Autor Tema: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice  (Pročitano 31908 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #15 poslato: 16, 08, 2017, 13:35:50 posle podne »
Ajd prvo to jos malo slikaj i postavi slike...na kupujem prodajem ima plasticara koji prodaju smole i itd sta vec treba...Ivan Rutonic je ime plasticara iz okoline NS s njim imam dobra iskustva,hoce covek da posavetuje ali sam izgubio njegov tel nadji ga na KP pa zovi i pitaj...i ja sam ga tako ispitivao i slao mi gelcoat i u epruvetama za modele itd...davio sam ga kao zmija zabu i svaki put je bio korektan i pomogao je...ne poznajem ga...
       zamisli da je taj gelcoat na camcu kao koza na coveku...na takve rane(bele rupe) sto imas ne mozes samo da zalepis flaster(fibergit)...na manje mozes sa bazom epoksi ili po kabini ili nadvodnom delu a posle da zastitis nekom kvalitetnom epoksi bojom ali podvodni deo i gde god se vidi tkanje obnovi gelcot pa onda gituj i posle farbaj...
        problem gelcota je sto nece da se stvrdne u prisustvu vazduha...dodavanjem parafina u gel cot omogucavas da se stvrdne na taj nacin sto parafini izbija na povrsinu oduzima gelcotu vazduh i tako se stegne ali na sebe tj parafin ne prima nista ni epoksi ni nista drugo pa mora da se finom smirglom ocisti...gelcot je redak pa da ti ne bi curio dodaje se prah za epoksi lepak(zaboravi kako se zove) kao "brasno od poliestera"pa to izgleda kao napravljeni git od gelcoata...jeste zajebancija ali bele rupe gde god se vidi na koritu poliester tkanje zatvori s tim(obazezno pre ocistiti rupe acetonom) pa posle gituj nekim epoksi gitom...
        mozes i bez parafina da stegnes gelcoat ako vec umesani prah(da ne curi) i gel coat naneses pa kad se malo zasusi prekrijes spricgitom da mu oduzmes vazduh pa ga posle osmirglas...gde se ne vidi belo nego si samo malo zakacio gelcot udri te hempele ili sl na bazi epoksija...fiber tj poliester slabo drzi preko gelcota...prajmeri najverovatnij pomazu ali epoksi je epoksi...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Aleksandar.

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #16 poslato: 16, 08, 2017, 13:40:00 posle podne »
Čovek iz Hempelovog zastupništva mi reče ovo:
"Jedino što bi se moglo koristiti za sanaciju od Hempelovih proizvoda je git Profair 35290. Postupak sanacije sa ovim proizvodom bi izgledao tako što se sa površine ukloni stara boja ukoliko je ima, zatim se površina ohrapavi. Na ovakvu površinu pod odgovarajućim uslovima se nanese HEMPEL’S LIGHT PRIMER 45551, preko ovog premaza se vrši gitovanje sa proizvodom Profair 35290. Nakon završenog gitovanja se nanosi još jedna ruka proizvoda HEMPEL’S LIGHT PRIMER 45551 i nakon toga se nanosi ostatak sistema u zavisnosti od pozicije na plovilu. Uzmite u obzir da jedan litar gita pokriva 1 m2 u debljini od 1mm, kasnije se taj git i šmirgla. "

Zanima me kojom gruboćom šmirgle da štiglam prilikom ovog procesa???

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #17 poslato: 16, 08, 2017, 14:17:48 posle podne »
"Postupak sanacije sa ovim proizvodom bi izgledao tako što se sa površine ukloni stara boja..."na vise mesta ste skinuli gelcoat do koske(plastike) a po vecini povrsine ste ga lepo ostetili...gde nema gelcota vrati gelcot a ostalo prajmerisi i gituj s cim god a da je kvalitetno...apcigujes pre gitovanja sa 100-150 suvom a posle git vodenom...isto kao limari auto...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #18 poslato: 16, 08, 2017, 19:59:41 posle podne »
Ne znam te ali te zalim ko da te znam:) najstrasnije u celoj prici sto ti je nazovi majstor napravio stetu u iznosu od polovine korita a verovatno mu ne mozes nista, tuga jedna

Van mreže Aleksandar.

