Autor Tema: Čoporativna najezda mikraća na Greciju  (Pročitano 7976 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« poslato: 07, 06, 2017, 14:35:16 posle podne »
Priča mi juče kolega mikrać pošto  se vratio iz prestonice , da je čuo da 5-6 vlasnika mikraća planira da krene čoporativno na jedrenje po GR pa me zanima da li ima ko od naših da je u toj grupi , pošto i ja ovih dana kupujem auto pa se spremam dole. Takođe kaže da je čovek napravio jedrilicu od oko 17m i hoće da se spusti dunavom u GR. Zna li ko šta o tome. Dobromore

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #1 poslato: 07, 06, 2017, 19:12:25 posle podne »
Ja sam 10 dana na Sitoniji sa mikraćem , mislim da ovih dana ide ekipa iz Beograda na Jonsko more . Voleo bi da vidim bilo šta o toj  jedrilici od 17 m .

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #2 poslato: 07, 06, 2017, 19:54:22 posle podne »
Evo i jedan video. http ://youtu.be/PjWioEcHDMo
« Poslednja izmena: 16, 11, 2017, 14:20:59 posle podne Mornar u kanalu »

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #3 poslato: 07, 06, 2017, 23:08:49 posle podne »
Pa prika lepo se vozaš , samošto onako uštroji snimak sha . Kolko razumem ti si momentalno dole , a ovo društvo se tek sprema da ide. Onaj od 17m je koega video na vodi al sene sećam gde je vezan ,samo kaže moćno izgleda i ne zna koji je materijal

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #4 poslato: 07, 06, 2017, 23:11:38 posle podne »
Sada videh na pramcu solkarni panel pa pošto i ja imam iste veličine interesuje me šta postižeš sa n jim , samo što sam ja moj montirao na poklopac kabine da ne smeta , a možda stavim još jedan kao i ti

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #5 poslato: 08, 06, 2017, 05:25:21 pre podne »
Па снимак је тако испао што сам у ефектима узео опцију 8мм , јер сам био кинооператер , имам још тога па ћу поставити . Струја ми служи за напајање радио станице , навигације имам два усб излаза за пуњаче , светло у кабини и на јарболу , акумулатор од 70 а.ч. Стално је контрола пуњења у зеленом јер су то мали потрошачи реално за то ми је трбало пола тога што имам али нисам познаваоц те материје . Ја сам хтео исто да ставим на поклопац кабине али сам одустао због померања и ломљења жица приликом отварања и морају да буду доста дуже . овако сам их одма увео поред јарбола

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #6 poslato: 08, 06, 2017, 05:36:15 pre podne »
Да ја сам још овде до недеље , стицајем околности сам разговарао са Пајником јер сам радио преправке разноразне
(мислио да узмем још 2 крста ) и он ми је тада рекао да крећу  њих неколико у првој половини јуна на јонско море . Мени је то било касно због посла и хтео сам да идем и много даље на
Скопелос и Скирос међутим нисам довољно спреман па сам једрио по Ситонији и до Амуљанија .

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #7 poslato: 08, 06, 2017, 18:38:23 posle podne »
Još jedan video sa jedrenja .

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #8 poslato: 08, 06, 2017, 23:33:03 posle podne »
Ja nisam stavio direktno na poklopac nego sam montirao nosač na rukohvate na krovu kabine a ispod kliza poklopac kabine i ne dodiruje panel , ali tebi je drukčiji raspored na krovu kabine pa ti je to neizvodljivo. Ja sam planirao da idem do lagune Glarokavos oko 3km ispod Pefkohorija i da se tu sidrim , a da izlazim na pučinu prema turskoj radi pecanja , pošto mi je to glavna namera , a sve ostalo šta i kako naiđe. Pošto mi je ovo prvo jedrenje po GR možeš li reći nešto o zakonskim, regulativama što se mikraća tiče.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #9 poslato: 09, 06, 2017, 07:45:48 pre podne »
 Ја идем тек две године са микраћем и нико ме ништа није питао у Грчкој и контролисао што се тиче папира сем на македоској граници у повратку прошле године и бугарској у одласку ове .Ако знаш где ћеш да се вежеш тамо или си већ уговорио још боље , сад већ почињу да долазе видим ја овде по марини у Ормос Панагијасу . Мислиш на исток , можеш да једриш до Порто Коуфа на Ситонији да изађеш на отворено море или после Паљурија јужно али ту можеш мало да изађеш чисто да видиш како је , пошто сад мелтеми почиње да дува од половине јуна . Други дан сам једрио по јаком ветру од Сартија ка Каламицију , нисам скратио једра и силне муке сам имао , поготово мој јарбол је 8,5 м и једра су ми већа , после краћења и мањег предњег једра песма . Ево ти твоје марине , вилео би да видим слику твог решења за панел .

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #10 poslato: 09, 06, 2017, 22:36:10 posle podne »
Nisam ništa ugovarao za vez , ali ja mogu gde hoću pošto mi je još manji gaz nego tvoj  , jer se meni uvlači perasje kobilice načisto a u laguni ima mesta sasvim dovoljno jer svi traže molo , a ja sam planirao da se sidrim  , pošto imam veoma gorko iskustvo sa vezom iz Kumbora. Za pučinu sam uhvatio azimut glarokavos vrh prsta i na 15NM počinje dubinčina , a moram daleko od obale zbog propisa o pecanju. Pitanje da li ću stići pre jula pošto nikako da mi legnu pare od odštete da bih kupio drugi auto

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #11 poslato: 10, 06, 2017, 16:53:04 posle podne »
Моја кобилица такође улази цела у кутију , јесте већа и тежа али нисам мислио да не можеш у плићак него да ли можеш од осталих да приђеш . Кад подигнеш кобилицу и лист кормила њега струја и ветар носе као тигањ по мору , то са пецањем на отвореном мору ја не знам јер не пецам али ако спустиш једра на оним таласима и ветру не знам куда ће то ићи .Онај први видео су били таласи ту до 1м али снимак вара много је јачи ветар него на Јадрану ,поготово у јулу , већи ти је прекршај да будеш даље од 12 н.м.  него то за пецање , сем ако немаш положено за скипера .  У сваком случају потруди се да што пре подигнеш једра и кренеш и желим ти добар ветар .


Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #12 poslato: 10, 06, 2017, 17:51:17 posle podne »
Moj se odmor završio , jutros ga izvukosmo iz vode , spakovan i spreman za put . Ujutro ako Bog da rano krećemo put Srbije nadam se da ću opet doći na Egej . 

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #13 poslato: 10, 06, 2017, 22:21:51 posle podne »
E pa neka ti je srećan put i ne žuri

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Čoporativna najezda mikraća na Greciju
« Odgovor #14 poslato: 18, 06, 2017, 17:47:45 posle podne »
Danas je oko 11:00/11:30, na 504km Dunava u nizvodnoj plovidbi prosla jedrilica sa BG registracijom i nasom zastavom.
Lepo bi bilo da je zastava bila ocuvanija i vidljivija, pa da ranije mahnem, ali...