Autor Tema: Веровали или не...  (Pročitano 11473 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bubamara

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #30 poslato: 29, 03, 2017, 11:14:38 pre podne »
Ja zvao juce,postavio puno pitanja i dobio puno  konkretnih odgovora

Van mreže bubamara

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • www.mojaladja.com
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #31 poslato: 29, 03, 2017, 11:20:01 pre podne »
Pre mesec dana kada sam hteo da reg.rekli su da moze samo od 1. Aprila

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #32 poslato: 20, 04, 2017, 10:50:30 pre podne »
He he,
Ja ovih dana resio d prebacim camac na svoje ime... Sve lepo odradili, kompletirao dokumentaciju i poslao u kapetaniju.
Kad ono....opa: Cuvena recenica FALI VAM JEDAN DOKUMENT   ha
Pitam sta mi fali? Kazu da za motor imam fakturu od firme (nov motor kupljen u Nautecu) a carinska deklaracija je na drugu firmu uvoznika ...
Ma sredicemo mi to, al ne moze da bude prosto pa da ga j*bes...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #33 poslato: 20, 04, 2017, 10:57:05 pre podne »
 stri

Господине Душане, рекао бих да ви ту нешто мувате. Сумњиви сте ви. pirat

Али зато имамо овако добру државу у којој такве ствари неће проћи! tamburanje

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #34 poslato: 20, 04, 2017, 13:24:24 posle podne »
Dakle stvarno su neverovatni. Čovek kupio nov motor, ima račun i sad oni idu u dubiozu pa ispituju a kako je ta firma uvezla taj motor.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #35 poslato: 20, 04, 2017, 14:34:51 posle podne »
Ja koliko znam, ako imas racun od firme da si kupio motor, carinska ti ni ne treba. Carinska deklaracija treba kada kupis od fizickog lica kako bi dokazao poreklo.


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #36 poslato: 20, 04, 2017, 14:44:42 posle podne »
Ja koliko znam, ako imas racun od firme da si kupio motor, carinska ti ni ne treba. Carinska deklaracija treba kada kupis od fizickog lica kako bi dokazao poreklo.


Ово је тачно али хајде ти сад то докажи тамо неком ко то не разуме или му је наређено да то тражи...

Шта мислите на шта би то личило кад би у свим продавницама у којима продају увезену робу купцима, уз рачун, штампали копију царинске исправе?

Такав захтев може да испостави само неко ко баш ништа не разуме из области у коју су га убацили.

Тако су мени прошле године тражили документ с царине који царина не издаје. После неколико дана, одустали су од тог захтева али тек пошто сам им донео документ с царине у ком децидно пише која документа се сачињавају током поступка царињења и шта се даје физичком лицу које царини неку робу.


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #37 poslato: 17, 05, 2017, 11:14:23 pre podne »
Verovali ili ne ja zavrsih registraciju camca i motora...  25648
Morao sam da donesem tu fakturu, kojom uvoznik prodaje motor distributeru, jer bez toga u Kapetaniji NS nisu hteli  ni u ludilu da izvrse registaciju...
Prcedura registracije je prica za sebe...
Ostavio sam sve dokumente i broj telefona na koji su me posle nekih 5-6 dana pozvali i rekli da dodjem. Kada sam dosao, dadose mi neki list na koji su bili ispisani svi podatci o plovilu i rekose: idi i osiguraj plovilo, jer plovidbenu daju samo kada se donese polisa osiguranja... Posto NS slabo poznajem, odem autom do Futoske pijace, jedva nadjem parking, pa udri peske levo desno da nadjem osiguranje... Najzad me dobri ljudi uputise do Delta Generalija... Tamo sam sedeo skoro pola sata dok mi nisu napisali polisu, jer ispade da niko ne zna sta pisati i gde pisati, platio 4300 dindzi, pa ajde ponovo u Kapetaniju, to jest na 2 km od Kapetanije, jer se do Kapetanije ni u ludilu ne moze parkirati...
Dadoh polisu, oni meni plovidbenu dozvolu i to mu je to...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #38 poslato: 17, 05, 2017, 11:41:50 pre podne »
Ja predao dokumenta za registraciju čamca i motrora pre nedelju dana. Čamim čekajući i nadam se da ću do kraja nedelje dobiti novu plovidbenu   umnik

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #39 poslato: 17, 05, 2017, 12:46:02 posle podne »
Ако сам ја то добор разумео, ствари у Србији полако али сигурно доводе се у ред... Мислим, све више и више чекамо у реду.

