Autor Tema: Splav može biti i lep i praktičan  (Pročitano 4713 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Splav može biti i lep i praktičan
« poslato: 07, 08, 2017, 14:00:10 posle podne »
Na našim rekama, pogotovu na Savi gde i ima najviše, mogu se videti razni pokušaji, najčešće daleko od bilo kakvog estetskog ugođaja.
Jedna od boljih ideja, naravno, nije jeftina kao što se ovde radi: nekoliko burića, zarđale cevi i sklepane daske različitih formata.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #1 poslato: 07, 08, 2017, 16:04:31 posle podne »
Dobra fora

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #2 poslato: 07, 08, 2017, 23:52:13 posle podne »
A pa ovi su da se vezu ispred beograda na vodi
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #3 poslato: 08, 08, 2017, 09:25:33 pre podne »
Ти су само за елиту, а нама преостају "razni pokušaji, najčešće daleko od bilo kakvog estetskog ugođaja, nekoliko burića, zarđale cevi i sklepane daske različitih formata", што рече Миша.  Ал, има да узивамо и на таквим скаламеријама, баш у инат "елити".  hvauWJRFKLADSHF

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #4 poslato: 08, 08, 2017, 09:41:24 pre podne »
Taj foto-shop je cudo...lep dizajn,veliki su nema sta ali dva razlicita splava koja lebde iznad vode...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #5 poslato: 08, 08, 2017, 11:51:18 pre podne »
Taj foto-shop je cudo...lep dizajn,veliki su nema sta ali dva razlicita splava koja lebde iznad vode...

Нису различити.
То је један сплав али горе је слика, а доле иста слика "преврнута" као одраз у огледалу. А онда су променили угао позадине, заменили слику девојке на лежаљци и поставили слику човека на тераси. Делује другачије и због промене "осветљења" али ипак је то један те исти сплав.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #6 poslato: 08, 08, 2017, 12:05:18 posle podne »
Pontoni za splavove na Zapadu se rade od zabetoniranog stiropora, i onda ne vire zarđale cevi i burići.
Ali to trazi višegodišnje iskustvo.
Ovde ko god zna da ukuca 2 eksera je majstor, a onda to počne da se krivi, uvija i naginje.
Od početne ideje se odustaje desetak puta pre nego što se sve sklepa na kraju.
A ni samogradnja plovila nije daleko od toga.
Svako ko zna da vari ograde i kapije hoće da napravi čamac.
Zato je samogradnja i ukinuta u kapetanijama za registraciju.
Tako bi trebalo uraditi i sa kućicama, ali ko će još o tome ovde da vodi računa.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #7 poslato: 08, 08, 2017, 12:36:43 posle podne »
Jedini konkretniji i skromniji pokušaj da se malo dovede u red ta situacija je Nautičko selo "Biser" na Savi u Boljevcima (negde oko 35km Save).
Imaju 220v, kupatila, klimu, solidan restoran sa doručkom u ceni zakupa,
a može se pecati sa njih i privezati plovilo na dan-dva dok se napune akumulatori ili ode u nabavku nekoliko km do sela.
http://surcin.rs/?page_id=3078
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #8 poslato: 08, 08, 2017, 14:08:45 posle podne »
Vidim ja Lazo da je to isti splav nego ko se to igrao u fotosopu napravio ih kao leva i desna strana broda...koliko iste toliko i razlicite...
Miso apsolutno si u pravu...ne samo divlja samogradnja vec i ozbiljno projektovane objekte i ne samo na vodi vec svuda pa cak i cela naselja...
     eto i taj "Biser"je nesto sto nam treba i za razliku od ostalih koje-kakvih  splavova deluje uredno i smisljeno...opet kad uporedis sa tim Tajlandskim deluje kao postrojenje za preradu vode...nemam ja nista ni protiv tih lepih fotoshop slika ali to me podseca kao deca kad smo gledali duplerice iz" Start-a"...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #9 poslato: 08, 08, 2017, 18:40:13 posle podne »
Pa to i nije render splava... to je Floating Seahorse, koncept prvih delom podvodnih kuća, rađeni za oko privatnih ostrva "mapa sveta" u Dubaiju. To čudo zapravo i postoji i veliko je još toliko samo ispod vode i uzgonski element je delom providan, da se dobije podvodni prozor u spavaćoj sobi. Zna im se i cena , negde oko 3 miliona dolara.

