Autor Tema: Princeza sredjivanje drugi krug  (Pročitano 43408 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #90 poslato: 04, 10, 2018, 08:58:46 pre podne »
Hvala, hvala! Jos samo Dunav da poraste jedno 50cm pa da mozemo da izadjemo iz ove nase bare! Jedva cekam da zaplovim, bas kriziram...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #91 poslato: 04, 10, 2018, 09:04:22 pre podne »
Taman kada sam zavrsavao sa ovim radovima osetim smrad pokvarenih jaja! Otvorim boks sa akumulatorima kad imam sta da vidim jedan od kucnih akumulatora se blago naduvao i vreo! Moram da priznam da su ta dva kucna akumulatora  prastara i da sam ih dobio sa brodom. Posto su paralelno spojeni zamenio sam ih oba sa dve nove exidove stotke! Sada imam ukupno 300 Ah novih akumulatora i mislim da sam miran vise godina...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #92 poslato: 04, 10, 2018, 09:26:57 pre podne »
Duguješ nam kad zahladni izveštaj kako greje. Za koju zapreminu prostora je predviđen uređaj.
Mene rešavanje ovog problema očekuje sledeće godine, ovu zimu sam na suvom.
Na prvu mi izgleda prihvatljivo i privlačno.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #93 poslato: 04, 10, 2018, 09:33:17 pre podne »
ovi uredjaji su najbolji sistem za naše veličine plovila.
Regulacijom na kontrolnom panelu mogu pokriti sve niske temperature.
Održavanje je skoro nikakvo.
Potrebno ga je jednom-dva puta na kratko uključiti i leti da bi se samopodmazali pokretni delovi.
Ima i funkiciju običnog ventilatora u letnjem periodu ali je to nepraktično razbacivanje sa , nikad dovoljnom, el.strujom.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #94 poslato: 04, 10, 2018, 09:51:31 pre podne »
Pročitao sam temu od početka  eek Za ne poverovati šta si napravio od brodića. Na stranu troškovi koje sam delimično sabrao i deluju za infarkt ostalo je entuzijazam za svaku pohvalu. Imao sam taj osećaj za neke aute svojevremeno, nadam se da ću se pelcovati od vas :)   llll

Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #95 poslato: 04, 10, 2018, 12:26:48 posle podne »
Crni ti, kupio si dizel grejanje, i to baš onda kada izbacivaš pravi dizel motor da bi stavio kobajagi motor koji radi na benzin...  sajkaca

Čekao sam ovu reportažu, služba sve zna, ajkula te je "izdao" pre dve-tri nedelje.

Kako si namontirao/fiksirao pumpicu za gorivo, tj. da li se preko lima čuje kako kuca magnet dok radi?
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #96 poslato: 04, 10, 2018, 12:44:32 posle podne »
Pumpica je dosla sa nosacem koji je ceo od gume, bas je dobar, pumpica bukvalno lebdi u vazduhu... taj nosac sam zavrnuo za pod od dekinga ispod sanduka od motora koji je jako dobro zvucno izolovan i opet se cuje caktanje pumpe. Ali stvarno malo, ma skroz zanemarljivo...

Ako skupim 10k € za prekrajanje korita i zamenu masine za proizvodnju dima, smrada, buke i vibracije sa pravim motorom  ha lol ha lol  najmanji problem ce biti rezervoarcic od 10 -tak l dizela...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #97 poslato: 04, 10, 2018, 12:46:02 posle podne »
Pročitao sam temu od početka  eek Za ne poverovati šta si napravio od brodića. Na stranu troškovi koje sam delimično sabrao i deluju za infarkt ostalo je entuzijazam za svaku pohvalu. Imao sam taj osećaj za neke aute svojevremeno, nadam se da ću se pelcovati od vas :)   llll

Hvala na pohvalama, stvarno je ulozeno jako puno i truda i novca, a o zivcima i da ne pricam!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #98 poslato: 04, 10, 2018, 12:54:11 posle podne »
Duguješ nam kad zahladni izveštaj kako greje. Za koju zapreminu prostora je predviđen uređaj.
Mene rešavanje ovog problema očekuje sledeće godine, ovu zimu sam na suvom.
Na prvu mi izgleda prihvatljivo i privlačno.

