Autor Tema: Gomila zezancija  (Pročitano 485010 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #135 poslato: 20, 01, 2010, 13:24:30 posle podne »
a ima i ovo



31 kola su poslali ...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #136 poslato: 20, 01, 2010, 17:06:03 posle podne »
kakvo divno britansko vreme

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #137 poslato: 22, 01, 2010, 23:00:13 posle podne »
malo sma u fazonu neke starije muzike pa da podelim to sa vama :) ovo sam slusao dobar deo 90ih



Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #138 poslato: 25, 01, 2010, 14:26:01 posle podne »

... da strajkujemo dok nam ne odobre popust od 80% za benzine koji se koristi u Nauticke svrhe...

http://www.021.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=18245:novosadski-bioenergetiari-najavljuju-trajk&catid=13:novi-sad&Itemid=9

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #139 poslato: 25, 01, 2010, 14:28:33 posle podne »
znaci da covek ne poveruje....  :suicide:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #140 poslato: 25, 01, 2010, 14:32:32 posle podne »
Pročitao sam tekst i da nije tužno - bilo bi smešno.

Van mreže BOKAC

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 168
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #141 poslato: 25, 01, 2010, 14:33:48 posle podne »
Lako je njima,oni ce pomocu bioenergije da uticu na gradske oce. :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #142 poslato: 25, 01, 2010, 15:27:43 posle podne »
90 posto sukoba, ličnih svadja, ratova i razaranja je plod verske mržnje. Da smo svi iste vere mnogo bi manje bilo nesreće ali onda bi drugačije bile i vrednosti i odnosi...
Nekome to nikada nije i nikada neće odgovarati. :)

nikad nisam cuo da je ikada izbio verski rat... ako pogledate korene ratova , nijedan rat nije nastao zbog VERSKOG pitanja vec ekonomskog, politickog, vojnog i slicno a onda kazu ajde da "oslobodimo" Jerusalim pa naprave turisticke rute i opljackaju zemlju, pa i ovih zadnjih 20 godina to potvrdjuju nijedan rat tu nije bio verski vec preraspodela uticaja velikih sila...


ja sam protiv menjanja kalendara ... u 21 veku svi ce traziti autenticnost, pa ne slavi se kineska nova gdoina za dzabe po celom svetu, ne ide se u Irsku za Sv Patrika za dzabe, karneval u Riju nije paganski karneval.... znaci ko je vernik njemu niej bitno ko nije neka gleda ekonomski aspekt cele price ... ko ce iz Londona, Berlina, Brisela, Pariza da dodje da slavi novu godinu u Srbiji ????... ali na Srpsku novu godinu ce doci ... kalendari su sasvim dovoljno razvdojeni...

jedina stvar gde kalendar pokazuje pogresno stanje je Oktobarska revolucija koja je ustvari Novembarska ili obrnuto ko kako hoce :) 

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #143 poslato: 25, 01, 2010, 16:54:00 posle podne »
Mislim da se ne treba previše uzrujavati, oko ipak nebitnih stvari.

Što se kalendara tiče, njega treba menjati, to ga je svesna i crkva.

Ne znam koliko vam je poznato, ali pre otprilike 100 godina, na saboru svih pravoslavnih crkava, Milutin Milanković je prezentovao svoj kalendar, koji je po tačnosti u rangu sa kalendarom starih Maja, dakle, precizniji od gregorijanskog kalendara.
Ovaj novi kalendar je prihvaćen i odlučeno je da kompletno pravoslavlje počne koristiti ovaj Milankovićev kalendar.
Neposredno nakon ovog sabora, umro je tadašnji patrijarh ruske pravoslavne crkve, a Rusi odlučuju da suspenduju prelazak na novi kalendar, dok ne prođe period žalosti. Tome se iz poštovanja priključuju i Srpska pravoslavna crkva i još neke druge.
Grčka pravoslavna crkva i još neke odmah su prešle na novi kalendar i koriste ga dan-danas ( A ne gregorijanski., kako se misli).
Rusi, evo, još uvek tuguju, već 100 godina, a i mi sa njima! :taunt:
 
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #144 poslato: 25, 01, 2010, 16:59:34 posle podne »
po odluci SPC ceka se da prvo Rusi predju pa tek mi ...

