odlučim. List kormila od ovog Albina imam, kao i ostale komponente za povezivanje lista kormila na čamac. Osovinski vod je tu, samo začepljen, tu su i svi ostali otvori(samo začepljeni) za usis vode i izduvne gasove, tako da postoji kao opcija. Rezervoar za vodu imam napred, i on je trenutno pun. Ne znam koliki je kapacitet, nisam stigao još da pogledam dokumentaciju na netu. Težina mislim da mu treba, jer samim vađenjem brodskog motora već nedostaje oko 250-300kg u sredini čamca. Hvala na pozivu da dođem da pogledam tvoj čamac, voleo bih! Kad se odlučim, čujemo se pa ćemo se dogovoriti.

@broker975fx
Izdao sam, znam!  jh
Išao sam da vidim jedan metalni kabinaš od 11m sa perkinsom od 56 konja. Albin 25 ima duplo više mesta unutra od tog konkretnog čamca, a perkins zauzima jako puno mesta. Ruku na srce, taj metalni je što se tiče metala, bio u skroz dobrom stanju, a čovek je tražio 5000e. Čim sam video Albina, i ušao unutra, zaboravio sam na onaj metalni  jh
Krmena kabina mi za sad skroz odgovara, najviše zbog deteta, a pošto je napravljena tako da ide ispod onih klupa u kokpitu, sa leve i desne strane ima po ležaj od 190cm! Činjenica je da ona ometa izlaz na platformu pozadi, i da bi ometala nekoga kome je pecanje prioritet. Idem i ja na pecanje, ali ću naći neki način da mi to ne smeta, prioritet mi je da budem što više na vodi sa porodicom i prijateljima.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #13 poslato: 17, 09, 2017, 10:09:29 pre podne »
Ne bih znao da ti kazem koliki bi bili troskovi dopreme motora iz Svedske, to moze da sazna neko ko zivi u tom mestu ili okolini, jednostavno ode na autobusku stanicu i pita vozace. Napravi se neki ugovor na tvoje ime, eventualno odes na granicu, sacekas i ocarinis (da bi posle mogao da ga upises u plovidbenu). Ima i dosta kamiona sa nasih prostora, treba ih potraziti na najblizem carinskom punktu. Jeste malo komplikovano ali....  jh. Druga varijanta je da ubacis neki drugi motor koji eventualno nadjes, drzaci se lako prilagode kao i kopca. Za sundjere znam da postoje firme koje seku po tvom sabllonu, tacno i precizno tako da tapetar to posle presvuce i bice to dobro. Drvenariju mozes i sam da odradis, rekoh, dodji i pregledaj moj camac, slikaj, izmeri i kreni u stolarske radove. Ograde nece biti problem, to majstori savijaju po zeleji. Bicemo u kontaktu, sve sto mogu da budem od pomoci, tu sam. Ja moj camac danas vadim iz vode tako da ce biti na prikolici i mozes da pogledas kad god hoces.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Novi brodić - Albin 25
« Odgovor #14 poslato: 17, 09, 2017, 10:15:26 pre podne »
Još jednom i ovde na forumu-čestitam Uroše. Želim ti da sa svojom  porodicom i prijateljima samo uživaš na svojoj novoj ladji.
Sad polako, sezona je na izmaku, ne žuri, sve dobro izvagaj. Verovatno će barka uskoro na suvi vez. Duga je zima, imaćeš vremena da odlučiš šta i kako ćeš srediti brod. Nije loša Alexsina ideja da prošetaš do njega i vidiš kako to sve izlgeda u orginalu, snimiš, skiciraš i9 primeniš kod mene. Mislim da Alexa ima u svom Galebu  motor isti ili sličan motoru koji se prodaje na oglasima pa to je prilika da iz prve ruke vidiš kako brod izgleda sa njim. U svakom slučaju šta god odlučiš biće to samo u korsit uživanja i prijatno provedenog vremena na vodi. Srećno!!!