Autor Tema: Vežba  (Pročitano 16206 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Vežba
« poslato: 30, 04, 2017, 21:47:01 posle podne »
Znam da će biti komentara da nije primerena tema i pitanje za nautički forum,pa zato pišem u " Kafani ".
Računam da ima dosta upućenih i obaveštenih pa rekoh da pitam...
Dobio sam poziv za vojnu vežbu u trajanju od 14 dana.Da napomenem da nemam nameru da izbegavam obavezu ,nego me interesuje da li ću dve nedelje puzati po nekoj livadi ili ću to vreme iskoristiti za sređivanje čamca.
Predehodnih godina se sve svodilo na udaranje pečata i dodeljivanje rasporeda....
Izvinjavam se ako je tema neprimerena ali nisam imao gde da pitam pošto se po internetu ne može ništa pronaći za 2017 godinu
Unapred zahvalan na informacijama...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vežba
« Odgovor #1 poslato: 30, 04, 2017, 22:02:00 posle podne »
Ето неке користи и од старости - нико те не цима за овакве глупости. grandpa

Марко, читао сам недавно да иако је служење војног рока на добровољној бази, обавеза учешћа у "резерви" је законом прописана и неодазивање повлачи законом превиђене санкције.

Читао сам о томе да је човек добио да плати казну због неодазивања на резерву иако му позиви нису уручени зато што није био пријавио адресу боравка. Е сад, то нису објаснили - како су онда знали на коју адресу да му упуте решење о кажњавању (вероватно је да су га нашли преко МУПове евиденције), што је само још један од наших апсурда: непозната адреса за уручење позива али позната за уручење казне! 7645218764198

Знам да нисам одговорио на питање и да нисам нешто помогао али ето... има неке везе с темом.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vežba
« Odgovor #2 poslato: 01, 05, 2017, 09:12:41 pre podne »
dosta ljudi je dobili poziv na vezbu i slicno ... nista jos ne cuh sta se radi tada...
ja kao "civiliac" kad dobijem poziv za vezbu znam da idem da cuvam medicinske sestre : )

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vežba
« Odgovor #3 poslato: 01, 05, 2017, 10:22:39 pre podne »
Провера борбене готовости са преосталом техником коју нису претопили у "US Still" Смедерево. Провераваће се квалитет челика како би се оценило да ли поступак треба наставити.

javi kakav je celik , medicinske sestre u KBC-u su i dalje prva liga... poslacu slike cim me mobilisu ! :D

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Vežba
« Odgovor #4 poslato: 01, 05, 2017, 17:39:42 posle podne »
Sve bi ja vas poslao u rezervu, pa da odmaram ko covek,  bez guzve, na Dunavu i Tisi...
PS
A za rezervu - zna  se: brijanje i sisanje    sajkaca

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vežba
« Odgovor #5 poslato: 01, 05, 2017, 17:58:04 posle podne »
Марко,

Део Зоксовог одговора ме је подстакао на коментар који следи.

Делим пацифистичко уверење које помиње Зокс. Ипак, сину сам препустио да сам одлучио да ли ће служити или не и да ли овако или онако. Лично сам био срећан кад је мој син одлучио да неће на одслужење (иако сам ја служио у своје време).

Ипак овде желим да поновим јер нисам сигуран да ли сам био довољно јасан:

Свако има право да одлучи да ли ће служити војни рок или неће и ако хоће у ком виду (цивилно или класично).
Међутим, питање резерве и одазивања на позиве за војне вежбе није препуштено добровољности.

Закон је ту јасан. Сви су дужни да се пријаве војном одсеку, да буду унети њихови подаци у евиденцију и дужни су да војном одсеку достављају податке о свом пребивалишту и евентуалним променама. Ко се не одазове на позив, против њега војна администрација подноси пријаву и следе законом предвиђене санкције.

Ето, само сам то хтео да појасним.

А то за медицинске сестре... Е мој, Капетане, ја сам пао на пар њих, а једна ми и данас ради о глави...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vežba
« Odgovor #6 poslato: 01, 05, 2017, 18:00:19 posle podne »
Sve bi ja vas poslao u rezervu, pa da odmaram ko covek,  bez guzve, na Dunavu i Tisi...
PS
A za rezervu - zna  se: brijanje i sisanje    sajkaca


То каже онај кога не позивају на вежбу.

"Ех, знам те пушко кад си пиштољ била!"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vežba
« Odgovor #7 poslato: 01, 05, 2017, 21:21:53 posle podne »
Не слушам пољопривредну музику, не гледам уопште телевизију, не верујем у написану историју, не "ложим" се на приче о патриотизму на начин на који нам се то представља. Драги су ми сви људи добре воље и позитивних мисли.
Identicno ...

Све ово што наведох служи државном апарату (било које замље) да нас држе у некој врсти мождане изолације те страху од других народа и нација. Ово је опробана метода која траје хиљсдама година, а временом методе су се само софистивирале. На овај начин мањина влада над већином.

delimicno si u pravu, ali bi to bila duga rasprava... sve dok postoje nacije koje bi napale druge nacije, nasa je obaveza da budemo obuceni (ja sam na svoju inicijativu prosao obuku za luk i strelu, pistolj, karabin, lovacka )...
sa zenom i 4oro dece ja nemam pravo na konformizam pacifizma ...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Vežba
« Odgovor #8 poslato: 06, 05, 2017, 19:50:28 posle podne »
Sve te price o patriotizmu , nacionalizmu bullshit!!!  Dok sam ja od drzave za vreme ratnih desavanja dobio "papovku" neki a prvi medju njima premijer je dobio stan. Dalje nema
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Vežba
« Odgovor #9 poslato: 06, 05, 2017, 20:09:48 posle podne »
Samo vas slušam, lepo razmišljate, posebno Zox. Na temu rata skoro sam napisao neke stihove, i stvarno tako mislim, trebalo bi i ostali. Sa stihovima učestvovao na  konkursu u Italiji, Konkurs je nosio naziv- Graditelji mira uzdignite se- dobio sam posebno priznanje stručne knjniževne  kritike za poruku koju sam stihovima poslao. Da li je poruka u ovim stihovima dobra prosudite sami dok slušate klip. Za to vreme dobro razmislite o svojim postupcima, pre nego nastanu posledice.

« Poslednja izmena: 06, 05, 2017, 20:44:07 posle podne da se čovek pita »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7043
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vežba
« Odgovor #10 poslato: 06, 05, 2017, 20:47:30 posle podne »
Никаква награда није мера поруке твојих стихова.

Питање је колико њих је у стању поруку да чује? Колико од оних који су у стању да је чују желе да је чују?

Историја се понавља, поново и поново али одавно сам престао да верујем да је истина: "Historia est magistra vita".
Не помаже нама ни "Repetitio est master studiorum".
 Јер, очито, ништа из историје нисмо научили.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Vežba
« Odgovor #11 poslato: 06, 05, 2017, 21:02:49 posle podne »
E baš to Lazo, priznanjje je samo znak da je bar neo čuo poruku. Želja mi je da što više ljudi stvarno DOBRO RAZMISLI, pre nego bilo šta uradi što bi dodnelo nesreću i nanelo bol drugima. Ne kažem da ne treba znati istoriju, šta se desilo u nekoj epohi i prošlosti, ali što učimo decu da mrze druge ljude samo zato što su druge veroispovesti, boje kože ili teritorijalne pripadnosti. Da im što kaže ZOX ne usadjujemo neka uverenja od malena, ne bi ni znali razliku izmedju ljudi. Nažalost sve je biznis, sve se vrti oko novca. Briga svetske moćnike ko je ovde Srbin, Musliman , Hrvat ili Albanac, ili nekad Indijanac, ako u tome vide svoj interes zavadiće nas da se pobijemo a posle će nas kobajagi miriti, tako je u celom svetu, ali široka je to tema, moglo bi se o njoj nadugačko i naširoko. Živim mirno, nikog ne mrzim, ne delim ljude nikako osim na dobre i loše. Sve više navijam da bude više dobrih nego loših i tako život polako prolazi. Sve je bolje nego ratovati jedino sam u to siguran.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Vežba
« Odgovor #12 poslato: 06, 05, 2017, 21:24:27 posle podne »
Сигурно и чврсто газимо ка још једном рату који ће да поведе ова екипа на власти јер имају дебелог искуства у томе . Тако да ви што имате године за ратовање спремите СДО , ашовчиће , рапове, праћке и осталу опрему јер се ови неће смирити док нам не загорчају и огаде и ово мало живота .

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vežba
« Odgovor #13 poslato: 07, 05, 2017, 01:16:01 pre podne »
До тога да су нас од рођења програмирали да будемо у страху од других.
Прво нас (ненамерно) програмирају родитељи (који су такође програмирани), затим институције вртић, забавиште, школа и.т.д.
На школу си приморан, јер ако је не завршиш, немаш перспективу. Тиме си условљен. Овде су нас такође програмирали да размишљамо тако.

netacno...
niko mene od rodjenja nije programirao .. meni su govorili da sam "Jugosloven" , i da Jugoslavija nema neprijatelja jer je nesvrstana... putovali smo po africi , aziji, evropi i dvugde smo bili dobro prihvaceni...
taj svet se srusio pocetkom 90ih , kada sam shvatio da sam Srbin, da imam Slavu, i da je deda bio jedan od onih koji su digli ustanak u hrvatskoj (SRB) protiv ustasa a ne nemaca kako sam do tada smatrao ...
a te ustase nas ubijale 40 pa 90ih ...
pa onda shvatim da je drugi deda morao da ide sa KIM, jer su ga napadali siptari i slicno ...
pocetkom 90ih sam imao 16 godina... suvise kasno za programiranje ...

onda shvatis da cela ta "liberalno pasifisticka prica" koju podrzavas,  dobro prolazi samo kod onih koji prvi padnu u ratu, ]
oni koji su spremni da uzvrate imaju sansu da prezive ...


Они муџахедини што се детонирају су наши непријатељи? Хоће да нас побију да нестанемо???
Па они су исто тако програмирани од малих ногу, само у већој мери него ми. Они живе у страху од нас, јер ми их мрзимо, а уз то смо и неверници. То им се усађује у главу.

gresis , tu se radi o osveti... koja je apsolutno realna kada pogledas sta radi katolicka evropa/amerika na njihovoj zemlji ...

Узми једног хрвата док је беба, доведи га у Србију дај му православну веру. Та особа кад одрасте, осећаће се као прави србин, биће православац и хрвата ће видети као непријатеља. Исто ће се десити ако србина на исти начин одгајаш, тј. програмираш у Хрватској.

nema takvih experimenata, ali ima svesnog prelazenja u katolicku ili islamsku veru ... a kako kaze stara poslovica ?
"ako je turcin krvav do lakata, poturica mora do ramena"
i tu ti je uzrok ratova na balkanu... ima naravno i stranog faktora ali tacka poluge ti je ta poslovica...
iz tvog pisanja shvata da ti ni nacije ne priznajes, NEW AGE, legitimno, imas pravo ...
ali samim time sto ih ne priznajes ne mozes uci u srz problema...


"Национализам је тема до 300€ прихода месечно. Њима се сервира та прича. Кад плата пређе 500€, онда почиње разговор о гардероби и кафићима. Кад пређе 1000€, онда је топ тема здрава храна, летовања, зимовања, а кад се попне на више од 3000€, тада престаје свако ПАЛАМУЂЕЊЕ. Људи онда причају о временској прогнози и љубави".
Капираш?   :))

Rambo Amadeus, je ovde odvalio takvu glupost da je to nevidjeno ...
Eno milijardu indijaca sa platom ispod 50 evra su teski nacionalisti , pobise sve neIndijce u Indiji ...
ili Rumuni, istrebise i bugrasku, madajrsku i srpsku manjinu ... ako necemo tako daleko kao sto je Indija...


Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Vežba
« Odgovor #14 poslato: 07, 05, 2017, 08:34:07 pre podne »
Nista onda, Bećar javi šta uradi sa tim pozivom za vežbu jer se ovde rasplamsava rat.

Sent from my Lenovo A328 using Tapatalk