Autor Tema: Да се мало замислимо  (Pročitano 25483 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #15 poslato: 16, 09, 2017, 11:43:48 pre podne »
Nisam nigde napisao da se slažem da neko baca i ostavlja smeće za sobom kako stigne , mada nije bitno šta je ko napisao i  rekao jer je i to jako devalvirano u našem okruženju . Zaustavite čoveka koji je upravo bacio smeće gde ne treba i pitajte ga zašto je to uradio pa vidite šta će vam reći , uostalom ja živim u sredini gde je jedna rečica pretvorena u kanal za otpadne vode , gde su deponije u i odlagališta raznoraznog đureta u toj industrijskoj zoni , gde su u nekoliko ulica polusrušene kuće zarasle u korov i tako stoje nekoliko godina . A ostali otpad ide na jednu deponiju na obližnje brdo i tu komunalna služba odlaže sav otpad koji uzgred nije ogradjen nema nikakve dozvole da to  radi i zagadjuje okolinu jer se naravno sa brda sve kotrlja i sliva u dolinu . Pa šta beše letos sa Vinčom kad je gorela deponija , ej glavni grad i gori ti deponija i truje ti 2000000 ljudi ,  ne znam kako ste shvatili moj tekst i sa čime se ne slažete ali da se nešto uradi trebaju dela zato sam irekao da nije bitno šta mi ovde diskutujemo jer sistem nije dobar ali mi to ne želimo da menjamo .

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #16 poslato: 16, 09, 2017, 11:53:47 pre podne »
...
ne znam kako ste shvatili moj tekst i sa čime se ne slažete ali da se nešto uradi trebaju dela zato sam irekao da nije bitno šta mi ovde diskutujemo jer sistem nije dobar ali mi to ne želimo da menjamo .

Нисам ја погрешно схватио поруку и нисам помислио да се сте хтели тиме да оправдате ово ругло које нас окружује. Напротив, да тако мислите, вероватно се не бисте ни укључили у дискусију.

Ја сам само изнео свој став, а у вези с оним што сте и ви написали. Мислим да слично видимо ствари.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #17 poslato: 16, 09, 2017, 16:27:24 posle podne »
Ja i dalje mislim da je glavna mana kod nas srba netreba se zamerati, e pa baš hoću iako samzbog toga 100 puta ispadao crna ovca- iliti ovan- neko stane preko reda , svi ćute i gledaju samo se ja bunim . Cigani za petrovdan uništiše divlje trešnje i višnje koje su ionako u izumiranju , ja se svadjam a komunalce zabolew k...c , za lazarevu subotu opet cigani polomiše žalosne vrbe da bi prodavali venčiće i opet ja ludak se svadjam a ostali niko ništa , na reci Gradac koja je među najčistijima u Srbviji na kupalištu džiberi ljušte pivo iz staklene flaše a onda flaša u Gradac i moj pokojni ker uđe da aportira i odere pola jastučeta na šapi , ja umalo da se pobijem sa džiberuma a njih petorica i svi pijani i umalo da mi prsne tintara ostali ništa , i tako koješta i kojekude i uvek ja ludak a ostali pametni. E zato nam je ovako kako jeste

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #18 poslato: 18, 09, 2017, 12:22:34 posle podne »
Пошто већина овде нема неке имовине која би "пидмирила " те казне које не би могле да буду мале због примера осталима значи остаје затвор у којима ионако не могу да изађу на крај и са овима који су лишени слободе.

Resenje je jednostavno: Kazna je da "prljac" mora da ocisti obalu ili ulicu koju je zaprljao ai da se javi kad zavrsi a dotle mu se ukidaju sve penzije pomoci i plata.
kad obavi posao drukcije ce razmisljati.
 
Marke

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #19 poslato: 18, 09, 2017, 16:02:13 posle podne »
Kazne su jedna strana i treba ih primenjivati bez izuzetka. Međutim, treba menjati svest građana a to se počinje u najmlađem dobu. Na današnje vreme roditelji kao nemaju vremena da se bave decom i vaspitanjem ili su i sami bez tog vaspitanja. Sa druge strane školstvo je u rasulu, prosvetni radnici nezadovoljni i bez motiva da rade i ono što treba a ne vaspitanjem i svesti o ekologiji  jer to ne piše u opisu posla. Naravno da bi se ovim putem išlo treba minimum dve generacije a kakva je današnja vlast teško da ćemo videti promene za desetine godina. Ne, ne mislim da će ova vlast ostati tako dugo ali sledeća treba da počne od početka.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #20 poslato: 05, 10, 2017, 16:35:33 posle podne »
Citat:

"Плаћањем казне решава се  последица, али не и узрок. Али, од нечег се мора почети, а  сем казни то укључује и образовање најмлађих генерација."