Има ли већег апсурда од овог што су тражили Дулету?
Да им донесе рачун којим се доказује да је једно регистровано правно лице продало неки производ другом регистрованом правном лицу?!
Већ сам рекао и поновићу - то је завитлавање грађана и ништа друго.

Увозник може неку робу да увезе у своје име и за свој рачун али и у своје име и за туђ рачун. Ако је ово друго у питању, онда увозник не издаје рачун за артикал. Фактурише само своју услугу увоза. Како тада да докаже, тамо неки црни Дуле, да је увозник продао мотор неком дистрибутеру?
Зашто купац мотора то мора да доказује?
Зашто државни орган не провери пословање тих правних лица ако постоји нека сумња?

Милета поднесе папире и чека седам дана да му обраде захтев и издају пловидбену?! Посао који су у капетанији до јуче завршавали у року од десет минута (укључено време чекања да управник потпише оверену пловидбену).

Осигурање мотора - нико да ти каже која осигуравајућа друштва то раде за пловила.
Кад одеш у осигуравајућа друштва, гледају те као да си пао с марса. А још кад питаш а да ли би могло осигурање којим би власник пловила могао да наплати штету на свом пловилу и на стварима...

Рекао бих да се овде код нас захуктава рат живаца и остаје само да видимо ко ће дуже издржати и ко ће преживети? Јер, ово мора пући, пре или касније. Мора!


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #40 poslato: 17, 05, 2017, 12:51:24 posle podne »
Зокс помену олакшање после дизентерије. Можда би још веће било после затвора?

Погледајте овај видео - замислите сцену: пацијенткиња није у докторској ординацији него, на пример у капетанији, у скупштини... на свим оним местима на којима проверавају колико још можемо да издржимо.


Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #41 poslato: 17, 05, 2017, 14:41:53 posle podne »
Ovo je toliko odvratno i neukusno, da više i ne vredi pratiti ovaj forum jer ko zna šta još može da se očekuje. kuku

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #42 poslato: 17, 05, 2017, 17:39:36 posle podne »
Ovo je toliko odvratno i neukusno, da više i ne vredi pratiti ovaj forum jer ko zna šta još može da se očekuje. kuku


Зоране, у праву си - овај видео је заиста грозан.
Погрешио сам што нисам написао да је боље да га не гледају они са слабијим стомаком. Заиста нисам размишљао о томе.
 
На уму ми је било нешто друго. Управо оно о чему је после писао Зокс. Да је то можда једини начин да се овима који нам сваког дана пљују по интелигенцији покаже шта мислимо о њима.

Извињавам се свима које сам узрујао постављајући видео.
Самом себи одређујем забрану писања наредних пар дана.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #43 poslato: 08, 11, 2017, 07:22:32 pre podne »
Ево најновијег примера спровођења "позитивних прописа" у нашој земљи:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=11ⅆ=07&nav_id=1322780

За оне који немају времена да прочитају читав текст ево скраћене верзије: У поступку регистрације увозних половних аутомобила, потребно је прибавити неку потврду коју издаје Агенција коју је држава формирала. На страну што ја мислим да је то без везе, људи то раде, плате таксу, поднесу захтев и добију потврду па наставе поступак регистрације.

Али то је могуће завршити само тако што потврду мора да потпише директор те службе. А сад је директорки истекао уговор и док влада не донесе на седници владе одлуку о избору новог директора или продужетку мандата овој директорки којој је уговор истекао - нема овере па нема ни регистрације.

У Агенцији не постоји нико други!

И што је најгоре, то се не дешава први пут. Већ је било тих случајева али влада није, поучена искуством, благовремено обновила уговор, донела одлуку о в.д. директору, није овластила неко друго лице...

И тако, браћо Срби, плаћајмо и даље нашу власт, плаћајмо таксе, а они нека нас ... (пардон, хтедох да напишем шта да нам раде али то правилник форума не дозвољава)

Van mreže BataVoja

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 108
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • DREEM BOAT
  • Brod tip: GREENLINE 33
  • Marina: Marina YACHTING KLUB
  • Veličina: 10 m
Odg: Веровали или не...
« Odgovor #44 poslato: 08, 11, 2017, 14:04:12 posle podne »
Pre neki dan sam pročitao:
"Skupo će da nas košta naša izreka, samo da smo živi i zdravi pa nema veze, jer niti smo zdravi niti ćemo uskoro biti živi"

Zvuči malo pesimistički ali ima po malo istine.