Autor Tema: Princeza sredjivanje drugi krug  (Pročitano 43418 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #105 poslato: 05, 10, 2018, 13:46:43 posle podne »
Ja imam webasto 2000 dizel i naravno radi savršeno. Kod mene je povezan sa rezervoarom za gorivo, tako da ne treba poseban rezervoar. Fabrički piše da troši oko 0,2l na sat ali to nisam uspeo da proverim mada mislim da je tačno. Takođe piše da treba bar jedanput mesečno, cele godine, da se upali na kratko.

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #106 poslato: 05, 10, 2018, 17:30:51 posle podne »
I ja sam ga povezao na dovod goriva iz glavnog rezervoara. Ukrao sam gorivo T racvom neposredno pre motora, jos nisam testirao kako se sistem ponasa kada istovremeno rade i motor i "webasto". Ali mislim da nece biti problema jer "webasto" vuce bas jako malo goriva...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #107 poslato: 03, 02, 2019, 01:04:59 pre podne »
Još davno mi se ukazala potreba za dodatnim prostorom za smeštaj kabastih laganih stvari kao što su dečije igračke, kofice, lopatice lopte, lavor za pranje nogu... Takođe do sada na brodu nisam imao nikakve kamp stolice i sto za plažu, pa kada pristanemo negde u divljinu sedi se na peškirima, a sa roštiljem je uvek patnja gde sa mesom, gde sa šerpama, gde sa pivom... A jelo se uvek na brodu. Letos sam u Grčkoj video jako udobne stolice koje su neverovatno jake, testirao sam ih sa svojih 120 kg 10 dana i kada su prošle rigorozne testove kupio sam 4 iste takve. Istina, nisu bile ni malo jeftine ali mislim da će se isplatiti... Ako se dobro sećam 4 komada sam platio oko 140€. Još od tada razmišljam kakav stočić da nabavim i pre neki dan naletim u Uradi sam na savršen sto za moje potrebe. Izrađen je od neke žilave plastike koja nema šanse da pukne, nema delova koji mogu da se izgube, 100% je vodootpran, a može i da se montira u 3-4 različite visine... Moze da bude visine klub stočića za piće, telefone i druge sitnice na plaži a može da bude i dovoljno visok za jelo dovoljno je velik da žena dete i ja možemo skučeno ručati na njemu. Nema delova u koje može da upadne pesak a deklarisana nosivost je 50 kg  thumbup A najlepši deo je to što košta samo 2800 RSD!  6589

Sa ovom nabavkom dodatne opreme potreba za dodatnim prostorom je postala urgentna...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #108 poslato: 03, 02, 2019, 01:20:08 pre podne »
Ideju kako da rešim dodatni prostor sam ukrao sa komšijskog broda (Ksenija profesora Strezorskog). On ima namontiran krovni kofer koji mi je estetski delovao skroz o.k. i maksimalno praktičan. Osmislio sam veoma jednostavne krovne nosače, a napravili su mi ih moji majstori u firmi!  kgk kgk kgk Od sada radimo i prohrom, nije to neki bauk, kupio sam im Ar/CO2 mešavinu, prohromsku žicu i sa običnim MIG/MAG aparatom za varenje je to lagano išlo. Varovi su ispali perfektni, a nisam ništa polirao i uterivao u visoki sjaj, jednostavno nema potrebe, na mom brodu bi i odudarali od ostalog.  ha Danas sam izbušio krov nasuo Sika FC 11 u rupe i zanitovao prohromskim nitnama nosače na krov. Zatim sam i namontirao kofer. Krovni kofer sam kupio u beloj boji i stvarno dobro izgleda, a uzeo sam ga u Gumatic-u. Mislim da je dimenzija negde oko 170cmx80cm (nisam siguran za dimenzije) Kofer je neke nepoznate, najverovatnije kineske, marke i koštao je oko 180€. Jednostavno nisam hteo da dam 800€ za Thule, bas mi je preskup... Kada sam završio sa poslom bio sam baš zadovoljan kako to sve stoji i koliko je čvrsto, a sa estetskim aspektom sam bio oduševljen.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #109 poslato: 03, 02, 2019, 01:25:14 pre podne »
Danas sam još i namontirao 4 nova loptasta bokobrana (u obimu na najširem delu imaju oko 110 cm) tako da sada imam 4 sa svake strane pa ne moram više da ih prebacujem sa jedne na drugu stranu kada ulazim u prevodnicu ili pristajem bokom na neki beton, a i fliper po marini će biti manje bolan  stri ha lol Bokobrane sam kupovao u BG u Tehnonautici i plaćao sam ih oko 30 € komad. Takođe sam na poklon dobio i mačetu koju sam posle oštrenja uvrstio u redovnu opremu na brodu (vidi se na slici u koferu)....
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #110 poslato: 03, 02, 2019, 22:21:49 posle podne »
odlicno resenje
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #111 poslato: 04, 02, 2019, 07:59:16 pre podne »
Bravo, bravo, pripremaš se za sezonu!