Ne slazem se da kazna resava posledice, kazna je takodje najbrzi nacin ucenja a evo i kako:

Prva generacija posto plati veliku kaznu vise nece bacati djubre van kontejnera u strahu od kazne i naucice decu (drugu generaciju) za koju su odgovorni da ne bacaju djubre jer ce oni "ludaci na vlasti da im otmu sve pare".

Druga generacija naucena je tako da ce ostati bez igracaka ako njihovi roditelji moraju da placaju kaznu za bacaje djubreta i pazice da slucajno ne bace djubre van kontejnera.

Treca generacija to jest njihova deca od njih ce nauciti da se djubre ne baca u kontejnere a ne bilo gde pa nece ni pitati zasto jednostavno to je tako...

Problem resen.
 
« Poslednja izmena: 05, 10, 2017, 16:56:05 posle podne marke »
Marke

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #21 poslato: 22, 04, 2018, 17:43:07 posle podne »
Писали смо о пластичним кесама пре пола године, а ево, захуктава се нова кампања против њих.

Видим пре неколико минута, г.Триван, наш уважени министар за заштиту животне средине, изјављује како би он радо забранио пластичне кесе и како имамо среће што и у ЕУ постоје директиве које нам омогућавају да и сами доносимо прописе у том правцу.
А видим, у Делезеу и Лили продавницама почели да продају, а Макси најављује почетак продаје кеса. Изгледа да је то резултат вишемесечних разговора уваженог министра с представницима трговинских ланаца.

Шта да вам кажем...
У нашој земљи министарство за заштиту животне средине има третман Нушићевог "општинског детета".
После доласка на власт 2012. прве одлуке нове владе биле су гашење Зеленог фонда и укидање Агенције за хемикалије, а онда су послове заштите животне средине радила министарства грађевине, економског развоја, или већ како су се звали, па министарство пољопривреде, и сад, од недавно, поново имамо министарство за заштиту животне средине и добили смо фонд који се више не зове "Зелени" (ваљда је поцрвенео од стида) и са њим и новог министра.

Изгледа да уважени министар није имао времена да се мало боље обавести о овој проблематици, па ми дозволите да му у неколико реченица помогнем да сазна неке ствари које су значајне за његов посао.

Већ сам раније писао да су пластичне кесе много мање штетне од папирних.
Том приликом нисам писао о томе да је мерен и утицај платнених кеса на животну средину и да је направљено поређење с утицајем који имају пластичне кесе.
Најкраће речено, ево шта су студије показале.

Да би се утицај једне памучне кесе која може да понесе колико и једна пластична кеса, изједначио с утицајем пластичне, потребно је ту памучну кесу употребити 131 пут.
Уколко се пластична кеса употреби само још једном (нпр. да из куће до контејнера изнесете смеће), онда памучну кесу треба употребити 173 пута.
Ако пластичну кесу употребите три пута, памучну би требало употребити 393 пута!
Статистике су показале да се платнене кесе употребе у просеку највише 51 пута.

Ове студије су у обзир узимале све - од засејавања памучних поља, употребу пестицида који доспевају у водотокове, па повећавају еутрофикацију - то је оно кад се развијају алге па у води понестане кисеоника и дође до помора, па све до уништавања платнених кеса. Производња једне памучне кесе изазива 18 пута већу еутрофиакцију од производње пластичне.

И тако, да не дужим, било би боље да уважени министар не размишља о забрани употребе кеса и да се не заклања иза директива ЕУ, јер чак ни у последњој, усвојеној у фебруару ове године, производња кеса није забрањена. Директива налаже земљама чланицама да донесу мере за смањење употребе пластичних кеса али не наређује забрану.

Уместо оваквих изјава, било би боље кад би надлежно министарство објаснило грађанству да свака врста амбалаже има неки штетан утицај на животну средину али да је утицај платсичних кеса најмањи од свих осталих. И требало би да тражи начине како смањити њихову употребу (ово наплаћивање ће сигурно довести до смањења употребе али ако доведе до већег коришћења памучних или папирних, штетан утицај на природну средину биће далеко већи - можда ће неко ко увезе папирне кесе од тога имати користи али животна средина сигурно неће!

Пут ка чистиој средини је у томе да се већ у нашим кућама пластичне кесе одвајају од осталог смећа, да се посебно одлажу, да се рециклирају (у Канади се сваке године рецилира 36% свих кеса из продавница - дакле, може се) али да се пре тога употребе бар још неколико пута. А да би могле да се употребе неколико пута, требало би да буду мало јаче, тј. мало дебље. Кесе које су нам до неки дан делили бесплатно на касама, у просеку су између 15 и 20 микрона; у поменутој ЕУ кад кажу танке кесе, мисле на кесе од око 50 микрона, а кесе испод 15 микрона користе се само за завијање меса, поврћа и сличних производа и о њима се у ЕУ уопште не води расправа јер су једино оне оправдане за ту намену.

И треба наставити с коришћењем адитивираних кеса које омогућавају да се пластичне кесе разграде у разумном року, зависно од врсте полимера и врсте и количине додатог адитива. Ове кесе не треба мешати с тзв. "компостабилним" кесама (то су обично кесе сачињене од смеше скроба и полиестра) које се не могу рециклирати и у природи се никад неће разложити спонтано. За њихово уништење потрена су веома скупа фабричка постројења.

Ево, нећу више, надам се да је уваженом министру и оволико довољно да преиспита своје ставове и да искористи свој мандат на добробит свих нас, а не на добробит трговаца који ће сад остваривати извесну зараду (смањење трошка набавке кеса) и добробит увозника папирних или платнених кеса.
« Poslednja izmena: 22, 04, 2018, 19:46:52 posle podne LSI »

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #22 poslato: 02, 06, 2018, 22:12:48 posle podne »
Uzalud se žalimo, kritikujemo, savetujemo  i šta sve ne još, kad sam pre neki dan saznao da masa prekookeanskih brodova kad izadju na pučinu svo smeće izbace direktno u okean. Ne smeju blizu luka da ih ne snime ali tamo gde ih ne vide samo bacaj. Užas.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #23 poslato: 02, 06, 2018, 22:40:54 posle podne »
Милета, то сви знају.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #24 poslato: 02, 06, 2018, 23:12:50 posle podne »
Pa to, tragedija je da svi znaju a to se i dalje radi.

Van mreže MoravskiLubenicar

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 89
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #25 poslato: 13, 06, 2018, 21:56:47 posle podne »
Ma šta prekookeanski brodovi!!!!!Ove ladje što idu niz Dunav  ćim prodju Belegiš  ili Banovce pa gomila djubreta se baca s njih. Godinama to vidjam i mogu samo da se jedem i psujem. !982. sam kajakarila od Vranja do Smedereva  a obale ko iz horor filmova odpatci  raznih fela vise  s vrba i obala. Malo malo pa deponija, odpadne vode  od krv crvene do trava zelene. I mi hoćemo ribe i ptice!!!! Ko decu da uči kad im  roditelji bacaju  sve i svašta  na svim mestima.LIČNI PRIMER JE NAJBOLJI VASPITAČ. Zato sam za kaznu. Što reče ona poslovica NAJBOLJA KAZNA JE KAD GA LUPIŠ U SVEST DIREKTNO PO DŽEPU. Ali to za sada je samo mislena imenica na žalost ,Ove godine ne znam gde ću da pristajem jer plovim sa psima a od djubreta po obalama i adama  ne mogu da ih pustim s jedrilice....Uvek biram mesta koja nisu plaže, pecaroški raj i slično , da bi drugi imali svoj mir a psi slobodu, ali i ta neatraktivna mesta su postala deponije.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #26 poslato: 29, 07, 2019, 18:28:58 posle podne »

Van mreže tomicbanee

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #27 poslato: 30, 07, 2019, 20:18:30 posle podne »
Znam čoveka iz Grada u srcu Šumadije, koji je u svoje vreme "mutio" sa
brašnom i šiptarima sa Kosova i Metohije. Pao je i dobio
tri meseca zatvora, jer nije odao saradnike.
Šta mu je najteže palo?
Žena intelektualac i veoma cenjena u gradu.
E onda je neko rekao, neka ga mesec dana u dnevnom zatvorskom
boravku, ali da svako jutro  na glavnoj ulici Grada bude istovaren
i da čisti  trg i dve tri ulice okolo... a svi ga poznaju kao uvaženog
biznismena...
Znam da je živ i zdrav, ali evo već dvadeset godina  posle toga se živ ne pojavljuje...
E to mi se čini da je prava kazna...

Van mreže Sale Rea

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Pahulja
  • Brod tip: Narval 620 Cabin
  • Marina: AJK Beograd
  • Veličina: 6,20 m
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #28 poslato: 13, 02, 2020, 15:35:50 posle podne »



Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Да се мало замислимо
« Odgovor #29 poslato: 13, 02, 2020, 15:58:35 posle podne »
Restoran "PRASE"  ha ha ha ha ha ha roll4