Autor Tema: Mali katamaran  (Pročitano 5389 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Hudson

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 34
  • www.mojaladja.com
Mali katamaran
« poslato: 08, 08, 2017, 15:28:20 posle podne »
Da li neko mozda ima plan za katamaran dimenzija do 7 metara? Ne mora da ima sobe dole u komorama, ali samo da nije od pontona..  7645218764198

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mali katamaran
« Odgovor #1 poslato: 08, 08, 2017, 18:25:45 posle podne »
a kakav bi ti to katamaran i zasto bas katamaran Hudsone...cemu treba da sluzi...gde bi s njim...zelis li da jedris s njim...mozda moze nesto i da se skicira...imam ja na papiru neke skice plovaka od Tornada 6m i neke "beach-cat" katamarane al to tebe sigurno ne interesuje...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Hudson

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 34
  • www.mojaladja.com
Odg: Mali katamaran
« Odgovor #2 poslato: 08, 08, 2017, 19:01:58 posle podne »
Preko godine na reci, a preko leta na moru, katamaran za kraci boravak na vodi. Mozda moze da posluzi i to tvoje, video sam kakav si majstor i koliko dobro radis, tako da verovatno imas nesto dobro  114


A jedini razlog za katamaran je jer mi se cini stabilniji i svidja mo se dizajn  llll

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Mali katamaran
« Odgovor #3 poslato: 08, 08, 2017, 23:09:38 posle podne »
Što sam ljudi ja danas po podne na Dunavu video katamaran. Milina jedna. Šteta što se ne seti da slikam. Plovio je pod stranom zastavom, nisam uspeo videti koja država, ode negde od Zemuna niz Dunav. Dosta velik, duboke komore, na njima prozori okrugli, pa verovatno i u njima ima neke prostorije, gore dve kupole, levo i desno, izmedju platforma. Ogroman jarbol, ali spusten sa smotanim jedrom. Brzo je prošao nisam uspeo ni sve dobro da vidim, a glupo mi bilo da se mnogo približim svojom barkom, Posada  nam mahnu  u prolazu. Baš dobar i lep. Tako nešto da napraviš Hudson i da uživaš za sve pare.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mali katamaran
« Odgovor #4 poslato: 09, 08, 2017, 12:28:22 posle podne »
Jeste stabilniji je mirniji itd...neka prednost uvek povlaci i neku manu...https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.wharram.com/site/forum/design-specific-boards/tiki-and-coastal-trek-designs/tiki-26-sailing&ved=0ahUKEwjhkrLU9snVAhUBxxQKHVe-DgIQFghoMBU&usg=AFQjCNERvyq_oKplJNwnEJD6Ck0AnivExA...ovde ces naci dosta korisnih informacija za neki prototip ili ideju...mislim da je Branko "kockica" napravio i koristio jedan od njegovih katamarana...pisao je i svoja iskustva i imao putopise i reportaze svojevremeno...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Hudson

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 34
  • www.mojaladja.com
Odg: Mali katamaran
« Odgovor #5 poslato: 09, 08, 2017, 13:42:58 posle podne »
Pogledqcu tu, hvala.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Mali katamaran
« Odgovor #6 poslato: 09, 08, 2017, 18:04:03 posle podne »
Slikacu sutra jedan megalomanski pokusaj da se napravi katamaran, sto je najludje napravljen je u metalu, po nekoj slobodnoj proceni 12*5, komplet napravljen od kutija, mislim da jedan jedini flah ili L profil ne postoji, slikacu sutra