Autor Tema: problem sa waeco adapterom - treba mi elektronicar  (Pročitano 1721 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
problem sa waeco adapterom - treba mi elektronicar
« poslato: 07, 09, 2017, 23:12:42 posle podne »
Crkao mi je adapter za waeco frizider 220 na 24 v koji u sebi ima i preklapanje relejom rad na shore power ili na akomulatore . Na marini gde sam vezan danima zavaruju pontone pa je verovatno usled pada napona na mrezi doslo do crkavanja . Ako neko ima da mi preporuci majstora ili neko od nasih forumasa radi elektroniku. Ovo je najslicnije choper trafou iz televizora ili napajanja za racunar ili laptop znaci cista klasika .. nije osigurac naravno proverio sam..
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Nidza

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 174
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Bora 3
  • Veličina: 9m
Odg: problem sa waeco adapterom - treba mi elektronicar
« Odgovor #1 poslato: 08, 09, 2017, 09:17:09 pre podne »
Proveri i relej od prostijih stvari, ako vec nisi i to. Elektronika sigurno ima zastitu od niskog napona i moguce je da je cesto prebacivala relej pri padu naponu usled varenja i ukljucivala ga po vracanju napona pa da su otisli kontakti releja. Trebalo bi i da cujes ono "cak" po ukljucenju/iskljucenju prikljucka na 220V, ali dobro je i proveriti da kontakti zaista menjaju stanje sa voltmetrom.

Ako nije to, onda neki od servisera za napajanja racunara kao sto si i sam rekao pa nek traze sta je otislo na stampi ako se vec ne javi neko sa foruma.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: problem sa waeco adapterom - treba mi elektronicar
« Odgovor #2 poslato: 08, 09, 2017, 11:47:14 pre podne »
Ono sto sam proverio dovodjenjem napona sa akomulatora cakne rele i frizider dobije napajanje ali nedostaje jednosmerni napon 24v iz chopera tu je nesto zveknulo ..kondenzatoeri se nisu naduvali ..definitivno problem je u elektronici. Dao sam ga danas u neki servis za popravku televizora pa cemo videti. To napajanje je chopersko sad vec se moze reci "stara skola" bilo je sastavni deo svakog crt televizora ..javljam sta sam uradio
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže djera1

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Polaris beta
  • Marina: Dorcol
Odg: problem sa waeco adapterom - treba mi elektronicar
« Odgovor #3 poslato: 08, 09, 2017, 18:19:21 posle podne »
Ako ne resis problem pocetak Ugrinovacke  iz Tosinog bunara, Pedja 0641265012, Palelektronik, kod benzinske pompe,

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: problem sa waeco adapterom - treba mi elektronicar
« Odgovor #4 poslato: 08, 09, 2017, 20:52:43 posle podne »
hvala upisao alternativa1 ako mi ne rese..
nikad kravata nikad stalni posao