Autor Tema: Дрвени глисери  (Pročitano 29156 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #30 poslato: 23, 04, 2017, 08:40:54 pre podne »
Evo jedan kompletno renoviran (motor, menjac ..) za pristojne pare ali....... daleko kao i obicno  kuku, cena 2700 eura.

https://www.blocket.se/stockholm/Trabat_sportmodell_50_tal_Storebro_72837371.htm?ca=11&w=3

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #31 poslato: 23, 04, 2017, 09:54:06 pre podne »
Alexa, volim kad ovako postaviš neki sajt, onda ja iskoristim priliku pa pregledam sve čamce na njemu, jer sam naše oglase skoro sve prelistao  jh, inače zbog nepoznavanja jezika ne bih mogao drugačije. Ima lepih barki, ono što bi meni odgovaralo je sve oko 7 do 10,000 eura, još plus prevoz, možda nije ni skupo, za nekog, za mene jeste. Moram da igram loto, možda me ubode neki dobitak, pa eto barke  kgk

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #32 poslato: 23, 04, 2017, 12:42:51 posle podne »
Alexa, volim kad ovako postaviš neki sajt, onda ja iskoristim priliku pa pregledam sve čamce na njemu, jer sam naše oglase skoro sve prelistao  jh, inače zbog nepoznavanja jezika ne bih mogao drugačije. Ima lepih barki, ono što bi meni odgovaralo je sve oko 7 do 10,000 eura, još plus prevoz, možda nije ni skupo, za nekog, za mene jeste. Moram da igram loto, možda me ubode neki dobitak, pa eto barke  kgk


Милета, а како би ово легло?
http://www.ybw.com/boats-for-sale/4808008?currency=EUR


Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #33 poslato: 23, 04, 2017, 12:58:30 posle podne »
Alexa, volim kad ovako postaviš neki sajt, onda ja iskoristim priliku pa pregledam sve čamce na njemu, jer sam naše oglase skoro sve prelistao  jh, inače zbog nepoznavanja jezika ne bih mogao drugačije. Ima lepih barki, ono što bi meni odgovaralo je sve oko 7 do 10,000 eura, još plus prevoz, možda nije ni skupo, za nekog, za mene jeste. Moram da igram loto, možda me ubode neki dobitak, pa eto barke  kgk

Mileta, ja vec dosta dugo oglase gledam iz ciste zabave :) To mi dodje kao relaksirajuce stivo za razliku od bombasticnih vesti sa nasih portala za koje na kraju zakljucim da me, iako se ja odupirem, ipak nerviraju. Tako sam uporedjivanjem zakljucio da je Svedska ipak povoljnija i bolja za eventualnu kupovinu od npr. Holandije. Neznam razlog ali, mnogo je vise zastupljena plastika u odnosu na celik. Drugo, odrzavanje i urednost njihovih plovila je daleko iznad u odnosu na Holandjane. Trece, i ja imam utisak da su jako korektni u pregovorima i eventualnoj trgovini. Cene znaju da budu veoma povoljne pa, ko ne zuri, moze da "ulovi" nesto stvarno dobro za male pare. Citajuci oglase, cesto vidim da je razlog prodaje bolest, starost, preseljenje, nedostatak vremena i t.d. Tada je po pravilu cena jako povoljna. Jedini nedostatak ovog trzista je sto je stvarno daleko. Ali, treba gledati sa aspekta da je najblize trziste koje ima dobru ponudu Hrvatska (cca 700-800 km) zatim Italija (800 - 1800 km), Francuska 2000 i vise, Holandija 1800-2000 km. tako da Svedska i nije bauk. Do Rostocka ima nesto oko 1800, zatim trajekt a posle moze da bude od + 50-100 km Malme, Helsinborg pa do cca 500/600 Geteborg - Stockholm odnosno ta linija. Gore je vec redja naseljenost a samim tim i ponuda manja. Hocu reci, isplati se malo vise potegnuti ako je kupovina povoljna jer se camac ne kupuje svake godine.
Sto se tice znanja jezika, ja isto svedski ne govorim ali imate desni klik i opciju "prevedi", dovoljno da se shvati sustina.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #34 poslato: 23, 04, 2017, 13:16:03 posle podne »
https://www.blocket.se/stockholm/Jupiter_30_fot_1970_FYND_72161558.htm?sa=1

Nekako mislim da bi ovaj za Miletu bio pravi  thumbup. Pa dalje zamisljam pesnicko vece na brodu, prostora cini mi se da ima dovoljno za tako nesto.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #35 poslato: 23, 04, 2017, 14:27:38 posle podne »
Један дан са "Chris Craft Express Cruiser-ом" на реци " St. Clair" близу истоименог језера.

Ала су га налицкали! Све шљашти.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #36 poslato: 23, 04, 2017, 21:37:42 posle podne »
ha ha ha samo vas slušam i čitam šta pišete, pravite  mi zazubice prokazujući tako lepe brodove, jer znate koliko volim nautiku. Aleksa volim i ja da gledam oglase iz zabave, smo mi milina kad vidim neki lep brod. Neki ljudi vole automobile a ja čamce. Znam ja šta bih želeo. Brodić do 7 metara, stajaća kabina, u kojoj bi se smestila kuhinjica, frižider, malo kupatilo, Wc- Plitkog gaza da mogu da pristanem gde želim. E sada druga je stvar moje materijalne mogućnosti. Zato se sada zadovoljavam da gledam i zamišljam kako bi bilo da to imam. E zato je tu sada Istranka, još malo sredjivanja pa će ona u vodu. Ploviću njom dok se ne javi neka tetka iz inostranstva i ostavi mi na poklon brodić, a pošto su te šanse samo u snovima onda: Drž se Mileta Istranke i uživaj  jh

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #37 poslato: 28, 04, 2017, 22:43:54 posle podne »
Drveni gliser ,,Zip" (Glen-L) 14'-4" (4,37m) predvidjen je za vanbrodski motor do 40KS.
Medjutim Luke Raimond iz Michigan-a malo ga je modifikovao i dosta ojacao da bi mogao ugraditi unutrasnji elektro motor od 200ks. Projektant ne podrzava takvu vrstu modifikacija ali je odao priznanje za prelep i uspesan rad.
http://boatbuilders.glen-l.com/zip-design/nggallery/zip-design/seriously-modified-zip-by-luke-raymond-ann-arbor-michigan

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #38 poslato: 28, 04, 2017, 22:46:28 posle podne »
Izvodjenje radova

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #39 poslato: 28, 04, 2017, 22:49:08 posle podne »
Ovako izgleda prelep i uspesan rad.

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #40 poslato: 28, 04, 2017, 22:51:53 posle podne »
Jos koja fotografija.

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #41 poslato: 28, 04, 2017, 22:54:17 posle podne »
Na prethodnom linku ima mnoo vise fotografija.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #42 poslato: 02, 05, 2017, 10:35:48 pre podne »
Evo ga  kgk drveni gliser za 1080 eura  clap Jos da je blize  jh

https://www.blocket.se/varmland/Fin_trabat_73021849.htm?ca=11&w=3

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Дрвени глисер из 1938 године
« Odgovor #43 poslato: 15, 06, 2017, 00:15:49 pre podne »
Riva je camac za sva vremena i inspiracija sadasnjim dizajnerima.
Takav je Destino 20, moderan klasik koji je izradio Ole Nilsen http://www.destinoyachts.com/?page_id=467.