Autor Tema: Скитам и причам  (Pročitano 1981 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
  • Pol: Muškarac
Odg: Скитам и причам
« Odgovor #15 poslato: 08, 06, 2017, 21:12:06 posle podne »
Чувени ланац бензинских пумпи АРАЛ (нем. Aral). Имате их готово у сваком месту, а препознатљиве су по плавој боји која преовлађује.
Пожели другима добро. Њихов успех неће умањити твој.

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #16 poslato: 08, 06, 2017, 21:16:52 posle podne »
Мали поглед на цену аутогаса у Немачкој. Тачно 65,7 динара. У Србији је цена 80 динара. Изгледа да смо богатији од њих или нас ови пајвани одгоре у  државном апарату акцизама деру као коње. А?

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #17 poslato: 08, 06, 2017, 21:26:37 posle podne »
За крај сам оставио 3 фотографије. На првој је гостињска кућа или како их немци зову "Gasthause". Имате их у сваком месту било да је веће или мање. Ту можете одсести, преноћити, али и уживати у кухињи са домаћим специјалитетима. На другој је ресторан домаће кухиње који је верујте ми одличан, а на трећој је локални специјалитет сличан нашем јеловнику. Барена шунка, бачена мало на роштиљ и након тога у сафт од црног лука. Ово кад поједете под хитно морате попити бар два, три баварска пива, јер уби жеђ.

Све у свему приватно као и пословно било је одлично, уосталом као и сваки пут до сада, а за Србију сам кренуо лагано у уторак у поподневним сатима.

Auf Wiedersehen lieber Segler!     sail

Van mreže ronac

• Talasožder Mali
  • Vucedolski vuk
« Odgovor #18 poslato: 08, 06, 2017, 21:39:17 posle podne »
Ma sve je to lepo,nego gde su im ljudi??????? 56568
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
« Odgovor #19 poslato: 08, 06, 2017, 22:03:23 posle podne »
Ma sve je to lepo,nego gde su im ljudi??????? 56568

Раде. На послу.

У животу сам имао среће да сам много пута путовао по Немачкој и другим државама у Европи. И увек сам имао исти тај проблем као и Зокс - све је сасвим супротно него код нас.

И мада ми за то имамо сјајно објашњење (петсто година под Турцима), нисам могао да се начудим како се наши људи тако лако и тако брзо науче да живе као Немци. Неки никад не науче немачки али сви живе као Немци...

А онда опет, сви они с којима сам разговарао, а било је међу њима доста врло успешних пословних људи, имају тај осећај носталгије и једва су чекали да се врате у "Југу"...

Тешко је то разумети и објаснити...

Van mreže oblak

• Administrator
  • Talasožder Mali
  • Brod tip: Narval 960
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 9,6m
« Odgovor #20 poslato: 08, 06, 2017, 22:41:38 posle podne »
Zox, bez ljutnje ali ovaj putopis nema veze ni sa nautikom ni sa rekama, plovnim putevima ni sa ovim forumom. Slike su lepe, Nemacka je Nemacka ali ubaci malo nautike u pisanije ako ima ako ne onda je ovo ipak za neki drugi forum.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #21 poslato: 09, 06, 2017, 01:56:58 pre podne »
Како нема?!  А, онај поточић!   :))   Шалим се наравно, не замери, није с злобном намером.

Облаче, колико ти је познато (а, јесте- администратор си) ако се изузме део подфорума  "Кафана код Моју лађу" за који знамо чему служи, моје теме су бивале с наутичким садржајем.

Ово је први објављен садржај који нема наутичког "шмека", што нипошто не значи да га неће бити. Много пута сам посетио Немачку, али нисам то на овакав начин забележио. Како сам раније путовао крај Боденског језера или на сам север Немачке до Северног мора, путоваћу поново и забележићу све оне предивне чамце, бродове и једрилице што плове рекама, морима и језерима. План ми је направити целовиту репортажу о некој земљи, а прилика је пала на Немачку.

