Autor Tema: ADA HUJA - pogorsano stanje  (Pročitano 6859 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
ADA HUJA - pogorsano stanje
« poslato: 03, 09, 2009, 01:57:06 pre podne »
zao mi je sto nisam poneo veceras foto aparat ali nivo vode na adi hiju je poprilicno opao a na neku foru sa dna se dize sve sto pluta... znaci strasno kako izgleda nikada ovako lose nije izgledalo...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #1 poslato: 03, 09, 2009, 02:19:00 pre podne »
mislim da ne ... pa tu ima preko 2000 camaca... zamisli kad se digne kuka i motika... nema od toga nista .. kako se prica a prica se svasta... najnovije je da ce da prokopaju kod kartonke prolaz iz dunava do govnare i da ce tako da se cisti , inace za potok se zaista prica da ce da ide u taj kolektor... ja se nesto ne razumem u te gradjevinske radove ali tutreba cev od recimo 4 metra precnika gde ce oni i kako ce tu cev da provuku kroz visnjicu meni nije jasno.... sve je to zamrseno za medalju ...

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #2 poslato: 03, 09, 2009, 03:33:05 pre podne »
evo i izliva otpadne vode u dunav kod, malopre pomenute, fabrike Avala ada ili kako vec, ja je ceo zivot zovem avala kartonka.....STRASNO

e vidis kapetane, zbog ovoga i jos mnogo drugih S***A ti ovde hvatas samo pesa, a kedera mozemo da sanjamo obojica  :suicide:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #3 poslato: 03, 09, 2009, 08:20:42 pre podne »
U normalnom svetu, u normalnoj državi, već ova slika bi bila dovoljna za baš masnu kaznu!!! :suicide: :sorry: :skull:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #4 poslato: 03, 09, 2009, 11:50:06 pre podne »
mislim da ne ... pa tu ima preko 2000 camaca... zamisli kad se digne kuka i motika... nema od toga nista ..

Ja mislim da nisi u pravu, ako rese da vas rasteraju, rasterace vas. Mozda ce raspisati tender za izgradnju super moderne i super skupe marine i to je to. Onda ce na svim televizijama da se hvale kako su resili dva gradska problema, leglo zaraze i gradsko ruglo u smislu 1500 camaca koji svojim izgledom ruze grad. Odgovor javnosti ce biti da tako i treba jer sta bi vi hteli? Da se baskarite na sumnjivo stecenim jahtama, a narod nema za leba. Kontradiktorno, jahte koje ruze grad, ali zavist je cudo. Na kraju krajeva sta je 2000 robova za jednog imperatora.

Bice kao i za porez na luksuzne jahte, kao i za unistavanje banaka, rasprodaju fabrika, talasalo 50 ljudi dve nedelje i idemo dalje.
 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #5 poslato: 03, 09, 2009, 14:23:04 posle podne »
A ja bih da sam na vasem mestu sto pre zauzeo na legalan nacin parce Paradajz ostrva.

jes pa da moram da mislim o njemu :)

nego jel neko zna da li je to paradjz ostrvo ucrtano u mapu povrsina glavnog nam grada?

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #6 poslato: 03, 09, 2009, 22:06:56 posle podne »
problem je u zagadjenju a ne u tome koliko ima camaca i ko ce tu sta da zida. Ne mogu da naprave protok u govnari a sad ce.....da prave novu adu, aha limburga meseca u podne. Koliko primecujem prestali su i da nasipaju, sporadicno se pojavi neki kamion.
Svidja mi se ideja o super modernoj i super skupoj marini... i za to treba previse vremena i novca, nije to profitabilan posao kod nas.
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #7 poslato: 04, 09, 2009, 01:38:10 pre podne »
Svidja mi se ideja o super modernoj i super skupoj marini... i za to treba previse vremena i novca, nije to profitabilan posao kod nas.

Ako je tacna informacija da cena u marini na Savi, kod brodogradilista, dostize i do 200e mesecno, onda itekako ima mesta za razvoj ovakvih marina. Naravno mislim o duzem periodu, a to ce zasigurno sa reka ukloniti vecinu sadasnjih nauticara jer ce cuvanje camaca njima biti finansijski nedostupno. OK, doci ce neki novi nauticari - bogatasi i sve ce biti lepo i sareno kao u Monte Karlu.

