Autor Tema: Princeza sredjivanje drugi krug  (Pročitano 43432 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #45 poslato: 23, 04, 2017, 22:23:27 posle podne »
Pomoć, pomoć, pomoć!  sos6  sos6  sos6 Montaža prozora je bila jako mukotrpna njih petorica su ceo dan montirali prozore i nisu završili...Na uglovima prozora gde su radijusi su se "nagužvali" kederi, pojavile su se uši. Iskreno deluje mi da nema šanse da to dihtuje. kada uvuku osigurač u keder malo se smanje ta odvajanja kedera od stakla ali ipakostanu na nekim mestima i poveliki zazori... kako se to rešava, kako su stari kederi takolepo ležali? jel ima neko iskustva sa time? vredi li neko grejanje fenom ili nešto slično? da li će možda sami leći sa vremenom? Ili je jedini spas da te džepove napunim sikom? Inače ogledalo folija vrhunski izgleda još u kombinaciji sa tri crna vozačka prozora vrh je!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #46 poslato: 23, 04, 2017, 22:34:45 posle podne »
Овако, на невиђено, могу да претпоставим да је кедер направљен од гуме која је сувише тврда да би дозволила савијање тих радијуса. Можда је добра за неке друге. Требало би покушати с мекшом гумом. Иначе кедери за прозоре на аутомобилима често се бризгају у ињекционим пресама у одговарајуће облике који се после не савијају.
Исто то ради се за неке профиле вулканизовањем гуме у аутоклавима.
Постоји и начин кад се на екструдерима извлаче профили који се секу на одговарануће дужине али се онда у посебним пресама формирају углови.
Обзиром да прозори на чамцу нису неки серијски, тешко ће се наћи одговарајући профил. Остаје само да се покуша наћи гума такве тврдоће која ће дозволити максималну савитљивост и прилагођавање облику прозора.   Надам се да ћете наћи такву гуму; ова коју сте ставили, очигледно није таква. Можда је добра за нешто друго.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #47 poslato: 23, 04, 2017, 22:40:47 posle podne »
U Guminsu imas kvalitetne kedere sa drugacijim montiranjem. lako, brzo i hermetcno.

iako sam ja to lepio ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #48 poslato: 23, 04, 2017, 22:47:59 posle podne »
Зокс, тим ће спречити цурење али визуелно ће прозори и даље бити ружни.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #49 poslato: 23, 04, 2017, 22:54:24 posle podne »
Vizualno mi i ne smeta toliko, kada se čovek odmakne i ne  obraća pažnju i ne upada toliko u oči. Ali je jako bitna funcialnost, odnosno dihtovanje... Da li se te krivine na kederima mogu negde kupiti ili da li se negde mogu naručiti kederi spram prozora? PS Lepljenje prozora za brod sam odbacio u startu, baš mi je to ružno i vire oko 1cm napolje ili unutra, to mi je preterano grunfovanje za moj ukus...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #50 poslato: 23, 04, 2017, 23:03:50 posle podne »
Није ми познато да би се негде могли наћи углови а и ако би било, остаје проблем вулканизације. То није опција.

Иако сам изглед није на првом месту, ипак би ваљало потражити мекшу гуму. Биће мање набора и "ушију" сигурно. А онда, све добро задихтовати, како је Зокс предложио.

Sent from my P9000 using Tapatalk

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #51 poslato: 23, 04, 2017, 23:53:14 posle podne »
Otićiću sutra do tog guminsa da vidim da li su ti kederi nešto mekši od ovih iz gumatica, ali ovi su već plaćeni oko 9000 RSD a i utrošeno je oko 50 radnih sati na montažu... A evo i slike u prilogu kako to izgleda iz daljine a sutra ću vam slikati i kritične delove izbliza...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #52 poslato: 24, 04, 2017, 00:03:58 pre podne »
Najvaznija stvar kod montaze na keder je zazor izmedju stakla i otvora na limu koji mora biti precizan kao i debljina lima i prozora. Kederi se prave na tacne mere a moras malo uracunati i da lim radi pa se malo zazori za 1-2 mm povecaju. To je razlog guzvanja cesto. Ostavi to da otopli pat dana verovatno ce leci veci deo, rukom " masiraj" nabore da se smanje a mozes ih zagrejati fenom al za kosu ne za farbu.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #53 poslato: 24, 04, 2017, 06:23:46 pre podne »
На вишој температури гума ће омекшати мало и истегнуће се. Ако је профил сечен "кнап" набори на местима савијања још ће се повећати. Зато се често, на правом делу профил скрати пар милиметара, да му се остави простор да "ради".

Грејање феном може да опусти кедер и олакша постављање али кад се охлади све се врати у првобитно стање. Гума је то, еластична је.

Колико знам, у Гуминсу, у индустријскиј зони, недалеко од Албуса, раде тврде гуме за ваљке. Ове профиле, кедере, за наше потребе продају у Гуматику, у Темеринској улици.

