Autor Tema: Веровали или не...  (Pročitano 11476 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Веровали или не...
« poslato: 21, 03, 2017, 15:48:01 posle podne »
Веровали или не... - тако обично не би требало да почне текст који је у вези са неким законом или спровођењем закона али у земљи у каквој живимо - може.

А да је наслов одговарајући, одмах ћете се уверити.

Дакле, да почнем.

Пре непуних сат времена изашао сам из просторија Капетаније и Београду, благо речено - пренеражен!

Како ми регистрација чамца истиче 30. марта, а како ми је чамац у Старом Сланкамену, отишао сам пар дана раније да се договорим са запосленима о начину на који ћемо ове године организовати технички преглед, кад...

У тренутку кад сам улазио, комплетно особље Капетаније појавило се у приземљу. Управо им се завршио радни састанак на ком су усвојили нови начин рада са странкама.

А новост се састоји у томе што више у Капетанији нећете моћи да разговарате са свим запосленима, да их питате оно што вас занима и да се с њима договарате о детаљима који су значајни за вашу проблематику.

Убудће, почевши од данас у 14:30, све што желите да питате или да сазнате, питаћете тако што ћете на папиру адресираном на Капетанију Београд написати оно што желите.

Тај папир предаћете службенику који ће га завести и проследити га надлежном службенику који ће га обрадити и који ће му, кад заврши, вратити ваш предмет. Накнадно ћете, исто тако, писаним путем добити одговор!

И тако ја данас, иако сам лично био, иако није било других странака, нисам могао никог од службеника ништа да питам и нико од њих ништа није смео да ми каже.

Били су толико љубазни да ми кажу да им је жао, али да би све што другачије ураде било третирано као непоштовање правила службе. Чак ми је Илија, с којим се познајем неколико година (нисмо неки пријатељи, већ једноставно, долазио сам толико пута да смо се упознали), рекао да је и то што сам му пришао и пружио руку нешто због чега би он могао имати проблема јер се то сматра приватизацијом и злоупотребом положаја, а може се и на друге начине протумачити у негативном смислу... Паметном доста!

И сад ви мени реците - да ли је наслов "Веровали или не" добро одабран?

Ја лично, нисам могао да поверујем да је то истина и да се то дешава, али то сам ја. Не верујем ја ни нашем свемогућем премијеру кад прича како нам је добро и како напредујемо, па што бих онда поверовао у ово?

А онда опет, сад долазим до тога да сад више не верујем ни у оно шта сам видим и доживим!

Има ли за ово некакав лек?

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #1 poslato: 21, 03, 2017, 16:42:17 posle podne »
Moras da im napises zahtev za produzenje registracije,oni tebi odobrenje ,onda ti njima zahtev kod kog sluzbenika,oni tebi odgovor,onda ti sluzbeniku zahtev za produzenje,onda sluzbenik tebi nalog za pregled,ti podneses zahtev za pregled,oni tebi posalju kom sluzbeniku da se obratis............. i za 2-3 meseca moras ispocetka jer ti je dozvola istekla vise od mesec dana. 114
Vidis LSI da nam je bolje
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #2 poslato: 21, 03, 2017, 17:07:02 posle podne »
Ронац, ја се и даље штипам за образ и још увек не верујем no125

Нешто се мислим, шта се ми ту бусамо неким нашим Ф-одељењем?

Ево, предлажем да ову знамениту институцију препустимо надлежном министарству за питања пловидбе...
Кад боље размислим, сва министарства би имала права на ту част. Коме га доделити? Можда влади ове срећне, лепо уређене и организоване државе
 ffff

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #3 poslato: 21, 03, 2017, 18:48:02 posle podne »
Лазо ја те лепо молим да не вређаш наше  ffff

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #4 poslato: 21, 03, 2017, 19:12:50 posle podne »
zato ja prodajem brod zadnje je vreme doslo.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #5 poslato: 21, 03, 2017, 19:59:23 posle podne »
Sluaj Lazo, nije to ni lose, sada cemo odlaziti samo da produzimo registraciju i zdravo. Sta ima da ih pitas? Jedini covek koga jako cenim je Nino i koji nam je uvek izlazio u susret al njega i preko foruma mozez pitati sta te interesuje.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #6 poslato: 21, 03, 2017, 20:27:54 posle podne »
Облаче, стицајем околности нисам имао прилике да упознам човека кога зову Нино. Видео сам на једном другом форуму да је прилично популаран и верујем да је то заслужио својим понашањем.
Али, иситни за вољу, ја ни осталима у капетанији ништа не замерам.

У овим лађарским водама сам од 2009. године и за то време више пута сам био тамо ради регистрације. Сви знате да сам петљао с оним мојим чамцем од алуминијума, да сам га прерађивао, дорађивао и да је све то требало провући кроз ове наше прописе. Кад год сам био у капетанији, сви су према мени били љубазни. Увек смо о свему разговарали и налазили решење. Заиста никог не бих посебно издвајао.

Али ово што се сад дешава, није то из њихових глава изашло. То је наредио неко с вишег нивоа, неко из неког одељења надлежног министарства. И тај неко, гарант, је све то лепо упаковао у причу како су добили бројне примедбе на рад, приговоре на овог или оног и да се из тих разлога мења начин рада са клијентима.

