Autor Tema: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)  (Pročitano 17744 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #15 poslato: 07, 06, 2017, 19:19:43 posle podne »
Ma nije bitan materijal (inače je čelik, mali čamac), samogradnja je jednostavno ukinuta pre 2 nedelje.
Beogradska kapetanija ali to nema veze, oni rade kako im je propisano nego NEKO ko propisuje zakone našao se pametan da to ukine i tačka.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #16 poslato: 07, 06, 2017, 19:44:18 posle podne »
A joj... 7645218764198...mada dok ja zavrsim camac valjda ce promeniti... sajkaca
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #17 poslato: 07, 06, 2017, 20:39:12 posle podne »
Прича о забрани самоградње унета је у закон изменама још 2013. ако се не варам. Али до сад се углавном односила само на чамце од пластике.

У данас важећем закону пише:

Први упис чамца или плутајућег објекта

Члан 159.

Власник уз захтев за први упис чамца, односно плутајућег објекта подноси:
1) исправу којом се доказује право својине на чамцу, односно плутајућем
објекту (уговор о градњи; уговор о купопродаји; уговор о поклону; решење о
наслеђивању; рачун о куповини; сведочанство о градњи чамца или плутајућег објекта;
друге исправе на основу којих се по посебним прописима може извршити упис права
својине у јавне књиге);



Члан 160.

Власник чамца грађеног за сопствене потребе (самоградња) након
ступања на снагу овог закона, не може тај чамац да ставља на тржиште у року од
пет година од дана издавања сведочанства о градњи чамца или плутајућих објеката
грађеног за сопствене потребе.

Сведочанство о градњи чамца, односно плутајућег објекта грађеног за
сопствене потребе издаје надлежна лучка капетанија.

Сведочанство о градњи чамца, односно плутајућег објекта грађеног за
сопствене потребе издаје се под условом да власник поднесе надлежној лучкој
капетанији техничку документацију којом се потврђује да је чамац, односно плутајући
објекат изграђен у складу са техничким правилима за чамце и плутајуће објекте у делу
који се односи на чамце и плутајуће објекте грађене за сопствене потребе, као и да
је извршен надзор над градњом од стране надлежне лучке капетаније.



Ово све подразумева да градитељ чамца, пре почетка радова, пријави градњу надлежној капетанији, која одређује надзор над радовима.

Тако пише у закону, а како ће се то у пракси спроводити - видећемо.
Изгледа да су сад одлучили да закон примене и на чамце од метала.

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #18 poslato: 07, 06, 2017, 20:56:30 posle podne »
Koji će se to onda čamci moći registrovati?
Kratak je to spisak ...

Možda nešto ovako


Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #19 poslato: 07, 06, 2017, 21:02:04 posle podne »
Ne nego ne prihvata se samogradnja uopšte, tako mi je rečeno od strane nadležnog lica, nije pominjao nikakve nadzore i idi mi dođi mi.
Kaže ukinuto pre 2 nedelje, znači da je prošlo i kroz Službeni glasnik, samo tako to može biti na snazi.
Ali neće to opstati, realan život ih uvek demantuje.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #20 poslato: 07, 06, 2017, 21:04:33 posle podne »
Претпостављам да ће машин-браварске радионице које у своју регистрацију упишу као једну од делатности - изградњу чамаца моћи да раде али битна је ставка уписана у закон о надзору над градњом.

Неко стручан требало би да својом контролом обезбеди да се при градњи испоштују стандарди градње безбедног пловног објекта.

И ја са занимањем очекујем да нам се овде на форуму јави неко с информацијама из "прве руке".

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #21 poslato: 07, 06, 2017, 21:11:57 posle podne »
Ne nego ne prihvata se samogradnja uopšte, tako mi je rečeno od strane nadležnog lica, nije pominjao nikakve nadzore i idi mi dođi mi.
Kaže ukinuto pre 2 nedelje, znači da je prošlo i kroz Službeni glasnik, samo tako to može biti na snazi.
Ali neće to opstati, realan život ih uvek demantuje.

Због неких других активности у последње две, три недеље нисам пратио новости у службеним гласницима али ћу ових дана све да претресем. Ипак, тешко ми је да поверујем да је ово што Љуба каже истина (не сумњам да су Љуби баш тако рекли) јер би то било ипак превише чак и у земљи као што је наша...