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #54 poslato: 24, 04, 2017, 09:57:59 pre podne »
Radijusi prozora su pomanji...

Neka iskustva kažu da su Gumatikovi kederi relativno tvrdi a i da posle brzo i ispucaju. Može malo da pomogne mekši keder, takav možeš da kupiš u Inđiji (br. telefona je 064/1830-636, Neša), a mislim da ima i nekog ko to valja na Najlonu. Probaj prvo da kupiš za jedan prozor (najgori), pa ako ima razlike eto i rešenja. Ne sme da ima uši, to je bolno za zadihtovati, voda uvek nađe put, a i popucaće brzo na tim mestima.

Kederi se inače dobro zaptivaju i običnim vazelinom (naguraš u veći špric, sa vrhom za crevce- ne za iglu, zabodeš u keder koliko može, i stiskaš i povučeš da iscuri svuda, onda obrišeš), gde ima masti nema vode... a dodatno vazelin čuva keder, i leti i zimi. Tu proceduru (meni treba oko sat vremena za 7 prozora) radiš na svaku godinu-dve-tri kad se setiš i eto kod mene recimo sve stoji bez curenja, lepljenja, silikonisanja, pucanja, menjanja,  sad već više od 20 godina.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #55 poslato: 28, 04, 2017, 13:37:01 posle podne »
Čujem ideš sutra u vodu?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #56 poslato: 28, 04, 2017, 15:09:58 posle podne »
U Guminsu imas kvalitetne kedere sa drugacijim montiranjem. lako, brzo i hermetcno.

iako sam ja to lepio ...

Imas li mozda sliku tih kedera...ja sam kupovao u Novom Sadu i isto mi ej bilo tako na ćoskovima, malo grijao fenom i ljepse upakovao a kasnije sam ipak sve silikonirao....i nakon dvije godine mi poprilično ispucala guma

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #57 poslato: 28, 04, 2017, 22:24:22 posle podne »
Evo slika kedera izbliza... Ipak sam zadržao kedere iz Gumatika, nije mi se dalo da ih ponovo skidam pa vraćam nove za koje niko ne garantuje da će bolje leći. Sve kedere sam dobrano zadihtovao sika flex fc 11 crne boje a "uši" nastale na radijusima sam skroz napunio... Grejanje fenom nije dalo nikakav rezultat, ali su malo legli sami od sebe kroz dan dva. Mislim da će sada dihtovati.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #58 poslato: 28, 04, 2017, 22:27:29 posle podne »
Čujem ideš sutra u vodu?

Trebalo bi!  kgk kgk kgk Sutra ujutru se montiraju nove cirade sa prozorima i komarnicima, za to vreme ja završim servis na pomoćnom motoru i oko podneva nazad u vodu. Ostalo je još nekih manjih radova, ali to ću završiti na vodi.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #59 poslato: 28, 04, 2017, 22:53:13 posle podne »
Zbog nove pozicije motora morao sam da napravim i novu kutiju/poklopac motora, odnosno sto... Kada već pravim iznova rešio sam da maksimalno utišam motor. Posle dosta proučavanja principa zvučne izolacije došao sam do zaključka da poklopac mora biti izrađen od više slojeva različitih materijala različite gustine. Tonovi visoke frekvencije se relativno lako eliminišu sunđerastim materijalima međutim duboki tonovi koji najviše i smetaju zahtevaju gušće materijale. Sama debljina pojedinih slojeva nije od presudnog značaja koliko je to što veći broj različitih slojeva koji nisu međusobno kruto spojeni. Znači nema upotrebe šrafova/eksera kao ni tvrdih lepkova. Takođe i masa samog poklopca same kutije treba da bude što veća... Samu kutiju sam napravio od šperke 15mm koju su mi izgerovali pod 45 stepeni i spojili u Stillesu. Pogledao sam cene namenskih materijala za zvučnu izolaciju u motomarin katalogu i šokirao se kolike su. Zvučna izolacija koja u sebi ima nekih 0,1mm olova je nenormalno skupa. Odlučio sam se da sam pravim što kvalitetniju zvučnu izolaciju. Na šperku ide tvrda guma u rolni debljine 5mm, zatim olovna folija debljine 0,8mm ( koja je inače teška nekih 11 kg po m2), zatim negorivi sunđer debljine 10 mm, pa namenski materijal za zvučnu izolaciju hauba na automobilima koji se sastoji od tvrdog sunđera i tanke aluminijumske folije pa na kraju debela  aluminijumska folija. Za lepljenje slojeva sam koristio Momen fix fleksibilni lepak otporan na t do 110c i vodootporan je, prodaje se u konzervama kao farba a nanosi se četkom. Cene svih ovih materijala nisu ni malo male, mislim da sam do sada dogurao do onih cifara iz motomarina, ali mislim da je ovo mnogo kvalitetnije rešenje. Izrada je još u toku a o rezultatima kada bude sve gotovo ću vas obavestiti.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!