То што прво није било, на пример Боденско језеро, а након тога планине Оденвалда- једноставно се тако заломило путовање. Зато сам и изабрао део форума под насловом ТУРИСТИЧКЕ РЕПОРТАЖЕ, а не НАУТИЧКЕ РЕПОРТАЖЕ, јер на истој има доста започетих тема које нису из наутичког света.

Рецимо "http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,3168.0.html"  где је река Дрина удаљена ваздушном линијом 5km (слика бр. 1 у прилогу).
Још један пример  "http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,2995.0.html"  где је најближа река Сава удаљена вазушном линијом 22km (слика бр. 2 у прилогу). Да не набрајам даље. На ове дестинације не пристаје се лађом...

Мишљења сам да аутори поменутих тема нису погрешили. Напротив, изабрали су исправан део форума под називом ТУРИСТИЧКЕ РЕПОРТАЖЕ, где је наведено следеће: "Turističke reportaže i atrakcije sa vaših putovanja, mjesta koja vrijedi posjetiti, restorani, klubovi..."

Да већина мојих тема излази из оквира наутичког света и да ми се скрене пажња, разумео бих. Да ли сам заиста омашио тему, подгрупу, форум? Нисам! На овај закључак указује назив подргрупе, опис подргрупе од стране администратора и довољан број тема (навео сам само две), јер су објављене пре више од 7 година и још увек их знатижељан читалац може прочитати и информисати се  или оставити коментар.
Из приложеног се може закључити да су теме на правом месту са одговарајућом тематиком, јер би за претеклих 7 година бар један администратор или члан форума увидео неправилности, опоменуо аутора текста или пребацио у подгрупу "Кафана код Моју лађу", јер у колико нигде не припада спада управо тамо, ако ћемо поштено по прописима на равне части, а човек се по поштењу и речи цени, јер то остаје као неизбрисив траг иза нас. Или јеси, или ниси!

Твој коментар Облаче не доживљавам као нападачки, већ искључиво пријатељски савет администратора и превасходно наутичара колегу, али мислим да си погрешио. А, ако је нешто друго по среди -теби на част.
« Poslednja izmena: 09, 06, 2017, 02:27:29 pre podne Zox »

Van mreže da se čovek pita

• Talasožder Mali
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara, Istranka
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5 m
« Odgovor #22 poslato: 09, 06, 2017, 08:27:04 pre podne »
Sve je to lepo u Nemačkoj, ali me nešto čudi, gde su im kese, pikavci, i ostalo smeće. Verovatno su sve pobacali u reku.  jh

Van mreže oblak

• Administrator
  • Talasožder Mali
  • Brod tip: Narval 960
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 9,6m
« Odgovor #23 poslato: 09, 06, 2017, 10:41:03 pre podne »
Zox, uopste se necemo baviti demantijama, linkovima na teme i glupostima ko je sta pisao i kad je pisao. Mi se uglavnom svi poznajemo. I ti pises i niko te ne ogranicava ni po pitanju stavova, politike, bilo cega. Ovo je nauticki forum i treba da zadrzi takav karakter. Naravno da ima izuzetaka kao sto je i ova tema, zato sam ti i napisao u komentaru misljenje  jer ne volim iza ledja komentarisati clanove. Kvalitet asfalta i sanitarije uz Autoban nisu cak ni turisticke razglednice znas i sam.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #24 poslato: 09, 06, 2017, 12:44:40 posle podne »
Искрено Облаче,  циљ ми није бављење демантијама, нити имам времена за такво што.
Не могу се сложити с тобом да је моја тема базирана на одмориштима и тоалетима крај аутопутева. О томе сам написао један коментар са пар реченица и неколико фотографија.
Али, ако пак тај исти коментар посматрамо под лупом он добија на имагинарној величини, али неће бити објективан.

Кажеш да пишем глупости (цитирам:“... linkovima na teme i glupostima ko je sta pisao i kad je pisao...“)  и ако упркос свему чињенично стање иде у прилог мојим образложењима, онда морам закључити да је једина „правда и истина“ оно што изрекне особа на вишем хијерархијском нивоу овог форума (у конкретном случају адинистратор) и у том случају немам шта више рећи и сваки даљи разговор губи смисао, јер из здравог разума прелази у „истеривање правде“ на мишиће.
Свако добро.