a kad vec pominjes cuveni majanski kalendar samo da napomenem da po njemu smak sveta dolazi 21.12.2012 ... za sve godine da nemenjamo... posle cemo pisemo novi ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #145 poslato: 25, 01, 2010, 17:05:26 posle podne »
Da, da, 2012, to po ovoj trenutno važećoj računici!
Pre toga su svi mislili da kraj dolazi 1956-e, pa kad se ništa nije desilo, našli kao grešku u računici, pa je sad 2012.
Živi bili, pa taj kraj dočekali!
Ja sam siguran da ću i 2013-e ploviti, a ako neko reši da broji ispočetka, nema problema, prihvaćam! :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #146 poslato: 25, 01, 2010, 20:00:15 posle podne »
Kap, ja nisam rekao da se vode verski ratovi već da ratova ne bi bilo, ili bi ih bilo mnogo manje da nema verske mržnje. A ima je. I ta mržnja je najača. Pogledaj Bosnu sa tri vere... Najkrvavije je uvek tamo. Najveći zločini tamo...
Najveća zlodela čovek je napravio u ime i za svog boga. Ili verske poglavare.
I Pravoslavci, i katolici, muslimani... ma svi redom.

bilo bi dule , ljudi od vere ne ratuju.. pa sto se srbi digose pod turcima ? zbog zuluma ? kako da ne , da nisu digli namete karadjordju i skoro mu stopirali izvoz svinja u Bec ne bi od rata nist bilo... 

nema verskog rata , ako zakopate uvek cete naci razlog... I svetski (kolonije) , II Svetski direktna posledica prvog , Nasi ratovi preraspodela teritorija i slabljenje balkana zard racunicu amerike i evropske unije, kosovski boj krenuo murat da opljacka bec i evropu posto je vizantija u tom momentu vec opljackana od Djenovljana i Venecijanaca, bombardovanje 99te kupljen rat narko dolarima a i interesi siptara i amerikanaca se poklopili tako su obe grupacije profitirale od dovodjenja njihvih puelan na vlast...

verski rat - maximum je teroristicki napad, davno je proslo vreme Saladina ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #147 poslato: 25, 01, 2010, 20:02:03 posle podne »
Pa kako da nekoga ubediš da gine za tebe?

obecas mu bolje sutra... vidi koliko narod trpi ove dahije pa se niko ne dize... ljudi se dizu tek kada su krajnje ekonomski unisteni ...

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #148 poslato: 25, 01, 2010, 20:02:55 posle podne »
Pa kako da nekoga ubediš da gine za tebe?
Ali nije problem ako je u pitanju to da se pogine u ime vere. Uvek ima onih koji bi carstvo zemaljsko da menjaju za carstvo nebesko. Ako nisu uspeli ovde, valjda će tamo zaslužiti bolje mesto :)

Odgovor je prost. Strah.
Straše nas pričama iz prošlosti, uvrnutim i izopačenim "istinama" o ovom ili onom narodu, grupi ili rasi.
Da se Srbi nisu uplašili Ustaša (ne Hrvata), rata u Hrvatskoj ne bi bilo. Ali zato su smišljeno potencirani simboli, ikonografija, jezik, i pokliči sa jedne, a druge strane su prepričavane horor priče stare 50 godina, dok se svi nisu pošteno isprepadali. E, a onda je rat mogao da počne!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Gomila zezancija
« Odgovor #149 poslato: 25, 01, 2010, 20:47:23 posle podne »
gore pise "NEMA VEZE SA VODOM,ALI DA NAS MALO NASMEJE". Ovo nije za smejanje ni klipovi, ni vasa razmena misljenja opet srbi pametuju na svoju stetu .Lepo je biti autentican i zadrzati svoje izvorne obicaje ali samo sto je u skladu sa stvarnim izvornim obicajima i kulturom naseg naroda .Koliko sam ja naucio i sam spoznao nas narod je nekada vazio za :
miroljubiv ,gostoprimljiv,umerenog temperamenta i radan narod ,sto se u poslednjih 60 god malo promenilo pa sada u prvom planu ispada ISTICANJE NEGATIVNIH OSOBINA I LOSE PREDSTAVLJANJE SAMIH ODNOSA IZMEDJU NAS.Zasta nismo bas sve sami krivi ali se ni netrudimo da to ispravimo.Stoga mirni braco do lepog vremena pa stapove u ruke pa na takmicenje u lovu peseva (iako sam cuo da je tu kapetan sampion).
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR