Nautika opšta... > Nautički priručnik

OpenCPN

<< < (8/8)

vepar:

--- Citat: momcilo  24, 04, 2017, 08:42:18 pre podne ---Ja sam za , taman i da se upoznam sa Veprom pošto sam iz NS.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

--- Kraj citata ---

Slažem se, možemo popiti pivo i čačkati CPN kad god ste raspoloženi. A i red je da uživo upoznam neke ljude sa foruma!  114 na moj račun!  6589

momcilo:
Važi čim budemo slobodni možemo se sastati i upoznati .

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Ljuba:
Jos jedna korisna aplikacija: GPS Data - location status fix

-provera kvaliteta signala
-test gps modula
-pozicija
-lista konektovanih satelita i njihova pozicija na mapi neba, NAVSTAR, GLONASS, QZSS, Galileo, BeiDou
-brzinometar
-vreme izlaska i zalaska sunca...

sheki011:
Vidim da je OpenCPN poprilično zastupljen i među vama. Svaka čast.
Program je u zadnjih par godina doživeo pravu ekspanziju među ljudima koji rade na vodi i među onima koji uživaju na istoj.
Evo par pojašnjenja pošto vidim da neki malo brkaju pojmove.
Ukoliko uređaj na koji instalirate kartu poseduje ugrađen GPS prijemnik, poziciju ćete videti bez problema (pod uslovom da ste omogućili tu opciju u podešavanjima samog uređaja).
Ukoliko nemate ugrađen GPS prijemnik, moraćete da nabavite neki (može usb varijanta, može bluetooth varijanta, a može i wi-fi varijanta). Da ne pomešate ovu zadnju sa wi-fi internetom, GPS prijemnik odašilje signal putem wi-fi signala (kao bluetooth) - NIJE INTERNET.
Ako ste aplikaciju instalirali na android uređaj, on će sve sam da odradi po pitanju podešavanja prijema signala. Na windows platformi (ako je laptop u pitanju) moraćete da podesite prijemnik i sam port uređaja pošto ne rade svi na istom broju kbps.
Neko je pominjao SIM kartice...one vam neće pomoći oko pronalaženja vaše pozicije jer nisu namenjene za to. MORATE IMATI GPS PRIJEMNIK.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju