Autor Tema: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode  (Pročitano 13794 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #30 poslato: 04, 12, 2018, 08:27:21 pre podne »
Posle par dana pecanja ces naviknuti. Sto se tice upravljanja, pomeri se nazad i vezbaj veslanje. Ljudi pecaju i iz manjih camaca!

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #31 poslato: 04, 12, 2018, 08:34:05 pre podne »
Ne kajak vec kanu...te tezine i duzine camci slicno se ponasaju na vodi i ne moze da bude mali tezak 30kg da stane na krov kola i da dvojica od 80kg komotno pecaju itd...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #32 poslato: 04, 12, 2018, 09:23:15 pre podne »
Jes:) ali ima i onih na naduvavanje, kako god ljudi se masovno vec godinama Dunavom spustaju od svabije do delte i godisnje ubiju visestruku kilometrazu u odnosu
na nas sa motornjacima.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #33 poslato: 04, 12, 2018, 10:34:58 pre podne »
Mislim da se ne radi o ubijanju kilometarze kada je rec o plovidbi..

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #34 poslato: 05, 12, 2018, 10:40:21 pre podne »
Ja ću opet da rizikujem da mi se prigovori da promašujem temu, ali mislim da ne promašujem.

Ako odlučiš da praviš čamac, mora imati širine da bi bio stabilan... Ja umem da veslam, ali je čamac te dužine teško veslati, ako nema 2 vesla. Moguće je, ali teško. Gumenjaka je nemoguće veslati sa jednim veslom. Nemaju ni dužine ni težine, pa stalno pokušavaju da se vrte u krug. Ja sam neltu ugradio one viljuške za vesla, i 2 komada aluminijumskih vesala na rasklapanje koja staju u komoru...

Evo ti par slika i video koji će ti dokazati stabilnost, na 3 metra dužine teško da može bolje. Bar ja nisam našao, a prilikom kupovine (posle promašaja sa Elanom 301) sam ih probao dosta. Kao što sam napisao, nas troje se bez problema vozamo po Dunavu...














Van mreže nikolic025

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #35 poslato: 14, 12, 2018, 22:17:31 posle podne »
Malo jesam pozurio,al nisam bacio pare,pecace se iz njega i voziti se,na kraju krajeva,prodace se kad dosadi.Ima ljudi koji vole i sami da pecaju.

A cim dodje malo lepse vreme,sigurno cu se upustiti u izradu nekog manjeg camca ili kanua,prvo bez previse skupog materijala,sperploca 4mm.
Ima li negde ili neko besplatan plan za quick canoe ili neki lagan za izradu i lagan za nosenje.I cime se jos moze lepiti osim epoxijem?Jel moguce lepiti poliester smolama?  25648

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #36 poslato: 15, 12, 2018, 14:31:03 posle podne »
Nekad davno sam kupio čamac od špera 4mm, po specifikaciji trebao je da ima 17 kila ali je imao oko 22 KILE. Težina mi je bila bitna da bi mogao sam da ga dignem na krovni nosač.. Oblik je bio sličan kao taj sa početka teme. Pravio ga je neki deda iz Sr. Kamenice i koštao je oko 250 maraka, što bi danas verovatno bilo 150 evra max zbog troškova života :) Bio je oko 1 metar širine i 3 ili 3.2 dužine sad se ne sećam tačno. Ploča nij bila dovoljne dužine pa je nastavljan  pri kraju.. Od rebara je imao 3 komada od L profila (čelik) a dve sedalice su davale ostalo ukrućenje... Imao je i dasku za motor što bi ovi ovde rekli zrcalo.
Pecalo se godinama na mirnim vodama, kum i ja ili sin i ja.. Ceo dan i ne smeta, za ono žuborenje nije baš moglo da se stane na talasnjaču ali je moglo skroz do kraja po dnu.
Čamac je umro jer sam ga jedne zime zaboravio napilju iza radionice a nije bio pokriven a zima je bila takva da preko dana topi sneg a noću smrzava i to ga je ubilo, razneo ga je mraz. Godinama sam čuvao "plan" u prirodnoj veličini" ... Da nije bilo toga i danas bi postojao, zaštita nula bodova, sadolin jer sam mrzeo katran.

Za taj plastični što si kupio ovaj je  10 u glavu... U ono vreme malo silokona i šrafovi i to je bilo to što se zaptivanaj tiče, danas je izbor kudikamo veći.
Zato bih ti savetovao da napraviš nešto jer je to tepsija ribe što se materijala tiče. Plan... pa odeš na obalu i snimiš neki dunavski čamac i to je to.. Svakako neće glisirati pa da kao nešto ukenjaš katastrofalno...

Mana.. Teško se vesla, meni nije problem, dobro sam veslao ali kad dune vetar gori je od jedrilice, dok zabodeš veslo vrati te metar nazad. Nekoliko puta kad nas je iznenadio vetar bilo je smešno ali se izguralo do obale.

Svakako ne bi trebalo na dunav da ideš sa njim mada smo kum i ja istim takvim samo od čamovine išli iz Susečkog dunavc a na našu stranu i naravno da je naišla bela ladja i čovek je svirao  i svirao a mi smo bili kao hijavata, piči i ne gledaj, posle smo se okrenuli i školski prebili talase pramcem ali nas je dunav odneo bar kilometar što sa dva vesla nije bio problem. Naravno to ne bih preporučio ako ništa drugo da se ne nervira kapetan bele ladje..

Ukratko, pravi taj čamac  i ne talasaj, nije to svemirska tehnologija. Par stolarskih stega, malo L profila i testera, zaptivanje ima sa čim hoćeš. ako je za baru ili kanal.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Pitanje i pomoc u izradim manjeg camca za mirne vode
« Odgovor #37 poslato: 15, 12, 2018, 17:59:25 posle podne »
 thumbup thumbup thumbup