Autor Tema: Djerdap 2017 kolima  (Pročitano 6849 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Djerdap 2017 kolima
« poslato: 02, 07, 2017, 22:01:00 posle podne »
Na brzinu odlucismo da napravimo kratak izlet kolima,brod je na suvom i kako stvari stoje sa vodostajem tako ce ostatati jos neko vreme.
Slike su naravna sve vidjene ali postoje neki vidni pomaci kada je turisticka prezentacija djerdapa u pitanju. To se pre svega vidi u Golupcu tj par kilometara iza kod tvrdjave. Nazalost tvrdjava jos nije otvorena za turiste ali radovi na njenoj sanaciji su u punom jeku. Napravljen je veliki parking sa info deskom i salom za prezentacije i malom postavkom . Napravljeni su toleti i i simpatican restorancic. Parking se placa 100 din za ceo dan. Konacno su postavili veliki ponton koji ce u buducnosti primati velike kruzere. Naravno posto mi moramo da zakomplikujemo sada imaju neki problem sa carinskom ispostavom pa ove godine nece biti pristajanja belih ladja. Takodje postoji manji pristan na njemu je trenutno beogradski brod Trajan zaduzen za panoramsko razgledanje.



Obisli smo naravno mog prvog komsiju sa marine koji je sada ovde na zadatku, klinja je konacno docekao da isproba kako ide Trajan :)




Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #1 poslato: 02, 07, 2017, 22:16:45 posle podne »
Bravo!
Vec neko vreme pokusavam da uradim istu stvar, ali uvek zafali vremena...
Nadam se da necete preskociti Milanovac, kapetan Misin breg, Lepenski Vir valja videti i naravno, priroda na samom Mirocu.
Svaki, ali svaki put u prolasku kroz taj kraj pomislim koliko bi bilo lepo da se popnem na sam vrh i pogledam kazane iz druge perspektive...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #2 poslato: 02, 07, 2017, 22:17:55 posle podne »
Sve u svemu meni vrlo prijatan utisak iz Golupca. I sam grad je lep i cist a ovo mislim da ce biti bas posecena destinacija. Mogli su doduse da dodaju jedan pristan jer realno ovaj koji je za male nauticare je zauzet turistickim brodom koji tu prima i istovaruje putnike a na njemu nema mesta da jos neko stane. Znaci trenutno je moguce brodicem stati iza 18h ili do 11. Trajan ima redovne polaske na svaka dva sata od 11h. Sa druge strane veliki pristan zvrji prazan.

Put smo nastavili prema Donjem Milanovcu gde smo se sa jednim starim clanom foruma Bobanom dogovorili za nocenje u njegovom malom raju. Boban i njegova gospodja su stvarno super domacini i stvarno se trude da guraju turisticku pricu. Boban brodom vozi turisticke ture po najlepsem delu Djerdapa a vidim covek ima planova pa se nadam da cemo uskoro u Poreckom zalivu imati i jednu marinu ili se barem ja tome nadam.  http://apartmanpopovic.com/



mesto za rostilj i klopu kod bobana


Kucica na drvetu za klince, pozadi je i trambolina  - ma uzivancija



A ovo je pogled iz apartmana


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #3 poslato: 02, 07, 2017, 22:23:34 posle podne »
Lepenski Vir i Breg ostavljam za drugi put jutros smo otisli na kupanje u Tekiju i somovinu :)

Evo jos koja slika Milanovca, gradska marina uglavnom zvrji prazna




Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #4 poslato: 02, 07, 2017, 22:25:02 posle podne »
Uvek sve to moze i bolje, ali nema razloga za nezadovoljstvo.
Koliko prethodnih godina nije bilo nikakvog pontona,uredjenog parkinga za kola i svega ostalog za turiste, a ljude bas zanima tvrdjava?
Da se taj ponton pusti u rad i malo osvetliti samu tvrdjavu za potpuni utisak.

Koliko je sam smestaj daleko od Porecke reke ili Dunava?
Verovatno ce to nekome sa foruma biti od koristi...
I da, kako funkcionise Bobanova tura po klisuri?
Koliko osoba staje u ladju, kabinas ili ne (wc), koliko vremenski traje tura do Trajanove table i nazad, koliko polazaka ima dnevno, cena...?
Predpostavljam da interesovanje igra glavnu ulogu, ali ipak nije lose znati, ja vec planiram nesto.
Bobane?

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #5 poslato: 02, 07, 2017, 22:33:09 posle podne »
Inace kolega Boban sa foruma je svoje plovilo registrovao za prevoz putnika a i sam je ispolagao i dobio sve dozvole za prevoz pa je tako na tom i sirem podruciju prakticno jedini legalni prevoznik ;)

Posle dorucka nastavismo kroz najlepsi deo klisure. Put je vise nego dobar i zanimljiv. Sto bi Alvirovic rekao putari su se zaista potrudili, na svakih 500-600 m nalaze se parkinzi i vidikovci sa klupama i drvenim suncobranima. Tu su i drvene kante za djubre. I zaista skoro svi najzanimljiviji delovi su pokreiveni vidikovcima, trava uredno pokosena i sve je super. Naravno mobilnih toleta nema ali to smo ipak mi na zalost.





