Autor Tema: Еколошка свест грађана Србије  (Pročitano 10978 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kolibri

• Mali od Roštilja
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #105 poslato: 10, 10, 2018, 09:10:03 pre podne »
Видео са каналом доказује претпоставку у вези IQ. Мислио сам да није у вези, али ипак јесте. Тотално лудило. Можда би требало да им се нацрта, да је пет пластика тражена роба која има своју цену. Подсетило ме на филм Човек који је хтео да буде краљ, онај део кад се све шаљу комшији низводно.

Van mreže Drivee

• Veliki dugodlaki Drekavac
  • www.mojaladja.com
« Odgovor #106 poslato: 10, 10, 2018, 09:20:33 pre podne »
Колико ја видим, вас двојица сте на истој страни али ствари гледате из различитих углова.

Ја не бих рекао да се ту ради о коефициенту интелигенције. Пре о генетском коду. Једноставно, такви смо. И ако нас држава принудом не утера у ред, такви ћемо и остати.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja bih rekao ovo: Tako su nas vaspitali! nema to veze sa genetikom vec o vaspitavanju. Sta tata i mama rade, to radis i ti.

Van mreže Dora

• Velikotrbusasta Savska Pivopija
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Nema :(
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #107 poslato: 10, 10, 2018, 13:15:23 posle podne »
Citat: Drivee

Ja bih rekao ovo: Tako su nas vaspitali! nema to veze sa genetikom vec o vaspitavanju. Sta tata i mama rade, to radis i ti.

56568 Tako je...
Ostatak romana sam obrisao jer je naučno dokazano da se na svakom forumu svaka rasprava koja traje više od jedne strane uvek završi sa četnici vs partizani...
Ja sam u pravu čak i kad jesam!

Van mreže vepar

• www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: NREK Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
« Odgovor #108 poslato: 10, 10, 2018, 18:56:44 posle podne »
Svecano obecavam da od sada zaobilazim sve tvoje teme i postove jer nikada nista pametno nisam procitao a 1000 puta si mi digao zivac...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Dora

• www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #109 poslato: 10, 10, 2018, 19:27:54 posle podne »
Pretpostavljam da nisam ja u pitanju jer sam tu od juče ali tako ispada :)

Van mreže vepar

• www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: NREK Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
« Odgovor #110 poslato: 10, 10, 2018, 19:50:44 posle podne »
Ne, ne, ne, naravno da nisi ti u pitanju. Moja greska, Zox je u pitanju...
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #111 poslato: 10, 10, 2018, 21:04:56 posle podne »
Zox, ti si najpametniji čovek čije sam postove imao prilike da čitam.
Mogu samo do neba da ti se zahvalim što deliš sa nama svoje mudrosti, i obogaćuješ nas svojim postovima!

:)

Ццц...
Батице тема је екологија, а не сатире и афоризми изречени на мој рачун с твоје стране у разноразним темама, првобитно кроз иронију, а сада последњим коментаром и кроз њен појачани облик -сарказам.
Ове јефтине "форе" ме не дотичу, јер презентују  "Пишчеве аутобиографске записе".

Али, морам признати да напредујеш!    ;) 

Само пази...  Прогресија злобних мисли превасходно се негативно одражава на психу самог аутора, да би након одређеног временског периода, уколико је константна, кулминирала неким обољењем психофизилке природе. Неки облик самодеструкције, мада сам аутор тога није ни свестан, јер је заокупљен одашиљањем негативне енергије, а сам процес  дуготрајан је и спор. Те негативне мисли су фреквенције, одбијају се од универзума и враћају срећном пошиљаоцу.  :))
Не заборави! Какве су нам мисли, такав нам је живот. 

Него... Да ти испричам нешто. Замисли ситуацију:

- Пловећи својом лађом угледаш неко занимљиво месташце где би могао пристати. Стара врба, дебела  хладовина, мир и тишина.  Идеално за пристајање и одмор.  Примакнеш се обали, вешто вежеш  и крочиш на обалу.  Након пар тренутака, сине ти идеја  да се ту може "окренути" роштиљ. Вратиш се у чамац, узмеш прибор  и месо у једну, а пар хладних лименки пива у другу руку, доскочиш у два корака на обалу и распремиш се.

