Autor Tema: Gomila zezancija  (Pročitano 485001 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #150 poslato: 25, 01, 2010, 20:50:05 posle podne »
zaboravih od kada sam poceo da se upravljam prema sledecoj izreci u zivotu mi nije mozda bolje ali je lakse.STRPLJEN - SPASEN
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #151 poslato: 25, 01, 2010, 21:03:23 posle podne »
Ma ureduje ,samo nemoj sada da izbegavas to pecanje peseva opet uvlacis pricu na svoje (kao svaki admin.).NEGO PECANJE PESEVA TU VAS CEKAM?
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #152 poslato: 25, 01, 2010, 21:55:32 posle podne »
U duhu toga gore napisanoga smijem li vas (nas) zapitati da li su nam na vodi svi dobro došli, naročito ako znamo ili prepoznamo da su druge vjere da su Muslimani, Hrvati, Albanci,Slovenci.... ? :rtfm:
Na vodi smo zbog uzivanja ili u prolazu i nema veze odakle smo . :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #153 poslato: 26, 01, 2010, 10:06:06 pre podne »
nema bre svadje , postoji razmena misljenja sto je dobro , a na vodi pojma nemam koga sretnem pamtim ljude prema plovilu i plovila prema ljudima

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #154 poslato: 26, 01, 2010, 14:42:35 posle podne »
Ma nije važno šta ko misli. Važno je ne ostati "mimo sveta" kako bi rekli naši preci. Mišljenja sam da je već vreme da naša crkva prihvati novi kalendar i da božić slavimo kad i svi hrišćani. Jedan je isus, jednom je vaskrsao, ne dva puta. A dva božića. Naš i njihov. Samo da se razlikujemo...
Da ima šta da nas deli pa kad to zatreba "višim interesima" izvade te razlike i počnu da stvaraju mržnju.

Ovo je trebalo odavno da urade.
Prava pirlika je bila 1920-tih, kada se pokušalo sa uvodjenjem Milankovićevog kalendara.
Da smo to tada uradili, "naša" crkva bi mogla uvek da kaže da nije prihvatila "papski" kalendar, a što su se datumi poklopili, pa, Bože moj!

Ali ni tada nismo bili pametni, kao ni sada.

Pored kalendara koji služi samo za to da razdvoji komšije, veliku zamerku upućujem crkvi i na načinu kako vode plitiku (ovo je namerno napisano obzirom da im je ta politika veoma plitka) povećanja nataliteta.

Kada je pre nekoliko godina jedan vladika bacio anatemu na lekare i medicinske sestre koji izvode abortuse, ja sam se zgrozio.
Od tada pa na ovamo, svako mesto, svako selo, svaka opšitna dobila je po jednu novu crkvu, ali nije mi poznato da je naša crkva izgradila makar i jedan jedini dečiji vrtić.

Ili se možda varam?

Evo, dobili smo novog patrijarha - možda će on nešto uraditi i po ovim pitanjima.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #155 poslato: 26, 01, 2010, 14:55:11 posle podne »
izgleda da se ne mozete biti evropski srbin ako se ne pljuje po crkvi koja baci anatemu kada broj abortusa dostigne 500.000 ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #156 poslato: 26, 01, 2010, 14:58:32 posle podne »
U duhu toga gore napisanoga smijem li vas (nas) zapitati da li su nam na vodi svi dobro došli, naročito ako znamo ili prepoznamo da su druge vjere da su Muslimani, Hrvati, Albanci,Slovenci.... ? :rtfm:

Olimpe,

Iskreno se nadam da je većina onih koje srećemo na rekama i po njihovim obalama tamo zbog nečeg drugo a ne zbog toga kojoj naciji ili veri pripadaju.

Svaki dobronameran je više nego dobrodošao, a ostali mogu da "srbuju" ili već kako se to kaže za ostale nacije i vere na nekom drugom mestu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #157 poslato: 26, 01, 2010, 15:12:58 posle podne »
izgleda da se ne mozete biti evropski srbin ako se ne pljuje po crkvi koja baci anatemu kada broj abortusa dostigne 500.000 ...