Ostajo sam nocu da vidim kako se ponasa kada padne temperatura na 7-8c i radi isto kao i preko dana. Videcemo kako ce se ponasti oko 0c mada mislim da je 2.2kw sasvim dovoljno za plovila do 10-ak metara.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #99 poslato: 04, 10, 2018, 13:12:40 posle podne »
Međutim kada sam pozvao Bojana jedno 3 dana smo se vijali kada će doći samo da pogleda posao a onda me je odložio za još nedelju dana te sam se odvažio da samostalno uđem u ovaj poduhvat (kakve majstore imamo sve moramo sami da radimo) Tri četiri dana sam burgijao na brodu od 5 popodne pa do 3-4 ujutru. Dokupio sam za još jedno 100 € kablova, prodora, alu creva i kojekakvih sitnica i sve sam samostalno ugradio uz pomoć jednog prijatelja kome nikada ništa nije teško. Alu crevo fi 60 je bilo teško naći po nekoj normalnoj ceni i na kraju sam ga neočekivano našao u gumatiku!? Posao je bio baš težak, sve je nepristupačno i zavučeno... A Limovi debeli i nerealno tvrdi. O šumi kablova u razvodnom ormanu na koje sam dodavao osigurače da i ne govorim. Međutim trud se isplatio uređajje jednom rečju BRUTALAN!!! Skoro se ne čuje kada radi, bukvalno za 2 min zagreje brod i uđe u najslabiji režim rada. Goriva troši oko 100 g na sat i oko 2A struje vuče. Sam se pali, vuče gorivo, reguliše režim rada, jačinu ventilatora ma sve sam radi. Kontrola se vrši putem malog jednostavnog displeja.

Jedno pitanje vezano za cevi ubacivanja i izvlačenja vazduha za webasto . Koji je razmak između usisne i odsisne rešetke ? Na fotografiji kabine, vidim samo jednu crnu pored termostata. A na drugoj fotografiji  ,kroz zid prolaze cevi  jedna pored druge .Idealno bi bilo da se druga rešetka nalazi diagonalno kod pramca ,da bi vazduh prelazio preko cele kabine. Ako su rešetke preblizu , uređaj uvlači već zagrejan vazduh i prebrzo prelazi u sporiji režim rada ,a da se prednji deo nije zagrejao ili klimatirovao.
Ako je položaj rešetke drugačiji , zanemari ovu priču  jh

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #100 poslato: 04, 10, 2018, 15:49:54 posle podne »
Oba su sa desne strane broda, ali izduv toplog vazduha je skroz napred u spavacem delu a usis ispod kuhinjskih elemenata skroz nazad, tako da vazduh cirkulise kroz celu kabinu... u uputstvu je naglaseno da usis i izduv toplog vazduha moraju biti razmaknuti, kao i auspuh i usis vazduha za sagorevanje....
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #101 poslato: 04, 10, 2018, 16:30:44 posle podne »
I skupo i nije, ja realno najvise volim da kad potrosim pare to i vidim. Pare sve jedno covek spali ovako kad kupis veliku stvar koja bi trebalo godinama da sluzi je zadovoljstvo potrositi lovu

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #102 poslato: 04, 10, 2018, 16:42:24 posle podne »
I skupo i nije, ja realno najvise volim da kad potrosim pare to i vidim. Pare sve jedno covek spali ovako kad kupis veliku stvar koja bi trebalo godinama da sluzi je zadovoljstvo potrositi lovu
99% si u pravu, jer nisi spomenuo zadovoljstvo trosenja para na pice i cigare  114

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #103 poslato: 04, 10, 2018, 17:56:30 posle podne »
Svaka ti je na mestu! Sto jeate, jeste! Pogotovo ja uzivam u kvalitetnim stvarima koje sam skupo platio pa me sluze dugi niz godina... i svaki put se odusevim kako su dobre kada ih koristim! A kad god sam pravio kompromis na kraju sam se pokajao!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #104 poslato: 05, 10, 2018, 06:56:27 pre podne »
Ja jedino više uživam u kvaitetnim stvarima koje sam jeftino platio, pa mi služe dugi niz godina....  sajkaca sajkaca sajkaca

Elem, odlična je stvar, ja sam takođe uzeo dizel webasto, iako mi je motor benzinac, iz razloga što mi je naleteo jeftino dobar komad, a lakše je naći dizela nego benzinca... Airtop2000 sam platio onomad 250e.

Montirao sam plastični rezervoar od tomosove pumpe za vodu zapremine 3-4 litre i super radi... Mada nešto razmišljam da dam nekom da mi izvari prohromski rezervoar od 10-ak litara (što košta smešne novce), ali to verovatno neću učiniti nikada...

Za naše veličine plovila najbolji način grejanja, moja kabina nije velika, ali kad je napolju minus od par stepeni, potrošnja nije nikad bila ni litru za noć... Preciznije je i teško reći, pošto stvarno malo troši.

Nisam znao da ga je dobro i leti upaliti ponekad, nisam to do sada radio....