Na zalost ja sam retardiran za slikanje pa su ovo najbolje koje sam slikao a bilo je 100 drugih boljih mesta al jbg :)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #6 poslato: 02, 07, 2017, 22:36:08 posle podne »
Uvek sve to moze i bolje, ali nema razloga za nezadovoljstvo.
Koliko prethodnih godina nije bilo nikakvog pontona,uredjenog parkinga za kola i svega ostalog za turiste, a ljude bas zanima tvrdjava?
Da se taj ponton pusti u rad i malo osvetliti samu tvrdjavu za potpuni utisak.

Koliko je sam smestaj daleko od Porecke reke ili Dunava?
Verovatno ce to nekome sa foruma biti od koristi...

Ma smestaj je na 5, 5 minuta od dunava peske a od zaliva pa jedno 5 minuta kolima. Ma Milanovac je bas mali gradic

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #7 poslato: 02, 07, 2017, 22:42:41 posle podne »
Uvek sve to moze i bolje, ali nema razloga za nezadovoljstvo.
Koliko prethodnih godina nije bilo nikakvog pontona,uredjenog parkinga za kola i svega ostalog za turiste, a ljude bas zanima tvrdjava?
Da se taj ponton pusti u rad i malo osvetliti samu tvrdjavu za potpuni utisak.

Koliko je sam smestaj daleko od Porecke reke ili Dunava?
Verovatno ce to nekome sa foruma biti od koristi...

Ma smestaj je na 5, 5 minuta od dunava peske a od zaliva pa jedno 5 minuta kolima. Ma Milanovac je bas mali gradic
Bas meni si resio da objasnis koliki je Milanovac? upavusi lol
Mogao sam da te uputim na najbolji dorucak, mesta za rucak, a u celom kraju od Gradista do Tekije...
Zanima me zbog eventualne voznje bicisa, odatle pa na planinu, to moze da bude fina zabava.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #8 poslato: 02, 07, 2017, 22:46:24 posle podne »
I za kraj u Tekiju kod Joce i na plazu na kupanje naravno ko jos dodje tu a da ne jede soma

evo jedene iz jocinog beach bara :)


Onaj vojni stek i dalje stoji dok se onaj nizvodni veci carinski koristi za turisticke brodove




I naravno kada se ubijes od somovine vredi i malo zabosti u hladu





Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #9 poslato: 02, 07, 2017, 22:50:04 posle podne »
A vidi Gorance mogu i da te uputim u istoriju mesta :)
ako si mislio na biciklizam vidim da je bas u razvoju, neverovatno koliko smo ih sreli kako forsiraju brdo. To je zaista lepo videti. Ja bih ga rado vozio ali da me neko popne pa ja da sevam nizvodno

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #10 poslato: 02, 07, 2017, 22:55:17 posle podne »
Bitno je da ste uspeli da uzivate i u momentu brodoremonta... 114

Hej, za taj momenat sa bicisem uz breg se jos lomim. Tu napravu dosta dugo nisam koristio, izbegavam, vise volim pesacenje, ali u ovom slucaju vredi razmisliti.
Dok ugrabim slobodan vikend wto mene u tom kraju, zato se i raspitujem...
Boban je taj koji ce dati odgovor na sve.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #11 poslato: 06, 07, 2017, 20:26:25 posle podne »
Godinama idem u Milanovac a prosle godine sam letovao 10 dana u Golubinju i vukao camac na prikolici.
Marina u Milanovcu je odlicna ali ako dune gornjak zaboravite plovidbu pa svima savetujem da brod sidre u zalivu. Ako neko napravi marinu to ce biti raj na zemlji jer smestaj nije daleko a i u zalivu ima smestaja.
Golubinje je malo nizvodno ali nema vetrova u toj meri pa se moze pecati i ploviti leti svaki dan.
Mi smo bili kod Radulovica koji na obali imaju sve a kuce tj. apartmani su preko ulice 30m
Ima vez za camac,mol za pecanje,terasa nad vodom,letnjikovac za 20 ljudi,komplet kuhinja,frizideri,zamrzivaci,rostilj,tanjiraca,kucice za pribor sa zamrzivacima za ribu....ma uzivao sam i vracam se tamo kad mi vreme dozvoli.
Sve u svemu taj kraj od Golupca do Tekije je odlican za odmor,narocito Milanovac,aljudi su predobri. Mnogo se trude da im sto vise turista dodje.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #12 poslato: 06, 07, 2017, 20:41:13 posle podne »
E stavarno ima fenomenalnih kuca, pravi mali rajevi, prosto mi dodje da se preselim tamo:)

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Djerdap 2017 kolima
« Odgovor #13 poslato: 08, 07, 2017, 21:28:40 posle podne »
Da je blize Beograda to bi bila top lokacija a vikendicu ali ovako kad ima 180 km nije bas jeftino ici svaki vikend.
Pricajuci sa mestanima i iz licnog iskustva tamo je najbolje preko leta kad dodju gastosi i turisti. Sve posle toga je dosada ziva a jos vetar kad krene ne nas sta ces sa sobom.
Sto se tice pecanja prosla kao i ova godina je tuga. Pre 4-5 godina licno sam lovio od 5 do 20 smudjeva dnevno. Prosle godine u avgustu 10 dana ni jedan a danas zovem ribara i kaze da na struku ima somice od kilo
Riba kao da je otisla sa tog terena pa je ribolovaca sve manje