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #19 poslato: 16, 08, 2017, 21:51:06 posle podne »
Sta da radim,  sad nema nazad.
Smirglacu body fiber koliko mogu da ga skinem,  pa gelcoutom po rupama. Molim vas preporucite mi tacno koji proizvod da nadjem,  nisu pare problem,  mozda neki link sa proizvodom da pocnem sto preda radim,  da ne stoji ovako ranjena. HVALA VAM NA SAVETIMA SVIMA!!!

Van mreže Aleksandar.

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #20 poslato: 16, 08, 2017, 21:56:40 posle podne »
Neka deca su smirglala jer niko nije hteo da se uhvati prasnjavog posla. Kada sam dosao sa mora,  samo sto nisam ifarkt doziveo,  doslo mi da ih poubijam. Deca-debili.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #21 poslato: 16, 08, 2017, 22:10:41 posle podne »
Neka deca su smirglala jer niko nije hteo da se uhvati prasnjavog posla. Kada sam dosao sa mora,  samo sto nisam ifarkt doziveo,  doslo mi da ih poubijam. Deca-debili.

Деца или било ко други... све да сте и сами то урадили, знате како се каже: "После ... нема кајања." Сад треба ово некако санирати.

У свом првом коментару само сам рекао да то треба поново ламинирати, бар пар слојева и нанети поново желкот. Али то је посао као да се поново ради корито. Пробајте ово с китовима, брусите и наносите кит више пута, као кад се исправља јако оштећен лим на аутомобилу, а онда се "испружите" за епоксидни премаз... Пловиће то још. А кад запловите, заборавићете на шок и сву муку. Само ће да кошта...

Срећно.

Van mreže Aleksandar.

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #22 poslato: 16, 08, 2017, 22:22:11 posle podne »
Verovatno svako ko voli ploviti spreman je da da i vecu cenu za svoje uzivanje na vodi. MORAMO da se ispruzimo za epoxi, vec smo se odlucili za Hempelov asortivan prajmera i PU laka i hard resing antialgina,  samo prvo ovo da ispravimo.

Van mreže Zakeralo

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #23 poslato: 16, 08, 2017, 22:38:03 posle podne »
Pozdrav,

Sada videh ovu temu. Nemoj da uklanjas svu staru "farbu" posto to nije farba. To je gelcoat. Imas srece da nisu dosli do vlakana odnsono stakloplastike i nisu ti ostetili trup sto se tice same strukture.
Sto se tice gelcoat-a to je sloj koji se nanosi da bi se zastitila plastika od prodora vode u nju. Gelcoat je vodonepropusni sloj do stakloplastika ipak upija vodu. Moj savet ti je da poravnas to koliko je moguce sa smirglama i gitom i da ga prespricas novim gelcoat-om. Posto ti je sada fabricki gelcoat jako tanak, moras da nanosis obavezno full sistem antialgina. Znaci barijera i osnove pre antiaglina.

Pozdrav

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #24 poslato: 16, 08, 2017, 23:00:53 posle podne »
Nadji ovde na forumu Zorana mislim da ce ti on kao kolega jedrilicar dati najbolji savet sta da radis, usput se dobro razume u plastiku i postupke. Posalji mu pp verujem da ce ti pomoci

Van mreže Aleksandar.

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #25 poslato: 17, 08, 2017, 10:06:57 pre podne »
Druže, gledam korisnike koji u imenu imaju Zoran, ima ih puno, da li znaš tačan naziv reg. imena tog Zorana?

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65

Van mreže Aleksandar.

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 28
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #27 poslato: 17, 08, 2017, 11:31:51 pre podne »
Hvala na kontaktu, čovek nije aktivan od "Zadnji put prijavljen: 15, 04, 2015, 23:23:18 posle podne". Ne verujem da ima sad vajde od njega.
Nego ajde vi koji imate više znanja i iskustva od mene, koju vrstu gelcouta i iz koje firme da kupim.
 Pozdravljam sve vas koji pomažete da vratimo "Lady in red" u vodu. HVALA VAM !

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #28 poslato: 17, 08, 2017, 12:22:43 posle podne »
aktivan je na forumu Nutički info
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Popravke posle idijoTskog brušenja jedrilice
« Odgovor #29 poslato: 17, 08, 2017, 15:37:44 posle podne »
Posto je urgentna situacija hajmo clanovi ima vas dosta koji imate Zoranov telefon pa posaljite coveku na pp greota za brod i coveka bacati pare i materijal a ovde jedan razgovor od 5 minuta moze puno da znaci