Hajde izmeri dimenzije stola, da vidim da li mi staje u box. Imam jedan (znaš i sam, često ga koristimo), ali se već raspada, a ovaj baš odlično deluje!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #112 poslato: 04, 02, 2019, 16:20:51 posle podne »
75cm x 50cm su dimenzije ploce a skupi se na debljinu od 10cm, maksimalna visina ploce je 73c a ima 4 visine na koje moze da se postavi...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #113 poslato: 18, 02, 2019, 22:54:04 posle podne »
Danas su stigli i duseci (sundjeri) kreveta sa dorade... Kada sam pravio nove sundjere za krevet napravio sam se pametan i nisam poslusao prodavca koju tvrdocu sundjera da uzmem, vec sam uzeo tvrdje (i skuplje). Logika mi je bila skuplje je bolje i dugotrajnije a i ja volim malo tvrdji krevet, medjutim pokazalo se da su previse tvrdi i bole me ledja kad god se probudim na brodu... Vlasnik fabrikice sundjera koga sam upoznao na ostrvu me je posavetovao da donesem sve sundjere i da ce odseci jedno 4 cm debljine i nalepiti mekani sundjer od gore, vratiti u navlake i da je to idealno resenje za krevet. To su i uradili i rezultat je fantastican, jednostavno kao pravi krevet, ma mozda i bolje!  thumbup Knace sundjerana (kako je oni zovu) se zove Dapsi line i nalazi se na uglu Tekelijine i Gunduliceve ulice u Novom Sadu. Ljudi su profesionalni, tacni i bas jeftini. Imaju i svoje krojacice i materijale pa sve mozete da zavrsite na jednom mestu. Svaka im cast i jos jednom hvala za pomoc!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #114 poslato: 19, 02, 2019, 09:10:11 pre podne »
Isti smo pacijenti:)
Istu stvar sam uradio sa sundjerom, trajace barem 150 godina. Prosle godine sam uzeo plocu od 4-5 cm memori pene, bolje je ali i dalje prilicno tvrdo. Morace skidanje sloja i stavljanje mekseg

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #115 poslato: 19, 02, 2019, 10:00:30 pre podne »
... Vlasnik fabrikice sundjera koga sam upoznao na ostrvu ...

Pazi sad, služba kaže da je taj badža dva broda doterao iz Holandije (zapravo je i on saradnik službe), prvi je bio beja kruzer (Rivon) prodat negde u BGD pa se vratio u Petrovaradin, ne znam gde je sad... a sa drugim (Vitalis) još uvek plovi.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #116 poslato: 19, 02, 2019, 10:16:47 pre podne »
 eek Sunce mu kalaisano, taj je 100 metara od mene :)
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #117 poslato: 19, 02, 2019, 18:22:31 posle podne »
Da se prijavim u klub, i ja volim tvrdji krevet, i imam pretvrde dušeke na brodu... Pod rukom sundjer deluje premekano, kad se nabode prstom, ali kad se legne druga je priča...

Mislio sam kao broker da završim sve sa memorijskom, ali ću ozbiljno razmisliti i o ovom rešenju. Koliko košta takva akcija po kvadratu ili kako već?

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #118 poslato: 19, 02, 2019, 18:33:23 posle podne »
Ma  ne znam, stvarno jefrino. za ceo moj krevet cca 4 kvadrata secenje i lepljenje nova 4 cm je izaslo oko 3000 rsd.
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Princeza sredjivanje drugi krug
« Odgovor #119 poslato: 20, 02, 2019, 09:32:03 pre podne »
daj neki kontakt te proizvodnje sundjera i ja imam nesto na umu za prepravku na camcu
nikad kravata nikad stalni posao