Autor Tema: Kalup nadkabine  (Pročitano 3857 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Kalup nadkabine
« poslato: 11, 04, 2017, 20:52:06 posle podne »
Drugari, da li neko možda ima ili zna ko ima kalup nadkabine za Pasaru istranku. Imam sav materijal za izlivanje, jedan drugar plastičar je raspoložan da mi to drugarski izlije, samo nam fali kalup. Alko neko ima ili zna ko ima a pozajmio bi ga drugarski ili uz neku pristojnu nadoknadu naka mi javi bio bih zahvalan. Pozdrav za sve.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #1 poslato: 11, 04, 2017, 23:20:55 posle podne »
Samo .. pa to bre I da si u hrvatskoj pa bi tesko nasao a kod nas egzotika cista ... jedino ako neko ima pasarelu sa nadkabinom pa da ima dobru volju da ti je pozajmi da skinete kalup...
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #2 poslato: 12, 04, 2017, 09:27:52 pre podne »
Ha ha ha znam mesecher, znam. Ali malo malo pa od nekog čujem da je neko negde imao kalup, da više ne radi, ali niko ne zna gde su ti kalupi. Evo i neki dan jedan drugar kaže da je pre nekoliko godina njegov majstor imao kalup, čak neki podešavajući , koje može da se šteluje tako da odgovara i manjim i većim pasarama. Zato rekoh da probam, možda se neko seti da negde tamo u komšiluku u travi čuči neki zapušteni kalup ;) , Ako ne probamo nećemo znati da li je istina. Evo ja skoro otišao u Barič, i tamo na početku ima jedan plastičar, udjem u dvorište da ga nešto pitam, kad dvorište kao džungla zaraslo u šiblje, kuća se jedva vidi, a u šiblju stoji kalup od čamca i to kakvog čamca. Ne znam sad tačne dimenzije ali mislim omko 7 metara, na jednu stranu korito, na drugoj strani kabina i kokpit. Kakv kalup, samo me duša zabolela kako propada u šiblju, još dosta dobrih stvari čuči tamo vamo po dvorištu. Plastičar čini mi se dobar čovek, ali u nekom svom svetu, ko zna koja ga je muka bila u životu, zato zapustio sve, živi kao pustinjak u svoj džungli. Ja mu u jednom trenutku rekao daj da ti sredim dvorište, a da zauzvrat on meni nešto uradi od plastike, kaze- neka on će to baš je planirao ovih dana da sve sredi. Eto od tada prošlo dve godine a sve je u još gorem stanju. Tako možda i kalup nadkabine čuči kod nekog sličnog a možda i ne zna to.

Van mreže Savski Dunavac

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #3 poslato: 12, 04, 2017, 10:57:56 pre podne »
Ha ha ha znam mesecher, znam. Ali malo malo pa od nekog čujem da je neko negde imao kalup, da više ne radi, ali niko ne zna gde su ti kalupi. Evo i neki dan jedan drugar kaže da je pre nekoliko godina njegov majstor imao kalup, čak neki podešavajući , koje može da se šteluje tako da odgovara i manjim i većim pasarama. Zato rekoh da probam, možda se neko seti da negde tamo u komšiluku u travi čuči neki zapušteni kalup ;) , Ako ne probamo nećemo znati da li je istina. Evo ja skoro otišao u Barič, i tamo na početku ima jedan plastičar, udjem u dvorište da ga nešto pitam, kad dvorište kao džungla zaraslo u šiblje, kuća se jedva vidi, a u šiblju stoji kalup od čamca i to kakvog čamca. Ne znam sad tačne dimenzije ali mislim omko 7 metara, na jednu stranu korito, na drugoj strani kabina i kokpit. Kakv kalup, samo me duša zabolela kako propada u šiblju, još dosta dobrih stvari čuči tamo vamo po dvorištu. Plastičar čini mi se dobar čovek, ali u nekom svom svetu, ko zna koja ga je muka bila u životu, zato zapustio sve, živi kao pustinjak u svoj džungli. Ja mu u jednom trenutku rekao daj da ti sredim dvorište, a da zauzvrat on meni nešto uradi od plastike, kaze- neka on će to baš je planirao ovih dana da sve sredi. Eto od tada prošlo dve godine a sve je u još gorem stanju. Tako možda i kalup nadkabine čuči kod nekog sličnog a možda i ne zna to.
Znam da je Mile Mraovic imao pre dosta godina kalup nadkabine za Istranku.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #4 poslato: 12, 04, 2017, 11:05:13 pre podne »
Nisam znao ko je Mile Mraovic, pa sam potrazio. Da te postedim googlanja:
http://sidro-ostruznica.rs

https://youtu.be/NClNjRVQin0?t=9m36s

;)

Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #5 poslato: 12, 04, 2017, 11:50:07 pre podne »
Eto vidite klupko se odmotava :) Čuo sam i ja pre neki dan da je majstor Mile imao nadkabinu. Po mojim informacijama on sada ne radi, u penziji je, tu radionicu vodi njegov sin. Već sam angažovao čoveka iz Ostružnice koji će proveriti da li je taj kalup još uvek u životu-. Ima toga još verovatno, samo treba ljudi da se sete ili da se podsete. Hvala Bakara, Savski Dunavac.
« Poslednja izmena: 12, 04, 2017, 12:54:53 posle podne da se čovek pita »

Van mreže Savski Dunavac

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #6 poslato: 12, 04, 2017, 18:22:38 posle podne »
Eto vidite klupko se odmotava :) Čuo sam i ja pre neki dan da je majstor Mile imao nadkabinu. Po mojim informacijama on sada ne radi, u penziji je, tu radionicu vodi njegov sin. Već sam angažovao čoveka iz Ostružnice koji će proveriti da li je taj kalup još uvek u životu-. Ima toga još verovatno, samo treba ljudi da se sete ili da se podsete. Hvala Bakara, Savski Dunavac.
Ako u Sidru više nemaju taj kalup probaj da kontaktiras Voju iz Ostružnice (nažalost nemam br. tel.) ali znam da radi sve moguće prepravke plastičnih čamaca. Ono što sam imao prilike da vidim od modifikacija Istranki, Dalmatinki i Primorki je zaista bolje nego inicijalna fabricka verzija tih korita. Verovatno neko na forumu ima njegov br. telefona

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Van mreže TOBI978

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #7 poslato: 14, 04, 2017, 08:45:48 pre podne »

video sam pre nekako u casopisu SAM svoj majstor plan za izradu kalupa za pasaru.moram se popeti na tavan pa cu potraziti dns.mozda ti pomogne,

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #8 poslato: 14, 04, 2017, 09:12:53 pre podne »
Hvala, možda će pomoći da nešto iskombinujem-

Van mreže TOBI978

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #9 poslato: 19, 04, 2017, 15:17:33 posle podne »
ne vredi ,ne mogu da nadjem.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #10 poslato: 19, 04, 2017, 18:53:50 posle podne »
Hvala vam na trudu. Sve sam i ja prelistao što se prelistati na internetu može, kod nas je sve siromašno, u Hrvatskoj ima, ali daleko i skupo. Ima još jedna šansa u ostružnici u servisu SIDRO je bio jedan kalup nadkabine, treba da mi jave da li je još u životu. Aklo ne ove sezone idem na vodu bez nadkabine, a za sledeću sam pravim, tj, sa jednim drugarom plastičarem. Danas naručio ceradu za kokpit, u REKORDU, sutra bi već trebalo da je gotova. Samo da ugreje par dana sunce da završim krmenu dasku, spojim korito i kabinu, i jedna privremena tenda da se postavi i odoh na reku  25648  jh

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kalup nadkabine
« Odgovor #11 poslato: 20, 04, 2017, 08:47:37 pre podne »
To odo na reku mi se dopada...video si kako ide to plastificiranje...nista specijalno...nadkabinu napravi od sperke pa plastificiraj ili jeftin "muski" kalup od gipsa za jednokratnu upotrebu pa je izlijes  celu od plastike...gotovu nadkabinu montiras dok je camac na vodi a gips kalup se raspadne kad odvajas pa ga bacis...vidi u uradi sam posto je jedna tabla rigipsa nije to neka para...treba ti jos i par zavoja i kilo gipsa za kalup... ffff
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!