Autor Tema: Registracija samogradnje  (Pročitano 30738 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #75 poslato: 05, 12, 2017, 19:44:26 posle podne »
Кад сам ја правио приколицу за чамац, два сведока су у месној заједници потписала изјаве да сам сам правио приколицу од материјала који сам сам купио.
То су потписали и то је било довољно да се обави технички преглед, човек с Машинца изврши преглед, укуца ПУС и изда атест на основу којег је приколица регистрована.
Добио сам саобраћајну, налепницу и таблицу.
И све је било у реду.

А онда је прошло годину дана, саобраћајна истекла, ја био заузет и прошло више од 30 дана од истека важности регистрације.
Кад сам поднео захтев за продужење регистрације - не може! Нови закон ступио на снагу. Рекли ми тамо на техничком: "Ех, да сте дошли пре фебруара, пре ступања на снагу закона, имали би своју приколицу!"

И тако, сад више није регистрована... Ко ми је крив што сам имао преча посла од продужетка регистрације приколице за чамац?

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #76 poslato: 05, 12, 2017, 19:50:08 posle podne »
Кад сам ја правио приколицу за чамац, два сведока су у месној заједници потписала изјаве да сам сам правио приколицу од материјала који сам сам купио.
Eto, a da si pravio od materijala dobijenog na poklon - nista od registracije... Ne daj Boze od ukradenog , da su posvedocili  hvauWJRFKLADSHF
Tako je bilo i s dva svedoka za registraciju motora bez papira. Posvedoce da ti je jednog dana neko ubacio motor u supu i pobegao glavom bez obzira i ti sad, sta ces da radis, nego da registrujes.... sha
Ta dva svedoka, po meni su vrhunac gluposti koji je neko mogao da izmisli...

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #77 poslato: 06, 12, 2017, 09:35:55 pre podne »
Slabije pratim na času... Kakve veze ima  kupovina polovnog čamca koji nije uveden u upisnik i nije registrovan (nema utvrđeno pravo vlasništva i tehničku ispravnost), sa registracijom samogradnje, odnosno sa pribavljanjem svedočanstva o gradnji (novog) čamca za sopstvene potrebe?
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #78 poslato: 06, 12, 2017, 14:23:41 posle podne »
Терца,
Колико сам ја разумео, то је оно наше - хајде да се снађемо!

Људи имају чамце за које немају никакве папире и сад желе да их пријаве (читај: легализују).

Изгледа да су до сада такве чамце регистровали пријављујући их као самоградњу.

Ако би се важећи закон о самоградњи примењивао онако како је написан, нико више не би могао да региструје такве чамце.
Овим закон се заиста уводи ред, праћење самоградње од почетне идеје до регистрације.

Да ли то нама одговара или не, то је друго питање.

Закон је ступио на снагу, ако се не варам, 2013. године и већ четири године не би требало да се врше регистрације самоградње уколико закон није испоштован. А изгледа да се то у неким капетанијама радило...

Мислим да они који су пре ступања на снагу овог закона имали регистроване чамце не би требало да имају проблема јер су њихови чамци већ у уписнику. Проблеме имају само они који чамце никад нису регистровали. Неки од њих чамце су заиста правили сами, неки су их купили јефтино (ту је могло да се деси и да је чамац био предмет крађе!) а сад би хтели да их по први пут упишу у уписник и региструју.

Van mreže milos11080

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #79 poslato: 11, 05, 2018, 17:49:18 posle podne »
Pozdrav, veoma sam nov u nautici, svega dve sezone, pa sam svremena na vreme koristio camac od kuma za relaksaciju na vodi. naime zimus sam porucio nov camac, trebalo bi za 5-7 dana da bude gotov (predator 495 iz Beske) pa me zanimaju sledece stvari oko registracije plovila ako mozete da mi pomognete. video sam da je se promenilo vreme registracije, sada je na 3 godine umesto kao ranije na jednu. mene zanima kako ja sada mogu nov camac da registrujem, kapiram dobicu papire od proizvodjaca, papire od motora imam vec. da li se u Kapetaniji zakazuje, da li mogu doploviti ne registorvanim plovilom ili ga moram nakaciti na prikolicu pa kod njih. znam da sve ovo mozda nekima zvuci smesno, ali cisto trazim neku pomoc pre nego li odem kod njih dole u kapetaniju pa da ne pocnu da me gadjaju nekim terminima koje prvi put cujem. hvala unapred i jos jednom se izvinjavam ako krsim neki protokol foruma. pozdrav Milos

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #80 poslato: 11, 05, 2018, 21:02:57 posle podne »
Miloše dobro došao, običaj je da se novi članovi predstave u posebnoj temi, kažu nešto o sebi, svom čamcu, gde plove ili gde će ploviti. Lepo je videti i slike čamca. Sad pošto ti još nisi preuzeo čamac, što se mene tiče oprošteno ti je  kgk.
Registraciju čamca sam obavio pre neki dan, i jeste na tri godine. Najbolje je kada dobiješ čamac i papire za isti, da sve to odneseš u kapetaniju po mestu prebivališta, mislim papire. Oni će ti tamo reći da li su ti papiri u redu, ako nešto nedostaje da dopuniš. Čamac bi trebalo da pregledaju, najoblje je ako ti je u nekoj marini, tamo oni organizuju tehničke preglede. OSOBLJE MARINE ZNA RASPORED. Kad ti pregledaju čamac sastaviće zapisnik, dati ti takse koje treba da uplatiš, kad uplatiš sve papire ponovo u kapetaniju, gde će ti uraditi plovidbenu dozvolu na tvoj ime, sa podacima čamca i motora u njoj.



Van mreže milos11080

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija samogradnje
« Odgovor #81 poslato: 12, 05, 2018, 12:12:52 posle podne »
hvala puno, upravo zvao marinu, kada sam procitao post,  sve moze da se kod njih ili preko njih da se sredi. a i to mi je najbitnije a ne da se mlatim po salterima, te fali ono te fali ovo. slike postavljam cim bude gotovo  plovilo-) hala jos jednom