Autor Tema: .  (Pročitano 53720 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #60 poslato: 13, 09, 2018, 12:57:00 posle podne »
Рекао бих само да је наша еколошка свест на врло ниском нивоу (не говорим о појединцима који су потпуно свесни збивања у нашој околини - они су у великој мањини).

На адресу нашег Удружења стигла је порука 27.07.2018. у којој нас организатори борбе за заштиту од изградње минихидроелектрана моле да им дамо подршку.
Истог дана сам проследио поруку члановима удруржења али сам добио само три одговора, један тек пре неколико дана.
Нажалост, нисам могао да пошаљем подршку у име Удружења.

Овим желим да кажем да је потребно још много да радимо на самоосвешћењу и развијању свести о томе да оно што се дешава на Старој планини и није тако далеко од нас.

Неко је рекао да кад лептир махне крилима на једном крају света, то изазове ураган на другом крају.
Дакле, не треба да чекамо на урагане, већ да посматрамо лептире.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #61 poslato: 24, 09, 2018, 11:41:36 pre podne »
Рекао бих само да је наша еколошка свест на врло ниском нивоу (не говорим о појединцима који су потпуно свесни збивања у нашој околини - они су у великој мањини).

На адресу нашег Удружења стигла је порука 27.07.2018. у којој нас организатори борбе за заштиту од изградње минихидроелектрана моле да им дамо подршку.
Истог дана сам проследио поруку члановима удруржења али сам добио само три одговора, један тек пре неколико дана.
Нажалост, нисам могао да пошаљем подршку у име Удружења.

Овим желим да кажем да је потребно још много да радимо на самоосвешћењу и развијању свести о томе да оно што се дешава на Старој планини и није тако далеко од нас.

Неко је рекао да кад лептир махне крилима на једном крају света, то изазове ураган на другом крају.
Дакле, не треба да чекамо на урагане, већ да посматрамо лептире.

Lazo, kako si prosledio poruku?
Ja od udruženja nisam dobio nikakvu poruku već jako dugo, možda je samo kod mene, a možda ni drugi ne dobijaju, pa zato nema ni odgovora?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #62 poslato: 24, 09, 2018, 12:47:21 posle podne »
Занкики, поруку сам послао мејлом на адресе чланова који су уплатили чланарину.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #63 poslato: 24, 09, 2018, 13:00:21 posle podne »
To sam predpostavio, ali eto ja nisam dobio ni jedan mail sa adrese udruženja preko mesec dana...
Zato i kažem da treba proveriti....

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac

Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #65 poslato: 09, 10, 2018, 20:22:42 posle podne »
Ne treba generalizovati narod, ne treba potcenjivati svoj narod jer će to drugi raditi još više. IQ se ne jede  i ne znači ama baš ništa u realnom životu a najmanje u ekologiji, namerno ne kažem ekološka svest jer to ne postoji nigde u svetu. Da se ne pobrka, Danska princeza skuplja kaku svog kera na sred ulice. TO je stvar vaspitanja i primera pučanstvu a kad danac skuplja kaku to je stvar represije.
Nije njemac pametan, intelegentan ili ne daj bože ekološki svestan, naučili ga preko klepanja po ušima da ne baca papiriće.. Neka neko u Honkongu baci papir ili žvaće žvaku, posle deset batina bambusom ili 500 dolara kazne, neće mu više pasti na pamet.

Mrzim politiku na mom forumu pa neću dalje ni ovde. Stvar je u nemanju pozitivnih propisa o očuvanju sredine a i ako ih ima negde onda je stvar i nikakvoj primeni tih propisa. To je stvar politike a ne naroda. Narod vozi kola bez pojaseva od rodjenja, oni kažu dobro je vezati se, manje smrti blablabla.. Narod kaže ok je to ali ko džebe vezivanje, smor je.. Vlada kaže, ok od sutra je kazna 10.000 dinara, grejs period 5 dana... Narod kaže ko vas džebe svih 5 dana.. Šesti dan narod se vazuje k'o besan, naplaćeno 3 kazne za nedelju dana.. Prvo uvodjenje pojaseva u SFRJ davnih dana...  Naišla inflacija, kazne otprilike kao za zrno šibice, narod kaže ko vas džebe nećemo se vezivati i ispune tu kletvu do daljnjeg...  Daljnjeg je bilo kad je Ante Marković uveo red rad i disciplini pa je opet 10.000 dinara bilo vredno. Narod skapirao posle par dana da je zdravo vezati se jer je manje smrti blablabla...

Isto ovo važi za bilo koji segment života, kese, divlje deponije, ispuštanje usrane vode iz klanice, šećerane, Vrbas itd...

Što sam ja ovo sad napisao, nemam pojma...
« Poslednja izmena: 09, 10, 2018, 20:46:44 posle podne Dora »
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #66 poslato: 09, 10, 2018, 20:36:13 posle podne »



Što sam j ovo sad napisao, nemam pojma...

Вероватно зато што човеку није потребан ни просечан коефицинент да би схватио у чему је проблем али ми, и поред тога што схватамо, као да смо сами од себе дигли руке, као да смо одлучили да више ништа више нема смисла.
А штета је.
Толико тога свако од нас може. Треба само хтети.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #67 poslato: 09, 10, 2018, 21:38:14 posle podne »
Ne pratim horoskop..
Hteo sam da kažem da je svaki narod onoliko ekološki svestan koliko ga klepe po ušima kad baci šporet u reku.. Kasnije, mnogo kasnije to polako predje u naviku i opet to nema veze sa IQ brojem. Ne glorifikujem SFRJ ili FNRJ ili DDR... Da su 30 godina klepali po ušima sad bi pili vode iz dunava, što se nekad i radilo... Neće to preko noći a nekad i hoće, primer sa pojasevima je 100% tačan i istinit. Juče sam seljak a danas sam gospodin, IQ narastao preko noći...
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #68 poslato: 09, 10, 2018, 21:58:11 posle podne »
Колико ја видим, вас двојица сте на истој страни али ствари гледате из различитих углова.

Ја не бих рекао да се ту ради о коефициенту интелигенције. Пре о генетском коду. Једноставно, такви смо. И ако нас држава принудом не утера у ред, такви ћемо и остати.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Van mreže Dora

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 540
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Mali Remorker NS-980F
    • Auto Dora 021
  • Veličina: Veličina nije bitna :)
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #69 poslato: 09, 10, 2018, 22:19:22 posle podne »
Svaka dalja aktivnost u ovoj temi će me odvući na to ko i zašto je sada i ovih poslednjih 30 godina kriv (a nije levča) u politiku pa ću se ja odjaviti odavde. Želeo sam samo da kažem da ne treba IQ 153 da bi se neko umio, treba mama da ga vaspita i to je to.. Ili mu grune šljagu pa shvati na drugi način...

Ja lično nisam u busu znojav jer se nisam vozio decenijama busom. Seljaci, mnogi nikad nisu dospeli do busa u BG recimo pa i oni ne spadaju u kategoriju smrde i prde..
Zato sam protiv generalizovanja. Mrmot je prdnuo i svako pokaže na njega, Mrmot je smrad a  ostali trpe.

Ja svaki put kad podjem sa pecanja pokupim moje a i tudje kese jer se grozim tog ponašanja jer ću i sutra doći na tu Jegričku da pecam.. Da je normalne države komunalci bi išli ulicom i svakog kerovodca prepadali da pokaže kesu za minuli rad ljubimca, ko je nema 5000 hiljada i za par dana svi imaju... TO bi bio dobar početak da prestanu dovoditi kerove da seru meni pod prozor jer tu ima trave... A škola na 50 metara.
Ja sam uvek u pravu, čak i kad jesam...

Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #70 poslato: 09, 10, 2018, 22:55:25 posle podne »
Turci smrdljvi, eto ko. I to zato sto ovde nema efikasne represije. A ista ta stoka negde u zapadnoj evropi je fina i kultivisana, naravno samo zbog kazni!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #71 poslato: 10, 10, 2018, 08:08:35 pre podne »
Najcrnje mi je ovo, očiste sa jedne strane propusta pa ponovo vrate u reku s druge strane mosta. Kao ono pomeram gomilu kamena sa jednog mesta na drugo, pa ponovo vraćaj na prvo. Umesto da to odnesu negde na reciklažu. Totalna besmislica i glupost.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #72 poslato: 10, 10, 2018, 08:56:37 pre podne »
Zox, ti si najpametniji čovek čije sam postove imao prilike da čitam.
Mogu samo do neba da ti se zahvalim što deliš sa nama svoje mudrosti, i obogaćuješ nas svojim postovima!

Van mreže Kolibri

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #73 poslato: 10, 10, 2018, 09:10:03 pre podne »
Видео са каналом доказује претпоставку у вези IQ. Мислио сам да није у вези, али ипак јесте. Тотално лудило. Можда би требало да им се нацрта, да је пет пластика тражена роба која има своју цену. Подсетило ме на филм Човек који је хтео да буде краљ, онај део кад се све шаљу комшији низводно.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #74 poslato: 10, 10, 2018, 09:20:33 pre podne »
Колико ја видим, вас двојица сте на истој страни али ствари гледате из различитих углова.

Ја не бих рекао да се ту ради о коефициенту интелигенције. Пре о генетском коду. Једноставно, такви смо. И ако нас држава принудом не утера у ред, такви ћемо и остати.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja bih rekao ovo: Tako su nas vaspitali! nema to veze sa genetikom vec o vaspitavanju. Sta tata i mama rade, to radis i ti.