Autor Tema: Био је жива легенда - сад је само легенда - Предраг Гојковић - Цуне  (Pročitano 704 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Не знам да ли сте већ чули? Ја сам чуо пре неколико тренутака и тешко ме је погодила вест да је Предраг Гојковић - Цуне преминуо.

Током 70 година на музичкој сцени, оставио је иза себе неизбрисив траг.
Његов изузетни глас водио га је кроз живот и одвео у легенду. Легенда је био за живота, легенда ће остати за сва времена, док буде нас који смо га волели, који ћемо и даље слушати песме које је снимио и сећати се његових концерата.

Од најранијег детињства уживао сам у његовом певању, бележио сам текстове песама које је само он умео да отпева и вечито жалио што ми Бог није дао делић његовог слуха да могу те исте песме да отпевам и ја, јер како год да сам се трудио, то није било ни близу онога како је звучало кад он отпева.

Када сам пре 44 године организовао прославу матуре за моју генерацију гимназијалаца гимназије "Светозар Марковић" у Новом Саду, њега сам ангажовао да нам пева те вечери у хотелу "Парк".

Последњи пут, срели смо се на Тамбурица Фесту у Дероњама, где је био члан жирија. Причали смо ... Био је тако опуштен, тако обичан... Ваљда такви могу да буду само они најбољи и највећи међу нама.

Опростићу се од њега једном од песама које је певао - мислим да је пригодна:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QoIxUCoUN-c" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=QoIxUCoUN-c</a>

Van mreže djbtea

• DrinskoSavski Brčkaroš
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: fjord gliser
  • Marina: stara centrala dorcol
  • Veličina: 6.10
hvala ti Lazo za ove posebne reci pokojnom nam sada dragom i velikanu vishe strane muzike zato shto gotovo da nije bilo zanra gde se Cune nebi uzivio i to odpevao maestralno.eto imao sam srecu da ga niz godina licno poznajem a i bezbroj puta pratim sa narodnim ansamblom solista do skora pod upravom Branimira Djokica a sada  Sinishe Vicentijevica poshto i sam radim i deo sam narodnog ansambla,mnogo mnogo lepih trenutka podario nam je svima dragi Cune neka mu je vecna slava Legenda je vecna i josh jedan nam velikan ode u Legendu.