Autor Tema: Скитам и причам  (Pročitano 6199 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srsa

• Kapitalac Dunavski
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Скитам и причам
« Odgovor #45 poslato: 19, 10, 2017, 18:47:54 posle podne »
Прихватам Лазо са задовољством, а и ја сам дужан једну туру (не само једну) за оно из Титела. Него што се тиче гледања чамца са прозора куће, волео бих да га и ја гледам, макар као и ти твој бивши, ал не бива никако. Још мало (година и по) па ће пензија а онда ваљда и нека лађа достојна моје жеље.  a0335 

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
« Odgovor #46 poslato: 19, 10, 2017, 18:54:39 posle podne »
Прихватам Лазо са задовољством, а и ја сам дужан једну туру (не само једну) за оно из Титела. Него што се тиче гледања чамца са прозора куће, волео бих да га и ја гледам, макар као и ти твој бивши, ал не бива никако. Још мало (година и по) па ће пензија а онда ваљда и нека лађа достојна моје жеље.  a0335

Него, знаш шта је ново?

Ја, опет, гледам чамац кроз прозор!
Наместио сам приколицу тако да се кроз прозор види чамац привезан уз понтон.

Само... није баш сваког дана. Него кад одем у Сланкамен, па преноћим. Е онда се науживам и за оне дане кад из Земуна, склопљеним очима, гледам како се чамац љуљушка на таласима.

Van mreže srsa

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #47 poslato: 20, 10, 2017, 05:19:27 pre podne »
 clap  clap  clap  ok  Да знаш да завидим.  ffff  114

Van mreže MiletaStamat

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara, Istranka
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5 m
« Odgovor #48 poslato: 20, 10, 2017, 09:32:50 pre podne »
Djošo u isto vreme ćemo izgleda u penziju. Držim te onda za reč, da ćeš nabaviti čamac i otisnuti se sa nama na reku. 6589

Van mreže srsa

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #49 poslato: 20, 10, 2017, 10:30:17 pre podne »
Страјо, то сматрај за сигурно.   114

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
« Odgovor #50 poslato: 20, 10, 2017, 10:36:53 pre podne »
Djošo u isto vreme ćemo izgleda u penziju. Držim te onda za reč, da ćeš nabaviti čamac i otisnuti se sa nama na reku. 6589

oops

Какво је ово време, каква је то неправда - деца иду у пензију! kuku
А ми - у далеко одмаклој младости  grandpa - још морамо да гулимо до пензије...

Него, ми се расписали, покварићемо човеку тему. Хајдемо ми да радимо, колико је коме још остало до пензије, и да чекамо да нас Зокс обрадује причом о томе шта то планира, какав чамац?

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #51 poslato: 21, 10, 2017, 21:00:17 posle podne »
U bre Zorane al ti znaš da nas držiš u neizvesnosti. Prvo nam pokazuješ ulice, automobile pa tek onda ono pravo  jh ,

Posebno mi se dopada ovo, zgrada ili kuća na samoj obali, a čamac mi vezan ispod prozora, da imam to kod nas, auuu koje miline, uživanje bi bilo potpuno.

Шта ћу, морам мало...   :D
Је ли видиш како је добро. Из зграде право у чамац.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #52 poslato: 21, 10, 2017, 21:01:39 posle podne »
Мени је нешто друго запало за око.
Гледам ту ниску обалу.
Слично као у Холандији, нема нешто нарочито високих насипа. Изгледа да је водостај трајно регулисан и да не брину због могућег пораста водостаја.
Зато и може зграда да буде поред саме воде.

Свуда су преводнице и уставе. Водостај је увек исти.

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #53 poslato: 21, 10, 2017, 21:05:39 posle podne »
Све би се то решило кад бисмо успели да направимо тај фамозни систем Дунав-Морава-Вардар. Да ми имамо пара да решимо макар само део у Србији, па макар никад не пловили каналом до Солуна, била би то велика ствар за нас.
Али нама тај канал служи само за предизборне кампање а тешко да ћемо га икад имати.
Тако да, Милета, тешко да ће неко у Србији моћи да с прозора види чамац или да до њега дође у собним папучама.

