Autor Tema: .  (Pročitano 7324 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Алге на чамцу
« Odgovor #30 poslato: 27, 06, 2017, 13:43:27 posle podne »
Obraštaj je problem na svim vodama kako na nasim tako i na moru...Uvijek se vodi bitka oko toga..i uvijek netko ima nesto dodati na tu temu kako od proizvodjaca servisera tako i od nauticara. Jedno je sigurno...ne postoji antialgin koji ce sprijeciti rast algi kad se ne vozi. Njihova namjena je da se puno lakse alge skinu...da li mehaničkim putem tj rukom ili tlakom...ili ce se skinuti same odnosno nece se toliko nakupljati kod voznje...
Bakara...ne mozes izgleda dobro oprati cijelo korito...taj motor je na kanpa za glisiranje i to malo algi ga najvjerojatnije zahebava...A sto se tice brzine...uvijek onima sporim smetaju brzi i brzim smetaju valovi od sporih....ali eto treba naci neku sredinu i biti umjeren...Mada kad su alge u pitanju i gliserska korita...ustvari bilo koja korita koja se daju naterati u glisiranje....krajnja brzina ne mora biti nuzno za trkanje vec samo pokazatelj da je sve cisto...da je elisa pogodjena i da u ekonomik voznji mozemo uzivati...Mislim da zox ima 2t motor...a tu je jako zanimljiva potrosnja kad je prljav i spor...

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Алге на чамцу
« Odgovor #31 poslato: 27, 06, 2017, 15:04:07 posle podne »
Sta znam Maverick...verovatno jesi u pravu... Ali opet, znam da nisam spustio cisto korito u vodu u aprilu, imao je alge od prosle godine, i isao je u startu 21/22kmh. Sad kad sam ga cistio, i na vecini korita dosao do skroz ciste plastike bez trunke algi, neverovatno mi je da ne mogu da dobacim ni do 15kmh. Inace mi se jednom desilo da kao nije hteo motor skroz u obrtaje i isao sam bas ovako oko 15kmh, a kad sam skinuo filter goriva, odmah nagurao pun gas i 22kmh. Zato sumnjam na nesto sa karburatorom, mada pali uvek iz prve i prima gas odlicno.

Saznacu definitivno u narednih par nedelja sta je  114
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Алге на чамцу
« Odgovor #32 poslato: 27, 06, 2017, 23:25:05 posle podne »
12L/h za taj motor i korito i prosečnu brzinu od 35 km/h (ekonomik) je sasvim  thumbup