Хтео сам да кажем да у нормалним срединама, држава обавести грађане да ће им неко право или нешто што је раније била пракса, од неког датума у будућности бити забрањено, како би људи могли да се припреме.
Али онда сам се сетио како су нам онемогућили регистрацију раније регистрованих ауто-приколица...

Не, у овој земљи је све могуће па је могуће и да се донесе одлука управо таква како је Љуби речено - важи од данас и то је то!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #22 poslato: 25, 10, 2017, 17:22:36 posle podne »
 eek
Земља чуда.
Само нам још фали да се појави мала Алиса...

 oops

Ах, не, ово што ми имамо  no125  - превише би то било за малу Алису.

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #23 poslato: 25, 10, 2017, 17:49:44 posle podne »
"Сад сам изгубио стрпљење па сам ангажовао агенцију за регистрацију возила да ми то реше."

mislim da i ovde lezi deo odgovora na neke od tvojih pitanja harm
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #24 poslato: 25, 10, 2017, 18:16:31 posle podne »
Znaci, ipak nemoze bez problema  kuku. Kao prvo, carinjenje sa registracijom nema direktne veze. Ustvari ima, utoliko sto se nemoze registrovati vozilo koje nije ocarinjeno. Vi imate pravo da uvezete vozilo po uobicajenoj carinskoj proceduri i platite odgovarajuce dazbine ali NISTE U OBAVEZI da to vozilo registrujete. Mozda samo zelite da ga posedujete a ne i koristite i to je vase pravo.
Pokusajte da kontaktirate TUV Novi Sad, ako imaju u svojoj bazi podataka tu marku i tip prikolice, izdace vam uverenje o saobraznosti. U PP porukama, rekoste da imate COC, onda nije potrebno ispitivanje ovlascenih ustanova kao sto Mas.fakultet, Vinca i sl. Uz zapisnik sa tehnickog pregleda se prilaze COC i AMSS po sluzbenoj duznosti to prosledjuje Agenciji za bezbednost koja izdaje uverenje o homologaciji. U najgorem slucaju, zatrazite mailom COC direktno od proizvodjaca prikolice.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #25 poslato: 25, 10, 2017, 20:34:24 posle podne »
Ja sam kupio sebi polovnu prikolicu koja je bila do pre dve godine registrovana na BG table. Prethodni vlasnik probao da produži registraciju, jer vuče čamac na more, nije uspeo, pa je prodao. Po kupovini odvezao sam prikolicu u jedan tehnički pregled da probam da je registrujem, kažu ne može, ima PUS broj, te se više ne mogu registrovati, Ajde rekoh ne moram, ionako mi služi samo da ubacim čamac i izbacim iz vode kao i da mi čamac u dvorištu stoji na njoj. Skoro sretnem jednog radnika tehničkog pregleda AMSS objasnim mu činjenično stanje, -pogleda saobraćajnu i kaže možeš da je registruješ, jer po nekom zakonu, od nekog datuma može a pre ne može. Ništa mi baš nije jasno ali još uvek razmišljam da li da je odvezem do njega na tehniči i probam da je registrujem. Slušajući Zox-a i još poneke, ne kreće mi se u tu avanturu jer ako počnu da me šetaju od šaltera do šaltara svašta može biti.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #26 poslato: 25, 10, 2017, 20:50:32 posle podne »
Милета, ја сам о томе писао у једној другој теми.

Имао сам две приколице - обе су биле регистроване. Истекла ми регистрација и из више разлога нисам на време продужио регистрацију. Кад сам хтео да обновим регистрацију - није могло.

Скратићу причу: приколцу купљену у радњи (постоји оригинал рачун у МУПу још од претходне регистрације), регистровану давне 1991. године на оне тзв. дипломатско-економске црне таблице с жутим словима и бројевима, а затим више пута вожену уз трећу таблицу (по тада важећим законима) аутомобила које сам возио у међувремену и коначно, уз таблицу и саобраћајну дозволу (и наравно налепницу), о чему за све ове године постоји докуменација у МУПу - нисам могао поново да региструјем!

Објаснили су ми да од усвајања закона, ни једна приколица која није регистрована до тог датума није више могла да буде регистрована по први пут или поново (што би био мој случај). Правдали су то недостатком фамозног сертификата о саобразности (произвођач је била фирма Брако из Македоније.

Ја сам, чак, успео да добијем из Македоније и тај сертификат баш за моју приколицу и кад сам и с тим покушао - рекли су на техничком да не може.

