Autor Tema: Kabinas oko 5-6000 eur  (Pročitano 8422 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #15 poslato: 09, 05, 2017, 16:02:39 posle podne »
U ovo ne mogu da se ne umesam  jh . Pretpostavljam da ce Broker biti protiv ali, iznecu svoj stav koji je vecini vas koji ste pratili moje postove vezano za kupovinu ladje, poznat  6589. Naime, ja sam i dalje pristalica uvoza. Zasto ? Iz prostog razloga sto je ponuda ogromna. Tvrdim da se za te pare (gore-dole 1 h eura) moze naci plovilo koje je u funkcionalnom (ili bar "skoro funkcionalnom") stanju, fabricke izrade (sto je po meni velika prednost). Stoji da su troskovi transporta malo veci ali to se kompenzira kroz povoljnu cenu kupovine. Da se ne ponavljam, pisao sam o tome sta koliko moze da kosta vezano za ove zemlje iz kojih sam ja uvozio, ako neko zeli, mozemo da prilicno tacno projektujemo troskove. Da napomenem jos i to da ne "teram vodu na svoju vodenicu", prevoz nisam u mogucnosti da obavim u narednih 5-6 meseci iz zdravstvenih razloga ali, ima ljudi kao sto je npr. Radoje sa kojim imam neko pozitivno iskustvo u saradnji. Ja cu sa zadovoljstvom pomoci koliko god mogu u smislu saveta oko dokumentacije i carinjenja kao i trazenja po zadatim kriterijumuma.  114

Evo na brzinu nadjoh ovaj "Nimo 22" dizel, cena 3240 eura. Verovatno da moze da se malo spusti i to bi sve "jedno na drugo" doslo do finalne cifre koju covek moze da plati.
https://www.blocket.se/goteborg/Nimo_22_Disel_72864342.htm?sa=1


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #16 poslato: 09, 05, 2017, 16:26:16 posle podne »
Naravno razliciti su stavovi, meni npr ovo sto si ti postavio nije ni priblizno ovom Kesicevom fisermanu. Ne kazem da kupovina preko ne moze da bude dobra varijanta ali ovde otpada jer nam je problem da dobacimo do Novog sada a kamoli do Holandije. Usput ima i jedan simpatican Albin kao tvoj, alexa, nacicu oglas a ima ga i kod nas na oglasu, meni je i to simpaticno plovilo jedino mi smeta ta zadnja kabina kojoj nikako ne mogu da nadjem svrhu sem za spajz.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #17 poslato: 09, 05, 2017, 16:57:24 posle podne »
Naravno razliciti su stavovi, meni npr ovo sto si ti postavio nije ni priblizno ovom Kesicevom fisermanu. Ne kazem da kupovina preko ne moze da bude dobra varijanta ali ovde otpada jer nam je problem da dobacimo do Novog sada a kamoli do Holandije. Usput ima i jedan simpatican Albin kao tvoj, alexa, nacicu oglas a ima ga i kod nas na oglasu, meni je i to simpaticno plovilo jedino mi smeta ta zadnja kabina kojoj nikako ne mogu da nadjem svrhu sem za spajz.

Znam za taj "Albin", nudio mi ga je pre nego sto je repariran. Lepo izgleda, mada nikada nisam gore video da je sa vanbrodskim motorom. Fale mu ograde i jos sto sta ali ok, covek prodaje ono sto ima. Sto se tice akcije odlaska tako daleko, ja to gledam u kontekstu budzeta koji je opredeljen za nabavku plovila. Ako se isplati, sto da ne, bolje je nedelju dana potrositi na put nego godinu dana na sredjivanje necega sto na kraju uvek ostane nedovrseno.
Zadnja kabina ima svrhu u zemljama gde je hladnija klima jer oni maksimalno koriste vreme da budu na vodi. To su porodicne brodice, skoro po pravilu je posada bracni par sa decom  jh. U mom slicaju je opravdana jer moji unuci bas u tom prostoru vole da provode vreme. Inace, ima ih i bez te kabine i kapiram da je to za pecarose i vece drustvo na brodu zgodnije.
Malo gledam (kao da ja kupujem) i naidjoh na ovaj, volvo dvocilindricni dizel, ne prima veci gas  kuku, ovako mi deluje solidno. Cena 1300 eura. Ne bih razmisljao ni casa  6589

