Autor Tema: Игор - мајстор из Новог Сад  (Pročitano 6187 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Игор - мајстор из Новог Сад
« poslato: 13, 05, 2017, 18:08:31 posle podne »
Одлучио сам да отворим нову тему да бих вам представио једног доброг мајстора.

Познато вам је из мојих порука у неким другим темама да сам пре две недеље спустио чамац у воду и да сам имао проблем с гашењем мотора на лер гасу.

Обратио сам се неколицини мајстора за помоћ али испоставило се да неће бити баш лако обезбедити мајстора који је спреман да оде до Старог Сланкамена. Неки су имали веома озбиљне разлоге (нпр. један мора да пресели радионицу), некима је то далеко, а неки кажу да више не излазе на терен...

Морам да нагласим да су у Галија Наутици били веома љубазни и понудили су ми да ми обаве сервис по врло прихватљивој цени али било је потребно да им однесем мотор тамо.

Да не дужим, наш пријатељ ДулеН ми је скренуо пажњу на младог мајстора из Новог Сада, по имену Игор. Дечко ради хонде и јамахе и Дуле га је баш похвалио.
Игром случаја, био сам пре неколико дана у Новом Саду на састанку учесника овогодишње регате и том приликом ми је наш пријатељ Маркус препоручио баш истог мајстора - Игора!

Испоставило се да препоруке обојице нису биле случајне и произвољне.

Почетком недеље чули смо се преко телефона и договорили се за данашњи дан. Можете мислити како сам се осећао јутрос око шест док сам му слао поруку да киша пада у Сланкамену.

Ипак, Игор је инсистирао на томе да дође.

И дошао је.

Без много речи и мудровања, расклопио је мотор, опрао карбураторе, заменио свећице, уље у мотору, филтере за гориво, уље у мењачу... Некаквом скаламеријом се послужио да наштелује обртаје, подешавајући један по један карбуратор. Није му било тешко да испразни резервоар и да га испере, па да поново у њега улије бензин---

Онда ми је избушио нове рупе и подигао ми мотор за неких три сантиметра. На крају ми је показао тамо неке завртње с опругама и посебно један, ако пожелим да мало појачам лер гас.

Да не дужим, мислим да је млади Игор мајстор који заслужује да га похвалим, а ево и његовог броја телефона, ако неком буде потребна стручна и квалитетна помоћ: 063 49 02 21.

И... после свега, да ли је потребно да нагласим да је чамац поново у води, да сам направи круг с њим и да мотор "штепа к'о сингерица"?

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #1 poslato: 13, 05, 2017, 18:33:47 posle podne »
U celoj stvari je naj bolje sto sam i ja prisustvovao, pa zamolio Igora da onu Jupolku ugradi u zadnji box, da se ne vidi bas, jer predstoji nam regata  harm

PS

Danas sam ipak shvatio da su nauticari ljudine, jer Zankiki je dosao iz Novog Sada brodom da Lakiju donese dve burgije koje su mu bile potrebne...
Sve za Lakija  dodo

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #2 poslato: 13, 05, 2017, 19:20:34 posle podne »
Такви смо ми из Новог Сада.
Није да се хвалим, али тако је.
Жао ми је само што Занкики није прихватио мој позив за ручак - могло је да му се деси да и ручак плати, пошто сам ја отишао у марину без довољно новца за све што је било потребно.
Куку, да не беше Дулета, завршио бих заиста на јуполки, па да сви виде бруку!

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #3 poslato: 13, 05, 2017, 19:37:02 posle podne »
Ex da je vise LSI-ja na ovom svetu, gde bi nam bio kraj...

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #4 poslato: 13, 05, 2017, 19:47:08 posle podne »
Dobra ste vi ekipa
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #5 poslato: 13, 05, 2017, 20:06:15 posle podne »
Dobra ste vi ekipa

Ne dobra - naj bolja !!!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #6 poslato: 13, 05, 2017, 20:16:18 posle podne »
Koja je bila cena usluga Igora? Koliko je naplatio te radove? Posto sam ja imao poprilicno neugodno iskustvo sa njime gde mi je uzeo 50€ za 5 min posla u Novom Sadu i 4 l antifriza...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #7 poslato: 13, 05, 2017, 21:05:46 posle podne »
Koja je bila cena usluga Igora? Koliko je naplatio te radove? Posto sam ja imao poprilicno neugodno iskustvo sa njime gde mi je uzeo 50€ za 5 min posla u Novom Sadu i 4 l antifriza...


Намерно у тексту нисам дао цифру - цена услуге је увек нешто варљиво.

Видели сте сви шта је све урађено. Комплетан сервис мотора, са заменом оба уља и свећица, детаљно прање и испирање карбуратора, подешавање рада мотора. Уз то, без много убеђивања, избушене су нове рупе у табли која носи мотор и мотор је подигнут за око три центиметра. Па кад томе додате да је човек дошао из Новог Сада, онда велика цифра од 195 евра и не делује као нешто прескупо.