Приколицу сам поклонио рођаку, дао сам му све папире и благослов да је региструје ако он буде имао живаца и ако нађе начин како да изађе из зачараног круга ове луде администрације у којој као да је најважнији критеријум за запошљавање да човек има што мање у глави и у којој логика више не важи.

Сад имам ону другу (коју сам сам правио, која има ПУС, има сертификат, била је уредно регистрована, уз саобраћајну и налепницу) и не пада ми на памет да покушам да је опет региструјем.
Стоји у марини и служи да помоћу ње извучем чамац који ће на њој, као и до сад, чекати пролеће.

Можда... Можда једном, у некој далекој будућности, неко поново упали светло у овој земљи у којој председник државе своје суграђане назива лудацима и лажовима. Тако су се некад великаши обраћали поданицима - што је, верујем један од доказа да је Ајнштајн био у праву кад је говорио о закривљености простора и времена; овде се време изокренуло и уместо у будућност, враћамо се у прошлост, само нам то нико још није рекао...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #27 poslato: 25, 10, 2017, 22:32:51 posle podne »
Nema veze sa prikolicama ali ima veze sa isto "državom" AV na TV-u.. zakrivljenosti prostora i uma.

Malo malo pa se desi neko sranje sa rešenjima, porezima.. zaostavštinama.. recidivima .. retrogradnim povećanjima..
Da nam rešenja izdaju ili ne izdaju u toku godine je sasvim "normalno".. da do tada nemaš dinara duga, a po uručenju si dužan 800 eura .. i to je normalno.
Da nam elektronska zdravstvena nije overena evo već skoro 4 meseca .. a kada će ne znamo!

Stiglo rešenje juče .. (nešto posle nove godine smo imali blokadu računa otimanje skoro 100.000 dinara .. vratili veći deo nisu skoro 20.000)
dobili papir da nismo dužni državi ni dinara.. a u rešenju sledeće: retroaktivno za 2015-2016 i naravno 2017 preračunate stope zdravstvenog za paušal ..
dodješ mi cirka 30.000 dinara..  4587 56568

Znači 20 pa 30 .. oće AV 50 iljadarke pa oće.
treba mu valda .. nema.

 tamburanje 56568

P.S. Verovatno će se sve morati platiti i još biti srećan .. što smo dobro prošli .. jer eto idu izbori..  rolleye kuku sos6
« Poslednja izmena: 25, 10, 2017, 23:02:56 posle podne mossi »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #28 poslato: 26, 10, 2017, 10:15:40 pre podne »
... овде се време изокренуло и уместо у будућност, враћамо се у прошлост, само нам то нико још није рекао...

Ево "бољитка":
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=25&nav_category=11&nav_id=1318133

Гледам ове вести - семафори, паркинзи, поштански сандучићи...
Све ми се чини да је то нешто из Њузнета (News-net) али није... Објављено у "Политици". Стварно се десило!

За шта ти људи примају плату из буџета?!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не... (komentari na rad drzavnih sluzbi)
« Odgovor #29 poslato: 26, 10, 2017, 10:25:51 pre podne »
Списак марки прикључних возила у прилогу.

Сад ми је јасно зашто моја приколица не може да се рагиструје.

Не зато што није исправна. Не зато што није безбедна за употребу.

Не. Њен произвођач није на списку!
Нема фирме "Брако"! Нема фирме која је некад била домаћа, баш као фирма која је производила ванбродске моторе марке "Томос".
Фирма "Брако" која је у сваком граду бивше Југославије имала својих, не једно него више продајних места и дистрибутера, који су продавали лаке теретне и камп приколице...

Хвала, Зокс. Сад ћу лакше умрети кад знам да у овој земљи нико није луд. Ни ја који имам све, ни ови из администрације који имају своје спискове. Сва је срећа што ме још нису исписали из списка умрлих.

Кад смо код тога, да ли знате (ово је проверена информација) - ако се, из било ког разлога деси да нека особа буде избрисана из списка живих, односно, ако име неке особе неко упише у списак умрлих - нема начина и не постоји орган који ће издати потврду да је та особа и даље жива!

Чувајте се да се не замерите неком ко има приступ тим архивама - то је једини савет који могу да вам дам.

Кад сам то сазнао, схватио сам и зашто међу именима на гласачком списку има толико имена умрлих особа - боље је стотину неизбрисаних умрлих у списку него један живи избрисан!