Autor Tema: Sta raditi?  (Pročitano 9066 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Sta raditi?
« poslato: 25, 05, 2017, 13:18:02 posle podne »
Pozdrav,

trazim vec neko vreme da uzmem neki brodic za malo para :) i naleteo sam igrom slucajeva pre neki dan na brodic za vrlo smesne novce ali u jako losem stanju ustvari skoljku broda bez icega na sebi, to sam i zeleo da nadjem, hocu da ga sredjujem polako vremenom po svom ukusu..
Stajao je dugo na suvom ceo je rdjav, debljina lima korita je 3mm duzine je 8,5m sirine 2m u patosu i visine 1,9m
Imam par slika interesuje me Vase misljenje kolege da li se isplati i da li vredi tako nesto sredjivati... Krenuo bi bukvalno od peskiranja jer drugacije ne vredi... Pa polako sa ljubavlju...

Unapred hvala na svakom savetu  llll
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #1 poslato: 25, 05, 2017, 13:19:26 posle podne »
ne mogu nikako da okacim slike prevelik je format...
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #2 poslato: 25, 05, 2017, 13:34:46 posle podne »
Probaj da postavis slike tako sto ces otici na http://postimage.io.
Tamo ih uploadujes, i na kraju ti ponudi opciju da iskopiras te linkove ka slikama, obicno pise "Thumbnails for forums", iskopiras to i stavis u tekst poruke ovde na forumu. Probaj, nije tesko ;)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #3 poslato: 25, 05, 2017, 13:44:47 posle podne »





photo uploading

Hvala za pomoc... nadam se da je uspelo
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #4 poslato: 25, 05, 2017, 14:01:15 posle podne »
Ja licno ovo nikada ne bih uzeo iz sledecih razloga:

- Dosta velika budzevina, koja se tesko moze prepraviti u neko solidno plovilo.
- Stanje u kome se nalazi zahteva teski i velik rad ( a i pare ) da se dovede u stanje za dalje sredjivanje...
- Ovo osim zardjalog lima nema nista drugo, sto znaci da za njegovo eventualno spustanje na vodu treba uraditi i ugraditi sve cega covek moze da se seti... ....

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #5 poslato: 25, 05, 2017, 14:23:01 posle podne »
Hvala na informaciji... Ja sam ga platio 300 e i u staro gvozdje da ga prodam izvuci cu nesto :)
Zato sam i pitao da se posavetujem sa strucnijim ljudima od sebe da li se isplati sredjivati, vremena imam, nigde ne zurim imam i camac pa mi ne gori pod nogama da ga sto pre ubacim u vodu godina dve dana rada na njemu...
Tu skoljku smo uzeli ja i kum pa smo mislili zajednickim snagama da polako ulazemo u njega, posto sam radio slicno nesto tako uzeo sam motor old tajmer u slicnom stanju i doveo ga do perfekcije i zanimljivo mi je to da radim, samo nemam bas puno iskustva sa ovakvim plovilima
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #6 poslato: 25, 05, 2017, 14:30:45 posle podne »
Gore napisano je samo moje licno misljenje. Ciscenje ovakve skoljke, po meni je moguce jedino peskarenjem, a to kostaaaaaa... Nakon toga zastita, farbanje, pa tek onda bilo kakvo uredjivanje...

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #7 poslato: 25, 05, 2017, 14:34:36 posle podne »
NAravno postujem svacije misljenje :)
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #8 poslato: 25, 05, 2017, 14:54:09 posle podne »
E i da je ovo neko ozbiljnjije korito ili neki old tajmer pa i da vredi spasavati ga...ako nemas kompresor i pistolj za peskarenje ne isplati se...tek kad ga ispeskiras videt ces kako je i koliko je u stvari truo...kad korozija krene ovako i ovoliko tesko je to sanirati...lakse napravis nov...ocisti neku flekicu na par mesta brusilicom izbusi rupu burgijom pa izmeri debljinu lima cisto da vidis sta je ostalo...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #9 poslato: 25, 05, 2017, 15:55:14 posle podne »
Hvala Vam na informacijama  6589
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #10 poslato: 25, 05, 2017, 16:20:47 posle podne »
Vidi imam nesto iskustva sa spasavanjem krseva:) i upravo se bavim jednim. Mislim da to vredi jedino na kilo prodati, ne vidim sta je na tom koritu spektakularno sto bi trebalo spasavati i ubacivati novac, zivce i rad. Da je u pitanju neko pismeno fabricko korito imalo bi smisla ovako ces krenuti u pricu a on ce samo sisati lovu na kraju ces se smoriti i odustati. Takvih projekata je bezbroj oko nas. To sto pre shvatis bice ti lakse i ustedeces vreme i novac. Ne treba da te obeshrabruju ovi kometari ali treba biti realan, kazi ti nama sta si zamislio sa ovim brodicem, sta je to sto ti se na njemu dopada sem to da si ga pazario za 300 jura

Van mreže dukaso

  • Pozdrav!!!
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #11 poslato: 25, 05, 2017, 16:29:06 posle podne »
Celog zivota mastam da imam tako neku brodicu, i naleteli smo na ovo cudo i u glavi mi je sinula ideja da to moze lepo da se sredi... ali onda kako malo vise razmisljam o tome svemu vidim da je ta korozija veliki problem....
I naravno problem je sto nemam pare na gomili da bi kupio nesto sto stvarno valja... Nas plan je bio do sada da polako ulazemo novac koliko imamo pa vremenom da sredjujemo da to lici na nesto... plan nam je neki da ulaganje ne predje 5 000 eura bez motora... Nemam iskustva u pravljenju tako necega novog, cak ne znam ni koja bi racunica bila majstora materijala za tako nesto tih dimenzija?
Sve najbolje.

Dusan

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #12 poslato: 25, 05, 2017, 16:50:14 posle podne »
Ja sam radio projekat korita 8,2m sa 2,8m sa razvrnutim V tabanom jednom momku u bosni...lim i full konstrukcija za korito bez kabine 1360kg...sad je cena lima oko 82din kg pa racunaj...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #13 poslato: 25, 05, 2017, 16:51:18 posle podne »
Дукасо, од свега, мени се овде допадају само габарити.

Међутим, рекао бих да је корозија захватила лим поштено. После пескарења ће се тек моћи проценити да ли даље инвестиције имају смисла. Тек после пескарења, видеће се да ли и колико је лим потрошен и истањен, колико рупа има, које се сад не виде.

Кажете да сте размишљали о некој инвестицији до око 5.000 евра - велик је то чамац, коштаће доста више. Само пескарење ће коштати неколико стотина. Па онда све то треба заштитити од даљег напада корозије, дакле - фарбање. За чамац те величине, то је опет више стотина евра ако хоћете да урадите како треба. Иза тога долазе инсталације, па опремање ентеријера... Порајаће то.

Знате, више од свега, плашим се да ће искушења бити толико велика да ћете до краја изгубити кума, а чамац ће или отићи с кумом или ће остати вама да га и даље сређујете као једна велика рупа без дна.

Ипак, ако је лим, испод ове корозије и даље 3 мм (а ја сумњам, гледајући слике), можда ћете једног дана све завршити и верујем да вашој радости тада неће бити краја.
Дакле, шта год  ми овде писали, одлуку ћете на крају морати донети сами и с њом ћете морати да живите.

Сви смо ми, или бар већина нас, улазили у такве неке пројекте, у нади да ћемо, полако, корак по корак, кад скупимо неку парицу, направити чамац из снова. Често су се ти снови претварали у ноћне море.

Шта год одлучили, желим вам да се не разочарате и да останете близу воде.



Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta raditi?
« Odgovor #14 poslato: 25, 05, 2017, 16:59:15 posle podne »
To me podseca na moj camac a ima vec deset godina da sam ga pazario za slicne novce .
Menjao sam podvodni deo oplate bolje nego peskirati pa shvatiti da je previse tanako ili osteceno i trebalo mi je oko 6 meseci da se resim rdje. Smirglanje i farbanje osnovnom u 4 sloja.
uostalom pogledaj u temi

http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,505.15.html

ceh je izasao na oko 2500 eura i jos nije zavrsen.
Ako volis da radis na camcu vise nego da plovis ondak je ok ja sam pola pola.