Van mreže broker975fx

• Drekavac sa Srednjih voda
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
« Odgovor #25 poslato: 09, 06, 2017, 13:22:18 posle podne »
Nemoj da se ljutis, text koji si napisao je lep, slike su lepe, nemacka je kulturna i lepa zemlja ali da nema veze sa nautikom to je cinjenica, ovaj forum je nauticki te treba takve i teme da budu. Text sam procitao ali realno nije za ovakakv forum i vise je za putovanje.info ili slican

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #26 poslato: 09, 06, 2017, 15:06:56 posle podne »
Sve je to lepo u Nemačkoj, ali me nešto čudi, gde su im kese, pikavci, i ostalo smeće. Verovatno su sve pobacali u reku.  jh

Милета, шта да ти кажем, одвратни немци. Сво ђубре бацише у Дунав и зато се ми срби давимо у смећу.   :))      jh
Следећи пут ћу вероватно писати о Боденском језеру те сликати све оне предивне дрвене једрилице. Хммм... како ли тамо излазе на крај са смећем кад је стајаћа вода... Мора да га прво закопавају па нам шаљу подземним водама. Ццц...   :D

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #27 poslato: 05, 07, 2017, 15:01:03 posle podne »
Немачка, овог пута река Дунав код града Пасауа (нем. Passau).
Слике су од јуче 4.7.2017. год.

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #28 poslato: 15, 08, 2017, 19:33:38 posle podne »
Пре 2 дана посетио сам немачки град Констанц (нем. Konstanz).
Констанц је општина у немачкој савезној држави Баден-Виртемберг, са око 81.500 становника. Једно је од 25 општинских средишта округа Констанц. То је највећи град на Боденском језеру. Налази се уз саму границу са Швајцарском. Кроз град протиче река Рајна.
У Костанцу постоји универзитет основан 1966. и висока школа за технику, привреду и менаџмент.

Боденско језеро се налази на 395 m надморске висине и треће је по величини у средишњој Европи, после Балатона и Женевског језера. Дугачко је 67 km, а на најширој тачки скоро 13 km. Прекрива приближно 539 km2 укупне површине [1]. Највећа дубина је 252 m у средини источног дела (Obersee). Запремина је приближно 55 km3.

Језеро има 4 дела:

Оберзе (Obersee; главни, 476 km2)
Иберлингер зе (Überlinger See; северни, 61 km2)
Унтерзе (Untersee; западни, 63 km2)
Целер зе и Гнадзе (Zeller See и Gnadensee; северозападни).

Рајна се улива у језеро на југоистоку, тече кроз Оберзе, град Констанц и Унтерзе, те излива се близу Штајна на Рајни. Боденско језеро пружа свежу воду многим градовима у Немачкој.

Користио сам трајектну линију која је на сваких 15 минута. Трајекти плове брзином од 20km/h. Цена за путничко возило до 6 метара дужине платио сам 17€, а цена по путнику је 3€. Све је организовано до перфекције. Трајекти пристижу великом брзином и исто тако пристају на једну од две рампе.

Ево мало фотографија језера, трајекта, бродова, глисера, једрилица, као и самог града Констанце.

Van mreže Zox

• Veliki Rovac
« Odgovor #29 poslato: 15, 08, 2017, 19:55:26 posle podne »
Написао сам да трајекти плове брзином од 20km/h и пловидба траје веома кратко, јер је дистанца између две тачке на којој саобраћа мања од 4,5 километра. Интересантно је да се крећу том брзином готово до самог краја. При великој брзини скрећу и улазе на терминал, а потом се чује некакво крљање које трајект зауставља нагло, тј. веома брзо. Наизглед делује како ће ударити у конструкцију терминала. Нисам приметио па спуштају сидра, све се то одвија веома брзо и прорачунато. Овде свако од запослених ради свој део посла прецизно и савесно. Све је организовано и сви доприносе овој прецизности, укључујући и остале учеснике као што су пешаци, бициклисти, мотоциклисти, возачи аутомобила.