Ovde je problem sto smo mi zaglibili u imperijalni kapitalizam, a u glavi nam jos odjekuju humani komunisticki stavovi o slobodi "malih" ljudi. Verovatno zbog toga smatramo da i mi, samo zato sto smo ljudi, imamo pravo da se hranimo zdravo, da sanjamo plovidbu jonskim morem na putu do Belegisa ili Djerdapa, da jednog dana obezbedimo sebi pristojan camac. Ideja o humanom drustvu je odavno demode i ako bogatima dune da uzmu reke za sebe, sto za zezanje sto za biznis, nas ce jednostavno oterati. Pa kad njima dosadi...       
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #8 poslato: 04, 09, 2009, 01:51:58 pre podne »
Ovde je problem sto smo mi zaglibili u imperijalni kapitalizam, a u glavi nam jos odjekuju humani komunisticki stavovi o slobodi "malih" ljudi.

 :good:

jesam levicar za neke stvari ali sam za sve ostale desnicar... dodatni problem Ade Huje  je mentalitet naseg naroda, koji ni to sto ima ne zna da sacuva pa mu posle krivo kada neko zatrpa govnaru i napravi extra fenci marinu....

ajde sada da se sakupe svih 2000 camca od kojih 1900 vredi u proseku 3000 evra, i da izadju na ulice i skrenu paznju na ovaj problem ... nema sanse... alo bre ne mogu da se dogovore da svaki camac da 500 din da dodje bager i da prokopa govnaru ?!

 a kad neki tamo miskovic zatrpa govnaru sagradi 10.000 stanova otvori marinu sa extra fenci cenama onda ce tih 2000 nauticara da sedi ispred prodavnice pije pivo ili kafu i ogovara, ja se izvinjavam u ovom slucaju navijam za manje zlo to jest za miskovica ....

problem je sto srbin ne zna da se bori za svoja i prava svoje porodice , okruzenja, drzave i slicno al zato zna da ogovara...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #9 poslato: 04, 09, 2009, 02:23:46 pre podne »
Pa ako pogledas npr. Dansku ili Svedsku i njihovo uredjenje, pitanje je da li su oni levicari ili desnicari. Ja bih rekao da su oni debelo levo, ako je ta orijentacija uopste bitna u smislu definicije. Hladno jbg, ali standard. Sto se tice mentaliteta naroda, sta da ti kazem, pravili smo protest, od 5000 camaca doslo 63, ajd da dodam 100 vlasnika sve ukupno, Dedu zajebavali u marini kako je bio dobar protest. A sto da se ljudi cimaju i trose gorivo kad moze neko drugi. Taj stav nas vuce na dno (ili ispred zadruge na pivce, jos ako ga plati neko drugi, extra  :) ). Drugim recima, vukovi su usli medju ovce i samo rade ono sto najbolje znaju.   
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #10 poslato: 09, 09, 2009, 18:57:19 posle podne »
evo i izliva otpadne vode u dunav kod, malopre pomenute, fabrike Avala ada ili kako vec, ja je ceo zivot zovem avala kartonka.....STRASNO

e vidis kapetane, zbog ovoga i jos mnogo drugih S***A ti ovde hvatas samo pesa, a kedera mozemo da sanjamo obojica  :suicide:
Plava voda pospesuje zastitu korita :smile:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #11 poslato: 29, 09, 2009, 22:34:14 posle podne »
vec deset dana nesnosni smra se siri sa ade huje... prilaz URADI SAM je skoro ratna zona... i niko iz grada da ne reaguje...

Van mreže ljubac

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #12 poslato: 29, 09, 2009, 23:07:19 posle podne »
evo i izliva otpadne vode u dunav kod, malopre pomenute, fabrike Avala ada ili kako vec, ja je ceo zivot zovem avala kartonka.....STRASNO

e vidis kapetane, zbog ovoga i jos mnogo drugih S***A ti ovde hvatas samo pesa, a kedera mozemo da sanjamo obojica  :suicide:
Plava voda pospesuje zastitu korita :smile:

A kad upadneš depilacija zagarantovana.. :preved:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #13 poslato: 30, 09, 2009, 06:50:03 pre podne »
od usca do visnjice jos jedino tu ima mesta za vez , ne postoji ni jedan vez na otvorenom dunavu ima par bova u visnjici i to je to ... a da nema sanse da se organizuje nijedna akcija .... nema.....

pre godinu dana trebalo je da se da recimo 500 dinara po camcu da bi dosao bager i prokopao plovni put u rukavcu .... i verovao ili ne nisu se dogovorili oko tih 500 dinara...

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: ADA HUJA - pogorsano stanje
« Odgovor #14 poslato: 30, 09, 2009, 08:38:12 pre podne »
Drzava kupila camac za ciscenje objavila i od tada stoji u marini   :wild: