Autor Tema: Precenjena plovila i realna cena  (Pročitano 9235 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markez

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Vinjak 5 volem, camac trazim...
Precenjena plovila i realna cena
« poslato: 14, 03, 2017, 12:49:18 posle podne »
Cao,
Ovih dana sam u potrazi za camcem. Ima svega, najmanje ok plovila. Ono sto mi je zapalo za oko je da neki vlasnici jednostavno precenjuju camce pa moje misljenje i blizu 3 puta. Kupovao sam i druge stvari (automobil, stan...) I sretao se sa ljudima koji precene to sto prodaju. Ali da li zbog ljubavi prema camcu ljudi zaista budu nerealni.
Evo nekih primera, pa me interesuje vase misljenje da li su precenjeni i koja je realna cena

1. https://www.polovniautomobili.com/plovila/9776923/smogradnja
2. https://www.polovniautomobili.com/plovila/9726538/narval-820
3. https://www.polovniautomobili.com/plovila/5973470/nepostojeci
4. https://www.polovniautomobili.com/plovila/8408215/onedin
5. https://www.halooglasi.com/vozila/plovila/yamaha-sajka/5425470501751?sid=1489492015749
6. https://www.oglasi.rs/oglas/950543/camcibrodovi+novi+sad+rucna+izrada?return_to%5Bcategory_id%5D=vozila/camci-brodovi-i-plovni-objekti
7. https://www.polovniautomobili.com/plovila/7856284/narval-820
Momak mlad, vinjak 5 voli, camac trazi, ne prevelik, ne prebrz nesto kao narval 820...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #1 poslato: 14, 03, 2017, 13:05:31 posle podne »
Ovaj prvi je stvarno lud, ova dva narvala imaju ok cenu, posebno ovaj skuplji. Srecanaj koliko opreme ima i koliko to sve samo kosta a onda koliko to sve kosta da se pismeno instalira i namesti. Brod je specificna roba, 1/3 cini korito a ostalo oprema,motor kopca. Svaka rekonstrukcija odnosi brdo para koje ljudi po pravilu pokusavaju barem delimicno da povrate. Ugradio sam vise stotina kvalitetnog provodnika, to se nigde ne vidi a kosta dosta i nekako se podrazumeva da na brodu bude. Jos jedna stvar je sto dosta vlasnika ugradjuje i emotivnu komponentu u sve to jer su godinama odvajali lovu za nesto sto je skup hobi i tako u beskraj ima tu secanja i slicnih stvari. Kupac mora to anulirati i kada kupuje da ne nasedne na to a sa druge strane ima razumevanje za ono sto je kvalitet. Dva fabricka broda mogu imati visestruku razliku u ceni a kamoli samogradnja. Na kraju trziste sve samo regulise i nivelise.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #2 poslato: 14, 03, 2017, 13:08:21 posle podne »
I da sada vidim da je u pitanju novi clan pa mislim da je red da se predstavis da znamo skim pricamo, to je nekako osnovno pravilo vecine foruma

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #3 poslato: 14, 03, 2017, 13:24:34 posle podne »
Po meni su samo onaj prvi i kameničanka baš precenjeni, ovo ostalo i nije....

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #4 poslato: 14, 03, 2017, 13:46:00 posle podne »
Mali Narval 820 se nikada nije polovan proadavao preko 12000-13000 €. Nov sa motorom Honda 20 ks, osnovnom opremom, prohrom ogradama , mni barom, wc rucnim, tusem, surdoperom ii malo tapacirunga je kostao 17.400 € kod Kize. Ovo ljudi su koristili brodove 5-6 god i misle da izvuku sve pare. Nek se niko ne naljuti, ne znam dal su prodavci sa foruma al to je moje misljenje ali veliki Narvali koji ni jedan nije kostao ispod 30.000€ u osnovnoj opremi i motorom se sad prodaju za 17-22.000€.  U smislu svega ova dva narvala se ne mogu porediti i ako ih deli samo 1-2 m duzine sto zavarava ljude koji nisu bili na jednom ili drugom modelu. Narval 820 se u velikof Narvala bukvalno moze uparkirati a jos da ostane mesta za 10 clanova posade. U marini Visnjica se prodaje odlican Narval 9.60 produzen na 11.20 ( u principu je isti brod sa produzenom platformom) odlicnim Vetusom 65 ks za 21.000 kesha. Dobra kupovina
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže markez

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Vinjak 5 volem, camac trazim...
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #5 poslato: 14, 03, 2017, 13:56:44 posle podne »
Zvao sam Narval fabriku i nude mi za 15000e (da napomenem da mi je dato do znanja da su otvoreni za cenjkanje) sve sto se kod njih moze ugraditi (Termoizolacija, Elektro instalacija, Vodovodna instalacija, Plinska instalacija, Palubna oprema, Enterijer). Na to da uzmem nov motor 20-25ks za 3000e sve ukupno je 18000... Voleo bi da mi kazete da li je i zasto ipak bolje uzeti ovaj 6 godina stari za 18000e tj iste novce, ili ovaj 2 godine star za 2000e vise?

Za predstavljanje ne znam sta smatrate pod tim... da skeniram licnu kartu? Marko sa Zvezdare, otac Rade, majka Zorica... zavrsio ETF, volim vinjak 5 da pijem :)
Momak mlad, vinjak 5 voli, camac trazi, ne prevelik, ne prebrz nesto kao narval 820...

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #6 poslato: 14, 03, 2017, 15:17:50 posle podne »
Zvao sam Narval fabriku i nude mi za 15000e (da napomenem da mi je dato do znanja da su otvoreni za cenjkanje) sve sto se kod njih moze ugraditi (Termoizolacija, Elektro instalacija, Vodovodna instalacija, Plinska instalacija, Palubna oprema, Enterijer). Na to da uzmem nov motor 20-25ks za 3000e sve ukupno je 18000... Voleo bi da mi kazete da li je i zasto ipak bolje uzeti ovaj 6 godina stari za 18000e tj iste novce, ili ovaj 2 godine star za 2000e vise?

Za predstavljanje ne znam sta smatrate pod tim... da skeniram licnu kartu? Marko sa Zvezdare, otac Rade, majka Zorica... zavrsio ETF, volim vinjak 5 da pijem :)

Markez, postoji deo foruma za predstavljanje novih clanova. Tu se napise bas to sto si napisao na poslednjem postu. Nije nikakav pronalazak prosto kucni red na svim forumima. Na nekim forumima i ne dozvoljavaju otvaranje teme ili pisanje dok se ne zadovolji ta forma. Posto smo ovde svi prvenstveno drugari sa vode a ne "forumasi" taj deo nije tako striktan ali kao i u zivotu postoji potreba da se pre nego sto s nekim stupimo u razgovor predstavimo. Da bi i za par dana i godina znali s kim se dopisujemo uvek mozemo pogledati prvi post clana, kako mi tako i ti o kom se coveku radi posto smo ovde svi pod pseudonimima. Sto se tice price o Narvalima upravo je to tako kako ti je Kiza rekao, s njim se mozes dogovarati i pregovarati mada iz licnog iskustva ti moram reci da je tvrd prilicno ali ako ponudis dobru kaparu ici ce glatko :) Polovnjaka platiti preko 12-13000 nema smisla
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #7 poslato: 14, 03, 2017, 16:11:54 posle podne »
Маркез, уз добродошлицу, бићу слободан за један мали добронамеран коментар.

Мислим да није било разлога за сарказам који сам, чини ми се, осетио у коментару у вези представљања. Верујем да ће то изазвати још коментара али ја бих хтео да кажем да сарказам није био потребан.

Овде на форуму влада прилично добар дух и људи су већином добронамерни. То потврђује и ових неколико коментара који су пристигли у међувремену и у којима сигурно има корисних коментара који делимично дају одговоре на постављено питање.

Представљање на форуму није само ради реда и да би се задовољила нечија радозналост. Да сте само написали оно за вињак 5, верујем да би се већина само насмејала.

Међутим, подаци о вашим годинама, склоностима, месту боравка, где сте наумили да лоцирате и користите пловило, да ли сами или у већем друштву, често могу да помогну да добијете потпуније и корисније одговоре.

У сваком случају, надам се да ће вам колеге с форума помоћи да се боље оријентишете и стекнете бољи осећај за вредност пловила у огласима. Срећна куповина!

Sent from my P9000 using Tapatalk


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #8 poslato: 14, 03, 2017, 16:15:19 posle podne »
Markez, dobrodosao.

Moje skromno misljenje jeste da su navedeni Narvali malo jaci sa cenom, ali kao sto Broker rece, saberi sta sve imaju od opreme.

Posto sam uvek za lim pre plastike-tvrdim da se za oko 8000 moze naci skoro pa vrhunska ladja, celicni lim 5mm, nadgradnja 3mm, dizel, itd...

Van mreže markez

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Vinjak 5 volem, camac trazim...
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #9 poslato: 14, 03, 2017, 17:44:11 posle podne »
@LSI razumem sta zelis reci. Jes bilo sarkazma. Al nemoze se covek bog zna kako ni predstaviti kad nema ladju :(
@gorance gledao sam i metalne camce. Uzeo bi nesto velicine narvala 820 al nema nista da je tako lepo sredjeno.... Ako imas predlog nekog metalnog finog camca (da nije skarabudz) bio bi zahvalan...
Momak mlad, vinjak 5 voli, camac trazi, ne prevelik, ne prebrz nesto kao narval 820...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #10 poslato: 14, 03, 2017, 17:47:42 posle podne »
Свако одређује продајну цену према свом нахођењу. Они реалнији продавци узимају у обзир и цене истих или сличних пловила која се продају. У сваком случају, добо је да постоје и такве нереалне понуде - оне само олакшавају продају оних реалних.  umnik

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #11 poslato: 14, 03, 2017, 18:20:56 posle podne »
Markez dobro dosao !
Imas na forumu par tema i jedno 5 6 iskustava sa uvozom polovnih plovila iz inostranstva .. za te pare koje spominjes, mozes da kupis dobru ladju u inostranstvu i uvezes je ovde... i da ti ostane za Vinjak   :D

Ima i jedno 2-3 ljudi koji se bave prevozom tih ladja i sl...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #12 poslato: 14, 03, 2017, 19:37:44 posle podne »
pozdrav.slazem se sa kapetanom. uvoz je mozda najpovoljnije resenje.sigurno je petljavina,al ce ostati u secanju kao avantura.ovi narvali mozda i nisu skupi,tu je mnogo para potroseno.treba ih videti uzivo.al ne treba bas to sa cenom pojednostavljivati.npr 1m2 tikove palube kosta 500-1000e.
ne znam brodove iz oglasa,al sam bio na takvom brodu i ne deluje lose,osim mozda fali malo sirine,ali ga zato mozes lako prevoziti na more.brodovi slicne velicine,hrvatske proizvodnje, su skuplji,mada su uglavnom  i kvalitetniji.
Inace ja nemam poverenja u domaca plovila od poliestera.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #13 poslato: 14, 03, 2017, 19:42:59 posle podne »
Ako si u mogućnosti, idi na nov. Broker je lepo rekao i to je opšte poznato, novo korito je 1/3 cene kompletnog broda. Neka normalna cena za brod od 9-10m u limu, po krštenom projektu, finalno ofarban je oko 5-6k.
Dakle računaj još oko 10-12 da se dobije ono što vredi, naravno bez bahanalija.

Međutim, ako već prekosutra rešiš da ga prodaš, više od 12-13 nećeš dobiti jer je tržište jako plitko.
Brodovi umeju da se prodaju po više godina, iz navedenih oglasa prepoznajem bar 3 koji se vuku poodavno.

Ja kada sam kupovao lađu trebalo mi je skoro 1 god. da ubodem ono što mi se sviđa. Pa opet, tek kroz eksploataciju sam mogao da otkrijem neke funkcionalne nedostatke i video šta mi još treba. E a sve to naknadno odnelo je još blizu 3k a nema šanse da se unapred proceni šta još i koliko treba.
Banalan primer, pojavila se horda galebova u Višnjici i krenula da "prefarbava" lađe, odbrana je mreža protiv ptica a ona prava koštala je 50e. E sad zamisli još n takvih potrepština koje samo iskaču a nisi ni sanjao da ti baš to treba. Sreća moja pa znam svašta nešto da radim a imam i alata, ko ne zna taj se u startu z####o.
« Poslednja izmena: 14, 03, 2017, 21:27:24 posle podne Ljuba »

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Precenjena plovila i realna cena
« Odgovor #14 poslato: 14, 03, 2017, 19:59:39 posle podne »
Ja da ne radim sam ne bih imao sanse da odrzavam brod.pored toga ode mi gomila love svake godine,jos brod nije veliki.ako hoces da sve bude kako treba,odrzavanje je skupo i trazi dosta vremena.ja volim da na brodu sve bude ispravno,bez budzenja.
Polovni brodovi u evropi su jeftini samo ako su zapusteni.ovde se to uglavnom moze srediti,za neku normalnu lovu,dok na zapadu ti radovi debelo prelaze vrednost plovila,pa se zato i prodaju .uglavnom im ne gine kompletno farbnje,spolja i unutra.remont opreme,a i nesto se dokupi obvezno..