Autor Tema: Alu camac. Ode limeni..  (Pročitano 18191 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Alu camac. Ode limeni..
« Odgovor #30 poslato: 21, 11, 2018, 07:54:41 pre podne »
Bice nesto, slabo slikam a i retki su momenti kada je neko na obali a ja u camcu. U medjuvremenu sam se ponovio za BF20, sa nekih 30 sati, 2015 godiste. Imam slika ali moram da kopam po telefonu a vremena nikad.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Alu camac. Ode limeni..
« Odgovor #31 poslato: 21, 11, 2018, 08:29:35 pre podne »
U nadi da ce biti vremena, bilo bi lepo podeliti tvoje iskustvo.
Koja je brzina sa 20hp?
Da, imas i PP.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Alu camac. Ode limeni..
« Odgovor #32 poslato: 21, 11, 2018, 08:44:40 pre podne »
Prosle nedelje sam pustio camac, malo nesto doradjivao oko bezbednosti(kradje), brzina Limana je 44km/h sa Yamaha 20DEO motorom. Na pola gasa glisira. Bice slike sledece nedelje. Inace upravo dosao iz kapetanije NS, registrovao, prijavio polaganje, napokon. Kapetan zvao Saleta da mu obajsni nesto... :D sail

Драјви, да ли је слика у поруци слика из неке телефонске апликације или је то снимак уређаја на чамцу?
Ако је телефонска апликација - која је?
Ако је уређај на чамцу - који је, како се набавља и колико кошта?

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Alu camac. Ode limeni..
« Odgovor #33 poslato: 21, 11, 2018, 10:04:05 pre podne »
U pitanju je uredjaj koji ima sim karticu. Kako se pali alarm, tako dobijas sms poruku. Postoji pokret alarm i alarm na dugme. Recimo, stavis ga na vrata broda, kada se vrata otvore, automatski dobijas SMS koji ti kaze gde je camac i da je neko otvorio vrata. Kada pozoves taj broj, cujes zvuk iz broda, oko uredjaja na nekih par metara. Tada vec znas da ti je neko upao u brod. Sto se tice pokreta, ako se uredjaj pomeri 20-50 metara, isto dobijas poruku, na svakih 5 minuta i javlja ti u SMS preko google map tacnu poziciju broda, tj uredjaja.
Uredja moze biti u motoru ili na brodu, kupio sam preko KP, od 25 do 50 eura je. Ima ovih i onih ili u sustini svi su slicni.
Ubacis karticu, platis 300 din za besplatan sms izmedju tebe i tog broja, moze i na vise brojeva. Da bi se povecala sigurnost, treba mali upgrade, recimo ja sam stavio mikroprekidace umesto tastera tih, onda baterija i osigurac u slucaju da neko na motoru napravi spoj. U sustini, niko vam ne moze ukrasti camac a da vi nebudete obavesteni, ili da vam neku udje na brod a da vi to ne znate.