Bem li ga, ajd i lepota, al šta je tu tačno praktično?
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #10 poslato: 08, 08, 2017, 21:06:30 posle podne »
Mi imamo tolike nerešene
Probleme u infrastrukturi i saobraćaju na kopnu, katastrofalnu arhitekturu, i sve gore stanje sa porastom broja objekata, pa sve da neko i ima novac i volju da napravi svemirski brod na vodi, stvarno ne znam kako bi to izveo.
Priprema, izgradnja, upotreba i održavanje i čuvanje jednog takvog objekta bili bi čista naučna fantastika.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #11 poslato: 08, 08, 2017, 23:24:11 posle podne »
Prošetao pre neki dan, tačnije u subotu po podne, do Boljevaca i nautičkog sela BISER. Stvarno je lepo odradjeno, lepi i pontoni za privez čamaca. Malo je dotrajalo, jer se ne obnavlja, pa ima polomljenih stvari ali sve u svemu funkcionalno. Začudilo me je samo što je na jednom stubu pisalo- zabranjeno kupanje- bilo mi čudno sve to napravljeno za uživanje na reci a nema kupanja, mada se neka deca kupaju ne hajući šta je napisano. Kad sam malo biolje pogledao vidim da iz svih tih kamp kućica ili kako već da ih nazovem vire kanalizacione cevi. Možda grešim pa nije to što mislim, a ne mogu ni da poverujem da je neko tako projektovao da kanalizacija izlazi direktno u reku pored pontona. Verovatno otud i zabranjeno kupanje. Šteta ako je to tako, možda stvarno grešim. S druge strane stvarno je sve lepo zamišljeno, osoblje u restoranu je ljubazno. restoran pun, cene pristupačne. JOŠ KAD BI ČUVALI REKU OD ZAGADJENJA GDE BI NAM BIO KRAJ.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #12 poslato: 09, 08, 2017, 10:23:46 pre podne »
Prošetao pre neki dan, tačnije u subotu po podne, do Boljevaca i nautičkog sela BISER. Stvarno je lepo odradjeno, lepi i pontoni za privez čamaca. Malo je dotrajalo, jer se ne obnavlja, pa ima polomljenih stvari ali sve u svemu funkcionalno. Začudilo me je samo što je na jednom stubu pisalo- zabranjeno kupanje- bilo mi čudno sve to napravljeno za uživanje na reci a nema kupanja, mada se neka deca kupaju ne hajući šta je napisano. Kad sam malo biolje pogledao vidim da iz svih tih kamp kućica ili kako već da ih nazovem vire kanalizacione cevi. Možda grešim pa nije to što mislim, a ne mogu ni da poverujem da je neko tako projektovao da kanalizacija izlazi direktno u reku pored pontona. Verovatno otud i zabranjeno kupanje. Šteta ako je to tako, možda stvarno grešim. S druge strane stvarno je sve lepo zamišljeno, osoblje u restoranu je ljubazno. restoran pun, cene pristupačne. JOŠ KAD BI ČUVALI REKU OD ZAGADJENJA GDE BI NAM BIO KRAJ.

Ja sam bas rezervisao jedan splav za kraj Avgusta, dolaze mi gosti. Sad posle ovoga sam malo razočaran a sa druge strane i u Beogradu se godinama ispušta kanalizacija pa nikom ništa. Više puta sam sa suprugom pokušavao da obiđem naša izletišta po Srbiji, kao treba upoznati lepote naše zemlje ali sam svaki put razočaran i rešio da više nigde ne idem. Svud je to zapušteno, prljavo, sa deponijama đubreta, problematičnim kvalitetom hrane, neljubazno osoblje itd.
Mislim da je situacija u Vojvodini malo bolja, dok smo plovili ove godine Tisom na regati, obala reke je bila sređena, nigde deponije ni đubreta, privatni splavovi sređeni...
Sva mesta koja smo uz put posetili su bila sređena.
Ali svi kažu bi će bolje, tako nam valjda bude lakše?

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Splav može biti i lep i praktičan
« Odgovor #13 poslato: 09, 08, 2017, 12:47:05 posle podne »
Ne verujem da otpadna vode ide direkt sa splava tu u reku...ispod vode bi trebala biti kolektorska cev koja skuplja kanalizaciju iz svih objekata i odvodi to negde malo dalje...zabranjeno kupanje je tabla koja vlasnike oslobadja bilo kakve odgovornosti u slucaju neke nesrece inace bi morali da imaju organizovanu ogradjenu plazu sa spasiocima...jeftinija je tabla...ni tajlandske ni nase kucice nemaju merdevine za izlazak iz vode...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!