Kapetane, ovde se ne radi o pljuvanju po crkvi da bi neko bio evropski Srbin.

Pitanje abortusa je vrlo složeno pitanje i mi ga na ovom forumu nećemo rešiti. Moj stav je da je ta anatema bila i jeste velika greška.

Da li na pragu 21. veka (to sam se pitao u vreme kada je anatema bačena) žene koje se odluče na abortus treba ponovo da odlaze kod nekakvih baba i da pod nehigijenskim uslovima pokušaju da reše svoj problem na jedini način koji su one videle?

Pitanja kontracepcije i planiranja porodice dolaze ispred pitanja o abourtusu ali to u našoj zemlji (iskreno, u većem delu sveta takodje) nije rešeno na pravi način.

Umesto anatema i izgradnji crkava, mislim da bi doprinos crkve bio daleko veći i imao daleko bolji efekat na povećanje nataliteta da je novcem kojim su plaćene crkve izgradjeno nekoliko dečijih vrtića i da su plaćeni pedagozi i vaspitači koji bi brinuli o deci dok im roditelji rade.
Ti zahvalni roditelji kojima neko brine o deci svoju decu bi vaspitavali u duhu vere i usadjivali u njih ljubav prema Bogu i Crkvi.
 
Da je delom tog novca koji je ugradjen u zidine crkvene stvoren fond za nezbrinute majke i siročad, možda bi mnoge žene koje razmišljaju o abortusu kao o jedinom rešenju imale i drugu opciju?

Da ne dužim, eto, to sam imao na umu, a ne kako biti dobar evropski Srbin.
I meni je strašna i pomisao na tih 500.000 nerodjenih beba..

Otac sam dvoje dece, uskoro ću biti deda... godinama sam radio sa decom i za decu - nikom neću dozvoliti da o meni govori kao o čoveku kome je sve jedno!

I baš zato što mi nije sve jedno, slobodan sam da ukažem na to da postoje i bolji načini rešavanja tog strašnog problema, pa ako to znači da treba kritikovati i Crkvu kao institutciju, ja ću je kritikovati i svoju kritiku potpisati punim imenom i prezimenom.

Lazar Dj. Stanojević

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #158 poslato: 26, 01, 2010, 15:20:55 posle podne »
na srecu nasa crkva se ne petlja u drzavne stvari, ne vuce vernike za ruku .. u crkvu se mora ici da bi crkva pomogla... ja sam bio protiv tog stava da se u crkvu ide, mislio sam da crkva mora da dodje do mene.. sto sam stariji to sam sigurniji da se mora ici ka crkvi a ne cekati da ona dodje do nas...

500.000 abortusa samo govori koliko je nase drustvo na niskim moralnim granama i koliko opste obrazovanje ne valja ... jedan deo abortusa je potreban iz raznih razloga ... sve ostalo je cedomorstvo...  na kraju krajeva kondom kosta 50 dinara ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #159 poslato: 26, 01, 2010, 15:40:53 posle podne »
...
500.000 abortusa samo govori koliko je nase drustvo na niskim moralnim granama i koliko opste obrazovanje ne valja ... jedan deo abortusa je potreban iz raznih razloga ... sve ostalo je cedomorstvo...  na kraju krajeva kondom kosta 50 dinara ...

Prvi deo neću komentarisati jer to je zaista stvar ličnog izbora i svako za sebe mora da odluči kako će živeti, ko će mu biti uzori, gde će tražiti sebe...

Ovaj drugi deo je ono gde se nas dvojica slažemo.
I već sama ta činjenica da se u Srbiji ne proizvode kondomi je priča za sebe. Pa, onda cena od 50 dinara.

Ma, ljudi, kondomi treba da budu džabe i da se dele po ulicama, školama, firmama...

Da su nam kupili kondome i besplatno podelili veći efekat bi bio od ove vakcine koju sada moraju da plate, iako će veći deo biti bačen (pardon, za skupe pare izvezen u Evropu, da bi bio uništen na bezbedan način!).

Ima toliko toga što bi moglo i trebalo drugačije pa da se smanji ta cifra koja je toliko užasavajuće velika.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #160 poslato: 26, 01, 2010, 15:54:13 posle podne »
Mushu,
Hvala na lepim rečima i drago mi je što delimo mišljenje.