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #18 poslato: 09, 05, 2017, 16:59:00 posle podne »

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #19 poslato: 09, 05, 2017, 21:37:04 posle podne »
Sto se uvoza u okviru pomenutog budzeta tice, moje misljenje jeste da je to gubljenje vremena.
Kod nas se moze pronaci mnooogo pristojniji objekat za isti novac, bez mnogo truda - oglasi ili setnja po marinama (sto je uglavnom i bolja opcija od oglasa).
Uvoz naravno jeste prava opcija ukoliko se trazi ozbiljna ladja, kakvih kod nas nema po pristupacnim cenama ili ih uopste nema.

Ovo mi sve vise lici na "zimsku" temu, natezanje, razliciti stavovi i komentari, a konacni sud ce, naravno nakon svega izcitanog, doneti sam kupac.
Moj glas ide holandskom malisi, ali bez motora, tj sa nekim drugim.
Prava kombinacija za pocetak.
Nista preveliko, pristojno/ocuvano izgleda, cena je relativna stvar, ali kad videh prvu fotku i srednje bitve (pametnom dosta) stvar je bila resena. hi

Van mreže kirbysasa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 18
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #20 poslato: 09, 05, 2017, 22:03:50 posle podne »
Cuvanje za ovaj 9x3 u iole ozbiljnijij marini da nije sidro ne moze da se nadje ispod 80e nije samo kupiti camac.Nisam procitao za koju nameru treba drugaru?

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #21 poslato: 09, 05, 2017, 22:18:02 posle podne »
Pa sigurno ne profesionalnu upotrebu:) Pa nameru kao i svi manje vise, da se pobegne iz grada, provede sa familijom ili solo kvalitetno vreme ili tog malo vremena koji ljudi imaju. Tako to ide manje vise. A sto se marine tice to je zaista neminovan trosak.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #22 poslato: 09, 05, 2017, 22:19:17 posle podne »
Cuvanje za ovaj 9x3 u iole ozbiljnijij marini da nije sidro ne moze da se nadje ispod 80e nije samo kupiti camac.Nisam procitao za koju nameru treba drugaru?

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Da, da to smo svi prevideli u NS u boljim klubovima je to 600 € sezona + 100 € zima!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže kirbysasa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 18
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #23 poslato: 09, 05, 2017, 22:27:42 posle podne »
Mislim dal je covek pecaros ili nauticar.svi kada smo kupili prvo plovilo smo ppsle videli neke nedostatke tj u iskustva se daju uputstva

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #24 poslato: 09, 05, 2017, 22:41:40 posle podne »
Nije pecaros, za to je potrebno vreme a on ga nema:)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #25 poslato: 09, 05, 2017, 22:52:23 posle podne »
Pa da ovaj holandez sa ozbiljnijim motorom je u okviru buzeta, ovaj kesicev je mnogo komforniji ali kada se na to doda jos i neki pomocni motor i ko zna sta jos posto je brod malo estecki zapusten po vlasnikovim recima to realno probija buzet. Zovem sutra ovog holandeza pa da vidim kakva je prica, pa da idemo da gledamo

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #26 poslato: 10, 05, 2017, 07:37:03 pre podne »
Skoro isti takav je prosle godine, cini mi se, prodavao Dragan Mosorinski i ekipa iz Zrenjanina. Imao je "Mercedes" dizel, originalan brodski motor i bile su iste pare u pitanju. Koliko se secam, bio je sredjen i pusten u vodu. Mozete proveriti, Arsa ima njegov broj a mislim da imam i ja u imeniku. Ako ste zainteresovani, naci cu.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #27 poslato: 10, 05, 2017, 10:23:15 pre podne »
Možda je ovo interesantno (4700 e )http://www.kupujemprodajem.com/Brod-za-uzivanje-45872275-oglas.htm?filter_id=410

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Kabinas oko 5-6000 eur
« Odgovor #29 poslato: 16, 05, 2017, 19:18:54 posle podne »
Od ova dva što je Mossi predložio bolje trenutno nema