Знам да би ме радови у Галија-Наутици коштали доста мање, али морао бих сам да откачињем сајле даљинских команди, да развежем електрику, па бих морао да возим из Земуна до Сланкамена, па до Аде Циганлије и онда све то али у супротном правцу. Па опет повезивање...
И док све то можда неком и не би био проблем, за мене би то био повећи залогај.

Кажу људи: "Ништа није скупо што се може платити."
Али не можете све платити!

На пример, ја сам јутрос мислио да ћемо због кише све одложити за неки други дан. Али није се то догодило. Зашто?
Зато што је јуче, за лепа времена, Рајко, чувар из марине, извадио мој чамац из воде и приколицу поставио испод настрешнице тако да се данас и по киши могло радити.
А онда је и Игор одлучио да потегне из Новог Сада, иако је у том тренутку киша лила као из кабла.

Дакле, има доста тога што се парама не може платити, а има своју вредност чак иако нема цену. Сетите се, ако вам се десило у животу, ако сте се обрели у кафани, а музичари погодили баш ону вашу песму, да ли сте питали пошто је песма или сте, не гледајући, завукли прсте у џеп и не бројећи, закитили тамбурицу поред вашег уха.
Тако ја видим и услуге мајстора - ако човек уради посао тако да се пријатно осећате, ред је да и он оде кући задовољан.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #8 poslato: 14, 05, 2017, 05:47:31 pre podne »
Цена је плаћена и даља расправа је безпредметна. Важно је да си ти Лазо задовољан добијеним за дате паре.   114

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #9 poslato: 14, 05, 2017, 08:59:34 pre podne »
Pa bespremetna ili mozda nije? Posao je obavio, problem resio ali ipak me to malo potseca na nelegalnog taxitu koji uljusti stranca i uzmem mu recimo 50 eur od aerodroma do grada

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #10 poslato: 14, 05, 2017, 09:17:19 pre podne »
Када су градили пругу у Америци поквари им се парна машина , губици огромни долазили разни мајстори и нису могли да је поправе . Сазнају да има неки мајстор али су морали да путују кочијом 10-так дана да га довезу . После неколико минута затражи чекић од пола киле и завуче се негде испод машине и удари 3 пута чекићем , каже им да заложе и наставе рад . Е пошто је успешно отклонио квар ред је да му плате и питају колико треба , кад им рекао цифру требало је да раде 7 дана само да га исплате . Побуни се газда и рече : Мајсторе да није много па само си три пута куцнуо чекићем . Ево шта  одговори мајстор : То што сам 3 пута ударио чекићем нећу да вам наплатим , чашћавам вас али то што сам знао где да ударим то вам наплаћујем .

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #11 poslato: 14, 05, 2017, 10:36:42 pre podne »
Pa sta treba da kaze onda neurohirurg ili kardiolog kad popravi coveka, moj drugar vrhunski neurolog bre kraj sa krajem da sastavi, a grejajo je stolicu a to i dalje radi sve zarad nauke. Cudne su tu postavke ali ako vama ne smeta meni jos manje

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #12 poslato: 14, 05, 2017, 11:11:58 pre podne »
Наравно да је безпредметно расправљати. Лаза је платио, задовољан је услугом и ценом. А осталима нек ова цена буде један од параметара ако намеравају да ангажују наведеног мајстора.     А што се тиче вредновања рада разних профила, то је друга прича.

Van mreže Amigos

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
  • www.mojaladja.com
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #13 poslato: 14, 05, 2017, 11:55:40 pre podne »
svi koji misle da je to skupo. neka pitaju svog automehanicara da dodje kod njih kuci i promeni im recimo lamelu ispod nadstresnice bez ikakvih uslova za rad. da ne spominjem sto je covek presao xx kilometara. i pri tom nije ni malo jednostavno uraditi hondu sa tri karburatora i podesiti iste da rade ravnomerno. za to je potrebno debelo iskustvo. svaka cast majstoru. da je to jednostavno i lako, svi bi to radili...


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Игор - мајстор из Новог Сад
« Odgovor #14 poslato: 14, 05, 2017, 17:22:33 posle podne »
Ne bih da sporim sa bilo kime, ali cisto da napomenem: NAUTIKA JE SKUPA ZAJEBANCIJA...
Kada sam kupio prvi camac, bio sam svestan da ce mi cesto posecivati novcanik, pa sam vrlo brzo na to i navikao...
Sto se motora tice, posto sam kupio novog Merkjurija, evo i cenovnika njegovog servisera koji motor odrzava u garanciji:
http://www.nautec.rs/pdf/cenovnik_servisa.pdf