I ja sam iz porodice u kojoj su slavljeni Božić, Uskrs, Slava... Ali nikada nisam vaspitavan da je ono što kaže "gospodin katiheta" isto kao da je napisano u Svetom pismu.

U Svetom pismu je mnogo toga napisano, a mi, naše društvo, pa i naša Crkva, vrlo često smo daleko od toga što u njemu piše.
Zato treba da radimo na tome da se približimo nazorima koji su u pismu naznačeni i postavljeni kao principi hrišćanskog života.

Treba da naučimo da volimo, poštujemo i da se nadamo.

Ja se, eto, nadam da će novi patrijarh, kao novi čovek na čelu naše Crkve imati snage da načne i pokuša da reši bar neki od brojnih problema.
Nemam iluzija da će rešiti sve ili bar jedan ali biću srećan ako budem video da bar pokušava.
Njegovi pokušaji trebalo bi da svima nama budu ohrabrenje, da svako od nas, u granicama svojih mogućnosti, pokuša takodje.

A kad svi budemo pokušavali da budemo bolji - onda će i doći do pomaka i bićemo bolji i biće nam bolje.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #161 poslato: 26, 01, 2010, 15:56:58 posle podne »
Ja sam vernik i strasno mi je da se crkva nije setila da otvara svoja obdanista ili utocista za ugrozzene majke sa decom, valjda nije profitabilno.

mislim da i sam znas da drzava to nikada nije dozvolila.. prvo nisu dali komunisti pa onda nisu dale demokrate i razne NVO ... drugar je na jedvite jade i sa gomilom peripetija osnovao http://www.zvonce.spc.rs/ znas likoliko puta mu je drzava zabola noz u ledja i evropa ? samo zato sto je pravoslavac ... ljudi manite se gledanja u crkvu kao u profitabilni organizaciju... jeste ima par svestenika koji se nedolicno ponasaju ali to nije pravilo i sva sreca u manjini su ....

@LSI ne izlazim vec duze vreme , ali 90tih su se kondomi davali besplatno na zurkama a cujem da je to i sada , a u ostalom mladi mogu da odu  Yazas i uzmu celu kutiju... nema opravdanja za 500.000 obartusa ne zavaravajte se stvar je u mentalnoj higijeni i opstoj kulturi ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #162 poslato: 26, 01, 2010, 15:59:17 posle podne »

@LSI ne izlazim vec duze vreme , ali 90tih su se kondomi davali besplatno na zurkama a cujem da je to i sada , a u ostalom mladi mogu da odu  Yazas i uzmu celu kutiju... nema opravdanja za 500.000 obartusa ne zavaravajte se stvar je u mentalnoj higijeni i opstoj kulturi ...

I sa ovim se slažem.

Zato sam i rekao da je problem mnogo složeniji.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #163 poslato: 26, 01, 2010, 16:02:27 posle podne »
upravo... ali mi umesto da budemo besni na drzavu koja ne potencira programe "planiranja porodice"  koja jos u osnovnoj skoli ne uvede "seksualno vaspitanje" koja ne ulaze u borbu protiv "bele kuge" ni 1 dinara.. nama najlakse da vicemo na nekog tamo popa koji je krajnje nebitan zato sto je bacio anatemu ...  malo smo mi to pogresno naciljali neprijatelja ja mislim ... a da ne pricamo da bi sve ovo gore trebalo da dodje iz porodice a ne od drzave... to je jos veci problem...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #164 poslato: 26, 01, 2010, 17:18:55 posle podne »
a sto lepo nisi presavio tabak i to predocio crkvenom sudu ? i posle kriva crkva...

meni je isti pop krstio oboje dece i zenu, pre toga nas i vencao , nikad nije trazio lovu a uvek je dobio,.. jedino sto je pitao hocemo li crkveni hor to je bilo 50 evra za njih 5-6 koliko je bilo u horu ... ujedno u Mirijevu kada keva sveti slavski kolac daje se ko koliko hoce...

uvek ces naci na izuzetke .. ali Izuzetak nije pravilo...