Autor Tema: Sidro za vez na bovu  (Pročitano 7359 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1619
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Sidro za vez na bovu
« Odgovor #15 poslato: 13, 05, 2019, 13:22:29 posle podne »
Ahaa, to je onda bolja varijanta i verovatno ce to sto si planirao raditi posao. Ako drugi tako rade sa slicnim plovilima, i to se dokazalo u praksi, onda nema razloga da i tebe ne drzi  thumbup
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Sidro za vez na bovu
« Odgovor #16 poslato: 13, 05, 2019, 21:55:31 posle podne »
Meni je camac od oktobra do pocetka maja (trenutno jos uvek zbog visokog vodostaja) privezan u obali na Radeckom. Kao zadnji vez imam sidro od nekih 40-tak kilograma koje nisam vadio ima vec dve tri godine tako da je jos dodatno ojacano nanosom peska i mulja. Tri metra lanca 8mm i 20-tak metara kanapa 12mm koji po potrebi nastavljam jer je sidro spusteno kada je bio jako nizak vodostaj. Za obalu sam privezan sa dva bocna pramcana veza i dva bocna veza sa krme. Direktno sa pramca nikad ne vezujem camac na duzi period jer ne vidim svrhu pored ova dva bocna pramcana. Za razliku od tvoje marine Radecki jeste malo zasticeniji ali zna itekako da se oseti i kosava i gornjak. Sa ovim sistemom se do sada ni pri jednom vetru nisam pomerio ni levo ni desno niti sam bio blizu toga da odem ka obali. Cak sta vise...sada sam pri ovom vodostaju udaljen sigurno nekih 3m od obale.   

Van mreže dell_mare

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
    • Ukleti Holanđanin
  • Brod tip: Ten Broeke 780 AK
  • Marina: Stara Centrala Dorćol
  • Veličina: 8 m
Odg: Sidro za vez na bovu
« Odgovor #17 poslato: 13, 05, 2019, 22:32:40 posle podne »
Meni je camac od oktobra do pocetka maja (trenutno jos uvek zbog visokog vodostaja) privezan u obali na Radeckom. Kao zadnji vez imam sidro od nekih 40-tak kilograma koje nisam vadio ima vec dve tri godine tako da je jos dodatno ojacano nanosom peska i mulja. Tri metra lanca 8mm i 20-tak metara kanapa 12mm koji po potrebi nastavljam jer je sidro spusteno kada je bio jako nizak vodostaj. Za obalu sam privezan sa dva bocna pramcana veza i dva bocna veza sa krme. Direktno sa pramca nikad ne vezujem camac na duzi period jer ne vidim svrhu pored ova dva bocna pramcana. Za razliku od tvoje marine Radecki jeste malo zasticeniji ali zna itekako da se oseti i kosava i gornjak. Sa ovim sistemom se do sada ni pri jednom vetru nisam pomerio ni levo ni desno niti sam bio blizu toga da odem ka obali. Cak sta vise...sada sam pri ovom vodostaju udaljen sigurno nekih 3m od obale.

Hvala, to je to. Videćemo, ima tu i mikrolokacijskih uslova kod nas koje nisam pomenuo. Često se barže vežu uzvodno kao i par čamaca i pontona, pa je ispod njih, uz samu obalu voda mirnija. Ako bude problema, eto i mene u Zemunu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sidro za vez na bovu
« Odgovor #18 poslato: 14, 05, 2019, 01:09:45 pre podne »
Ja sam dve godine proveo tako na mrtvaku, betonirano bure sa metalnim otpadom na sve strane, mrcina je bila teza od 200 kila, debela lancina i bova, 20t nigde nikada nisam mrdnuo. Mislim da je taj vez dan danas preziveo i da se koristi a imao je leda i sranja barem dve godine u zadnjih 6-7. Doduse tu gde ste vi je malo gore ja sam bio na Sv.Nikoli prakticno kod Goge