Кренуо жар шарати по свињском врату, мирис и дим прожимају се кроз врбине гране, а ти потегао левом руком ка лименци хладне пиве. Кажипрст повуче  отварач, зачује се познато КРЦ!!!
Нагвнувши главу,  први гутљај клизнуо је низ сухо грло, а надолазећи ледени талас  -мелем за душу.           

Окренуо си месо  и непосредно по "потезању" другог гутљаја, загрцнеш се схвативши да ниси сам, да још неко роштиља и одмара недалеко од тебе и да је то твој неистомишљеник са форума!!!    :))

И шта? Претвараћемо се да се не видимо? Уживаћемо у тишини испуњеној цврчањем меса са роштиља кроз коју се повремено прожима цвркут птица и звук ситних инсеката, јер нам се мишљења разилазе?

М`слим...  Ти како хоћеш, ал` пар лименки ти не гине. Роштиљ је већ друга прича... Ту се јуначе укрштају копља -свињски врат VS грил кобаја. Па ком опанци, ком обојци.

Само опуштено!

Svecano obecavam da od sada zaobilazim sve tvoje teme i postove jer nikada nista pametno nisam procitao a 1000 puta si mi digao zivac...

Ако је тако, од мене имаш зелено светло.
Мишљења, ставови, убеђења, идеологија, екологија, екордишн и демагогија...  :D    Свака "прича" - сто закључака.
Све зависи друже Вепре под који углом је перцепција јединке као пријемника...   
Битан је број силицијумских транзистора у примопредајнику, мада по неки знају бити и у кратком споју.

НО СИКИРИКИ!     

Van mreže Dora

• www.mojaladja.com
    • Auto gas Dora Novi Sad
« Odgovor #112 poslato: 10, 10, 2018, 21:53:47 posle podne »
Vidim da je pesnička sloboda u pitanju pa da dodam koju dok ne dodje šumar i istera i njemce i partizane iz šume:)

Odustao, džaba krečim :)

Van mreže zankiki

• Kapitalac Dunavski
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
« Odgovor #113 poslato: 10, 10, 2018, 23:08:21 posle podne »
Zox, ti si najpametniji čovek čije sam postove imao prilike da čitam.
Mogu samo do neba da ti se zahvalim što deliš sa nama svoje mudrosti, i obogaćuješ nas svojim postovima!

:)

Ццц...
Батице тема је екологија, а не сатире и афоризми изречени на мој рачун с твоје стране у разноразним темама, првобитно кроз иронију, а сада последњим коментаром и кроз њен појачани облик -сарказам.
Ове јефтине "форе" ме не дотичу, јер презентују  "Пишчеве аутобиографске записе".

Ma samo sam hteo reći da smaraš, a ti opet sastav napisao  ha ha ha

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #114 poslato: 10, 10, 2018, 23:22:43 posle podne »
TOП 6 београдских депонија        thumbup

<a href="http://youtu.be/bUO51c-FiRs" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/bUO51c-FiRs</a>

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #115 poslato: 14, 10, 2018, 18:50:44 posle podne »
Метриш- дивља депонија на Сиколској реци.

На крају снимка: " У ЈСК предузећу Зајечар су нам рекли да је за сад у свега 15 зајечарских села организовано извожење смећа, али и да је регионалним планом управљања отпадом предвиђено да до 2021 године сва села имају контејнере."

Они крајем првог квартала  21 века још немају ни контејнере??!!

<a href="http://youtu.be/vCNVIdIsX2k" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/vCNVIdIsX2k</a>

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
Завојско језеро полако нестаје

Репортажа о Завојском језеру која је објављена у суботу, 8. септембра, изазвала је велико интересовање и бурна реаговања бројних Пироћанаца. Због честог рада хидроелектране, вода у језеру се повукла и некада потопљено село Велика Лукања  „испливало“ је  на површину.

Наставак текста:
http://www.plusonline.rs/zavojsko-jezero-polako-nestaje-pirotska-struja-i-dalje-putuje-za-beograd-he-pirot-samo-izvrsava-naloge-dokle/?fbclid=IwAR1FHJ6dhCpvjb8BS1zBZI7JlSySmYKh4oJkxHQ2GLoFfQuLGv3pXtrKGsE

<a href="http://youtu.be/2BI35TSFdps" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/2BI35TSFdps</a>

<a href="http://youtu.be/TJ8eIFaNPJE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/TJ8eIFaNPJE</a>

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #117 poslato: 17, 10, 2018, 00:41:13 pre podne »

"Prelepo i pretužno, teško je naći reči... Poslednje sekunde života čarobnog kanjona reke Samokovke, pritoke reke Jošanice, u srcu nacionalnog parka Kopaonik.
Vlada republike Srbije je odličila da ovo ne treba da vide naša deca i unuci, već da treba pokloniti privatniku, dozvoliti mu da izgradi derivacionu MHE, sve ovo da uništi i prekopa bagerima, reku strpa u cev i nakon toga odatle proizvedenu električnu energiju prodaje EPS-u po stimilisanim cenama, a oni posle građanima Srbije.
Mi ćemo, dakle, platiti da ovo nestane!
Nakon toga ćemo nestati mi.
I to je to: The final solution for Serbs.
Kroz 200-300 godina biće snimljen potresan film o nestanku Srba sa Balkana. U njemu će biti nekoliko scena iz ovog klipa. Pisaće: Ovde je sve počelo. Sami su sebi iskopali grobove bagerima."

-Goran Tokic Goci

https://www.facebook.com/goran.nikolic.357/videos/3810111369006391/?__xts__[0]=68.ARDGYhwRAHuqhw07cvX7oEGjGM5LDfJzebnrEHFf-yz5lm9HSuQIAh-Z4Xn6Q6fA_ey4r7SLHzDEzp8DhZ6jtlyXm5BRiv1QZb68oPePzm4b44XMEYFzHXClGrDLf6W3OF4l0GUOPafxayOvIVUA6wl6OZRaVJrkuR8EETXWCeMLrbi-JJ6mQVLKjL71984Li7rsiVDhQldgz9i41WnsrF4&__tn__=-UCH-R

16.10.2018. godine na sednici Narodne skupštine Srbije,
poslanici vladajuće većine (sns i sateliti) odbili su predlog izmene zakona o derivacionim mini hidroelektranama (MHE), odnosno zabrani istih.

"Na žalost, brižljivije analize pokazuju da se iz brojnih navodno obnovljivih izvora ili ekoloških goriva ne dobija ni obnovljiva, ni ekološki čista energija. Gledano iz tog racionalnog ugla, potpuno su besmislene povlašćene tarife i druge benificije kojima se stimulišu izvori i energije koje nisu ni obnovljive, ni ekološki čiste, pa se čak nameću državnom prinudom".
- Проф. др Бранислав Ђорђевић

Van mreže LSI

• Drekavac sa Srednjih voda
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
« Odgovor #118 poslato: 17, 10, 2018, 09:17:49 pre podne »
Ове слике су страшне али мени се чини да сам прошле године прочитао да се планира исушивање Завојског језера ради неких радова на електроенергетском систему или на систему бране - не сећам се више тачно.
Ако сам у праву, можда можемо очекивати да се ситуација врати у првобитно стање.

А што се тиче минихидроелектрана, већ сам раније говорио да то сматрам директним ударом на животну средину и да за одлуке којима се одобравају такви радови не постоји оправдање.

Нажалост, они који доносе одлуке делују ми аутистично и као да за њих не постоје упозорења, докази, захтеви, све оно што струка и наука може да пружи.

Чини ми се: црно нам се пише!

Van mreže Zox

• Kapitalac Dunavski
« Odgovor #119 poslato: 17, 10, 2018, 10:23:06 pre podne »
Као народ представљамо "нечији"  експеримент, и с разлогом смо изабрани. Овим народом је веома лако манипулисати. Нас разједињене, завидне, пасивне, без трунке самопоштовања очигледно треба деградирати, колонизовати (што је већ учињено) и истребити. Оно што знамо је само да лајемо, али само једни на друге, а то је одлика примитивнијег облика функционисања. Како је живот вечита борба, у којој побеђују интелигентније, прилагодљивије и доминантније врсте, нас ће за око 200 година проналазити само у историским списима.