Руку на срце, има нас свакаквих. У стању смо свашта да им тражимо, да тражимо да за нас учине ствари за које и сами знамо да не би требало да буду урађене тако, из ових или оних разлога. Па и кад нам то "заврше", својим неумесним коментарима и причама на местима на којима то не би требало, учинимо ствари због којих службеници капетаније зажале што су макар и за тренутак хтели да нам помогну.

Ипак, мени се чини да иза свега стоји неки "кадровик", постављен на место на ком се и сам пита шта ће он тамо. Неко ко нема благе везе о томе шта је наутика, шта је организација рада, шта су права корисника услуга капетаније...

Али... доста сам писао... одох мало да одморим и да смислим шта да напишем сутра за капетанију. Ваља ми регистровати чамац, па како год...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #7 poslato: 21, 03, 2017, 20:37:46 posle podne »
Животиње у роману Животињска фарма и грађани у роману 1984 од Џорџа Орвела имали су већа права од србина у земљи Србији.
За горе наведено -кривац је србин, јер енглеска пословица каже да сваки народ заслужује власт коју је бирао.
Ако власт не ради у интересу народа, народ треба да се потруди да је смени и то на најбржи могући начин, јер живот је само један, а ми тачно од 1990 године животаримо, што му дође да је моја маленкост тада имала 16 година, а данас 42.
Које малтретирање, тортуру, сиромаштво и лажи овај народ може поднети то је за анале Гинисове књиге рекорда.
Ено их! Пуни аутобуси стижу у градове. Добили су дневницу 10 евра и 2 сендвича, тако да продаја душе код нас је за "Џ". Фуј!
Очигледно да су ограничени у психичком развоју преовладали над знањем и логиком живота и битисања на овим просторима, а то се види у свим порама овог друштва па ето и у Капетанији.
Али, то не треба да чуди "обичног" смртника, јер у скупштини седе најгори од све деце понављача...

Eto Lazo sve pise.Dodju divlji pa oteraju pitome i pristojne. Na nama je da vratimo ono sto je nase nama...
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #8 poslato: 21, 03, 2017, 20:48:43 posle podne »
Слажем се с обојицом у потпуности. Сами смо криви али увек постоји могућност за покајање, прилика да се учини нешто да живимо боље. Прву прилику имаћемо сви, ево, веома брзо. Видећемо колико ће нас изаћи на изборе. Видећемо колико нас жели промене, а колико нас воли да слуша бајке.

Мени је само једно криво - од пунолетства излазио сам на све изборе, гласао сваки пут. Моји никад нису победили. Увек сам био за опозицију.
Овог пута сам решио да не гласам против. Изабрао сам овог пута да гласам "за". Страх ме само, не зато што мој кандидат можда неће проћи, већ што ће нам, у том случају, после избора бити само још горе.

Ма, мислио сам ја и за ове изборе да се кандидујем али учинило ми се да има један бољи од мене, па рекох - хајде да му пружим шансу. Ја бих и онако радије да пецам...


Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #9 poslato: 21, 03, 2017, 20:50:09 posle podne »
LSI...mora da im je bila velika guzva i navala za registraciju pa malo da se rasterete...a jel moze mailom da se pita ili mora da se presavije tabak...ima li neki broj ziroracuna za odovor... sajkaca
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #10 poslato: 21, 03, 2017, 20:53:50 posle podne »
Зоране, пре него што сам изашао, рекли су ми да питање могу да доставим на мејл: vidoje.bajic@mgsi.gov.rs - то је мејл начелника капетаније.

Што се тиче жиро рачуна - то ћеш морати сам да се снађеш. Имаш мејл, па питај...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #11 poslato: 21, 03, 2017, 21:16:52 posle podne »
Цитираћу Андрића: - Дође време када паметни заћуте, будале проговоре, а фукара се обогати.

Не знам шта боље одсликава живот који ми живимо у овом рају и благостању, бастиону демократије и људских права.

Ипак, мислим да би паметни морали да проговоре, ућуткају будале а фукаре је увек било и биће је. А да ли ће се то догодити...?

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #12 poslato: 22, 03, 2017, 00:13:51 pre podne »
Samo jako!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #13 poslato: 22, 03, 2017, 07:32:10 pre podne »
Надам се да ће за неколико дана и сами схватити неодрживост таквог начина рада.

Прошле године, у ово време, тако су увели "новину" да при упису мотора из увоза власник мора да поднесе неки доказ из иностранства. Десило се да сам опет ја био први коме су то саопштили! Која случајност? (Кад боље размислим - можда је за све нас боље да се ја оканем "ћорава посла" и више не одлазим у капетанију?)

После неколико дана, после великог притиска, након увида у постојеће прописе, и сами су схватили да су тражили нешто што законом није предвиђено и што је немогуће прибавити па су одустали од тога.

Надајмо се да ће се и по овом питању "освестити" за пар дана.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #14 poslato: 22, 03, 2017, 08:28:09 pre podne »
Pozvacu ja gos. Vidoja zvanicno, u ime foruma, da se izjasni povodom ovog pitanja...

Realno me zanima, sta se desava ako mi se pripisa u Kapetaniji, da li treba zahtev za koriscenje WC-a da overim kod notara, ili ce prihvatiti zahtev uz licnu kartu, doduse nemam biometrijsku ...
« Poslednja izmena: 22, 03, 2017, 17:06:19 posle podne Kapetan »