Autor Tema: Pozdrav iz Obrenovca  (Pročitano 3897 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Beshla

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Pozdrav iz Obrenovca
« poslato: 28, 08, 2017, 18:51:01 posle podne »
Pozdrav svina! Planiram kupovinu splava ili za početak samo pontona koji bi postavio na Savi kod Obrenovca. U toku su pregovori oko kupovine mesta... Sad krećem sa detaljnim 'češljanjem' foruma...

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #1 poslato: 29, 08, 2017, 08:31:01 pre podne »
Dobrodoslica od mene  114

Van mreže Nuttinut

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #2 poslato: 28, 11, 2017, 03:34:29 pre podne »
Uopće to ne radite. Nadam se da ćete se opet vratiti

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #3 poslato: 28, 11, 2017, 05:55:39 pre podne »
Добро дошао.  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #4 poslato: 28, 11, 2017, 07:35:31 pre podne »
Добро дошао, Бесхла.

У прилогу је сличица једног сплава у нашој марини у Старом Сланкамену који власница намерава да прода.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #5 poslato: 28, 11, 2017, 08:15:01 pre podne »
Dobro došao, na pravom si mestu. Što se tiče splava lepo je to i ja sam jedno vreme nameravao da kupim splav, ali odustao. Lepše mi čamac, sa njim skitam gde mi srce i duša poželi. Na splavu bih bio stacioniran, radoznalost i želja za istraživanjima me vuče plovidbi. Ovaj splav što ti LSI preporučuje je odličan, jedino što ti je malo daleko, ali kad se želi ništa nije daleko, Nozvodno Dunavom do Save će lako da se spusti, a onda polako iz Savu. U svakom slučaju uživaj na vodi za šta god da se odlučiš.

Van mreže iggi

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • www.mojaladja.com
    • Sofi
  • Brod tip: Fiberline g10
  • Veličina: 3,7 m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #6 poslato: 28, 11, 2017, 18:19:57 posle podne »
Dobro dosao komso!  k5 . I ja sam dugo razmisljao o splavu ali velika je to obaveza pa sam se na kraju ipak odlucio za sojenicu, i mislim da nisam pogresio.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #7 poslato: 28, 11, 2017, 19:02:51 posle podne »
Dobro dosao...bitno je da si na vodi ili pored vode...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže HIBINI

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Djena ship, alu camac
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 5.60
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #8 poslato: 28, 11, 2017, 21:21:47 posle podne »
      Dobro dosao  114

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #9 poslato: 02, 12, 2017, 16:29:56 posle podne »
Dobro došao, na pravom si mestu. Što se tiče splava lepo je to i ja sam jedno vreme nameravao da kupim splav, ali odustao. Lepše mi čamac, sa njim skitam gde mi srce i duša poželi. Na splavu bih bio stacioniran, radoznalost i želja za istraživanjima me vuče plovidbi. Ovaj splav što ti LSI preporučuje je odličan, jedino što ti je malo daleko, ali kad se želi ništa nije daleko, Nozvodno Dunavom do Save će lako da se spusti, a onda polako iz Savu. U svakom slučaju uživaj na vodi za šta god da se odlučiš.

Hajmo iz pocetka.
Ukoliko tvrdite da je splav odlican slobodno dajte i neke karakteristike, bar osnovno za takav objekat: duzina/sirina, burici/ponton/kombinacija ili nesto sedmo, izolacija, kakva je konstrukcija, ima ovo ili ono, itd.
Mozda nije lose reci i na osnovu cega tvrdite da je splav odlican, sta ga cini takvim i koliko ste splavova koristili ili bar vremena proveli na istim u toku leta i zime, ali dobro, to je vec nesto drugo.

Sledeci deo mi je narocito zanimljiv:ponovo pitam na osnovu cega tvrdite da ce se nizvodno jedan ovakav objekat lako spustiti do usce u Savu?
Naravno i to "polako" uz Savu mi je simpaticno, jer na osnovu vase tvrdnje, sigurno da znate i kojom brzinom je bezbedno/zahvalno ovako nesto raditi?
U druge detalje necu ulaziti, ovo je vise nego dovoljno.