Систем Морава-Вардар Егејско море је мртво слово на папиру као и туце других пројеката. Исто као и ова држава, пише на папиру република, а у реалности Банана Србистан.
« Poslednja izmena: 21, 10, 2017, 23:45:16 posle podne Zox »

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
Stockholm och Upplands Väsby
« Odgovor #54 poslato: 04, 02, 2018, 14:18:19 posle podne »
Фотографије начињене 2010 и 2011 године за време боравка у Шведској. На њима су градови Стокхолм и Упландс Весби. Упландс Весби је диван градић удаљен 25km од главног града. Стокхолм је предиван град на мору и прича је за себе. Једрилица, бродица и бродова на сваком педљу акваторија. Градски превоз је фантазија, тачан у минут, исправан, уредан. Такви су им и бродови за јавни превоз. Карта јавног превоза важи за аутобус, воз, метро, аутобус, ноћни аутобус, трамвај, брод и на месечном нивоу кошта 600 круна (60€). Број путовања је неограничен. Сви грађани у аутобус улазе на предња, а излазе на остала врата. Нисам никада приметио да је неко ушао на средња или задња врата. Инвалиди имају покретан лифт на средњим вратима. Људи су пријатни и благи. Nаспрам нас изгледају веома младолико. Све је уређено и ништа се не препушта случају. Социјална политика најбоља у Европи. Потпуно дијаметрално супротно од Балкана. Нема буке ни у центру града. Возачи не употребљавају звучне сигнале да би се неком јавили. Не трубе ако је неко учинио прекршај у саобраћају или застао из неког разлога. Звучни сигнал се даје само у случају опасности.

Градови су чисти. Апсолутно не постоје дивље депоније. Отпад се рециклира до те мере да држава Шведска увози ђубре, јер немају своје. Снег је почео падати у октобру и до марта није престајао. Улице чисти велики број специјализоване механизације. Када прође грдалица и смакне снег у страну, чим се створи већи нанос до тротоара комплетан снег се утовари у камионе и однесе.

Луке и марине су велике, има их свугде. Пловни објекти су сређени, нема кршева, свако негује свој чамац.

Требао сам тамо заувек остати и сада би био Мр. Свен и живео у уређеној држави, ал` јбг, судбина је чудо...  Вратила ме несрећним случајем назад...
Дођем само мало у Србију на 3 недеље и бум -саобраћајни удес, фрактура другог лумбалног пршљена, распарана доња усна до браде, десет шавова... Док сам се опоравио прође мој златни воз...    `Бем ти живот...    :)

На прве три је Упландс Весби, остало Стокхолм.

Снимак и више фотографија можете погледати у видеу.

<a href="http://youtu.be/8xbz89WxgNE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/8xbz89WxgNE</a>

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #55 poslato: 28, 04, 2018, 23:55:38 posle podne »
25.4.2018.
Река Дунав код викенд насеља Вагони пре три дана.

Van mreže MiletaStamat

• Kapitalac Dunavski
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara, Istranka
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5 m
« Odgovor #56 poslato: 29, 04, 2018, 21:02:00 posle podne »
Fantazija, bravo za izlet, verujem da ste uživali!

Van mreže alexdja

• Vanbrodski veliki
  • Brodski mali
  • *
  • www.alexdja.tk
    • Alexdja - Izrada sajtova - PC administracija...
« Odgovor #57 poslato: 18, 07, 2018, 11:36:43 pre podne »
Moram da podelim ovo...

Najobičniji travnjak u jednoj ulici u Monte Karlu...

A na travnjaku, šta bi drugo bilo do šumskih jagoda...
« Poslednja izmena: 31, 07, 2018, 14:26:50 posle podne alexdja »
       Nema više divljeg bučka. no125

Van mreže MoravskiLubenicar

• Drinski Kratkorepi Peš
  • Pol: Žena
  • www.mojaladja.com
    • NjunjaVunja
  • Brod tip: jedrilica
  • Marina: Gradska Višnjica
  • Veličina: 7m
« Odgovor #58 poslato: 26, 07, 2018, 22:18:02 posle podne »
Uživala sam u divnim fotkama i pratećem tekstu. Većina nas zna sve to o Nemačkoj i EU ali nemamo svi priliku da vidimo baš svako selo i svaki budžak  :D tako da je ovo baš divan način da i nešto drugo saznamo i vidimo. ne mislim da ovaj forum treba da govori samo o nautici i zato podržavam ovakve teme. HVALA za uživanje i srtećno.