I da, izvinjavam se, Beshla pozdrav i dobrodoslica!
Kako funkcionise ta "kupovina" mesta?


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #10 poslato: 02, 12, 2017, 19:00:14 posle podne »
STG
I Mileta i Laza su hteli da budu od neke koristi coveku koji trazi splav, pa ih ne treba osudjivati, jer ih oboicu poznajem i znam da imaju samo dobre namere...

Sto se tice samog spllava, on je nesto sto je sastavni deo marine u S.Slankamenu, jer je tu vec godinama i postao je nesto kao zastitni znak nase marine.
Dimenzija 8x6m, sa kucicom koja je 3.5x4m. Izgradjen je na buradima (cetiri reda po duzini) ucvrscenim sipkama za skele. Burad su redovno menjana i u dobrom su stanju. Kucica je izradjena od dasaka, sa izolacijom , koja je debela mislim oko 5 cm, ali nisam siguran... Osim kucice i terase, na splavu postoji uradjen i wc. Uradjena je i instalacija za vodu, ali nije prikljucen na vodovodnu instalaciju, vec samo na struju.
Sto se tice eventualnog transporta ovog splava, to bi eventualno bilo moguce sa malo jacim brodom ( kakva je Tisa u nasoj marini) ali samo po izuzetno mirnom vremenu i polako, jer ovaj splav nije bog zna koliko plovan, zbog same konstrukcije...
Splav je objavljen za prodaju, sa cenom oko 4500 eur i mogucnosti da ostane na istom mestu u marini S.Slankamen... Naravno, eventualni novi gaza bi placao vez i ostale troskove u marini...
Eto nadam se da je sada malo jasnije...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #11 poslato: 02, 12, 2017, 19:01:45 posle podne »
Не бих коментарисао квалитет сплава са слике - ми који смо били на њему, знамо да је сплав обновљен прошле године, замењена бурад, замењене греде, ушушкан кров и још много тога што је потребно за удобност. На тераси има довољно простора за повеће друштво и много се дана и вечери са те терасе Дунавом ширио звук гитаре и песме веселог друштва. Е сад, да ли се неком такав сплав допада или не, то је већ прилично лична ствар и о томе не бих. Да се Бешлију допао, вероватно би се јавио с таквим питањима.

Ја бих се осврнуо на други део Горанчетовог коментара.
Ни ја нисам баш сигуран да би транспорт био лак и једноставан.

Није то исто кад такав сплав плута у марини, обезбеђен конопцима и сидрима, и кад се нађе на отвореном току Дунава. Лично, питам се шта би се десило да се такав сплав нађе на Дунаву по ветровитом дану? Колико би био стабилан и управљив? Да ли би га могао вући само један тегљач? Каква врста тегљача и која снага?

Можда би баш од Горанчета могли да чујемо мало више о свему томе, обзиром на његову професију и искуство? Мислим да би такав коментар био од користи неким другим будућим власницима сплавова, да размисле о његовим коментарима и упозорењима приликом договарања куповине, јер кад једном дају новац, а онда се нађу у "небраном грожђу", онда је касно.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #12 poslato: 02, 12, 2017, 19:12:22 posle podne »
Na stranu sve ovo o splavu, vidim da je tema malo starija jer je započeta u avgustu, a "Beshla" je jedan jedini put posetio forum i to baš tad kad je i otvorio temu :-)
Pretpostavljam da je i zaboravio za ovu temu, ali nadam se da nisam u pravu.

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #13 poslato: 02, 12, 2017, 19:17:39 posle podne »
Bakra,
Nisam obracao paznju na datum. Tek sada to vidim, ali mi se cini da treba pogledati i ovog "clana" - Nuttinut... Nesto mi mnogo lici na bota...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Pozdrav iz Obrenovca
« Odgovor #14 poslato: 02, 12, 2017, 19:29:31 posle podne »
Treba treba, pogledaću
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek