Autor Tema: Еколошка свест грађана Србије  (Pročitano 1001 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zox

• Talasožder Mali
Еколошка свест грађана Србије
« poslato: 11, 03, 2017, 21:39:49 posle podne »
Поштовани наутичари, риболовци, љубитељи природе...
    пре неколико дана посетио сам Велики бачки канал код Сомбора  локација код старог жељезног моста близу насеља Градина у намери да се прошетам у природи. Фотографисао сам тридесетак фотографија од којих ћу приказати за почетак првих неколико, тачније осам слика. Незнатно  су обрађене како би  оку посматрача оставиле интересантан утисак.

Знатижељни посматрач прегледајући материјал  не примећује ништа необично. У својој глави претпостављам, гледајући слике, пројектује  идиличну слику о чистој средини близу текуће воде, веома занимљивог изгледа...
Све је готово савршено... Стари мост нагрижен зубом времена и река у комбинацији  са равничарским пејсажом дају носталгичну слику предела.
У овом лежи  предност фотоапарата, његове позиције, угла снимања, као и обраде на рачунару. Наравно ту је и Интернет, путем кога и прегледате материјал. Тренутно  видите само оно што аутор чланка дозвољава, а ово практикују  готово сви медији –сакрити непожељно. 
Медиј је чудо...     

Сачекаћу како би  их пажљиво прегледали. Након тога, поставићу остале фотографије како би ваш утисак био у потпуности обједињен.  Кренимо...

Van mreže Zox

• Talasožder Mali
Odg: Еколошка свест грађана Србије
« Odgovor #1 poslato: 11, 03, 2017, 21:54:09 posle podne »
Заправо,  слика око жељезног моста код Градине је сасвим другачија.

Van mreže Zox

• Talasožder Mali
« Odgovor #2 poslato: 11, 03, 2017, 21:55:06 posle podne »
Толико о еколошкој свести грађана Србије.   :((

Van mreže MiletaStamat

• Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Pasara, Istranka
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5 m
« Odgovor #3 poslato: 12, 03, 2017, 09:24:20 pre podne »
Dodje čovek u prirodu da uživa. Povede sa sobom suprugu, decu, prijatelje. Svi se dive kako je lepo, pored reke, na planini, u ravnici. Nigde nema lepše do uživanja u prirodi, a onda ode i iza sebe ostavi uništenu prirodu. Katastrofa. Da mi je znati šta ti ljudi imaju u glavama, i šta misle kada se ponovo vrate na isto mesto, kad tako besomučno uništavaju sve oko sebe.

Van mreže MiletaStamat

• www.mojaladja.com
« Odgovor #4 poslato: 12, 03, 2017, 09:40:54 pre podne »
moj mali doprinos očuvanju prirode kroz neku drugu formu:

GLEDAJU NAS DECA

Posmatrah jednom decu
kako se igraju na obali reke.
Gledaju labudova beli par
koji ponosno jezde prozračnom vodom.
Sve ono što nam priroda nudi na dar,
gledaju deca.
Zelena trava oko njih,
vazduh čist,
ptice se čuju,
iz reke vodu piju....

Gledam ponovo,
deca na obali tužna,
reka sumorna, mutna teče
labudova nema,
ptice se ne čuju....
Umesto njih,
svud okolo smeće,
u daljini zvuk fabričkog zvona,
iz dimnjaka crn dim
što oči peče i na suze tera.

Van mreže Zox

• Talasožder Mali
« Odgovor #5 poslato: 12, 03, 2017, 10:10:23 pre podne »
Dodje čovek u prirodu da uživa. Povede sa sobom suprugu, decu, prijatelje. Svi se dive kako je lepo, pored reke, na planini, u ravnici. Nigde nema lepše do uživanja u prirodi, a onda ode i iza sebe ostavi uništenu prirodu. Katastrofa. Da mi je znati šta ti ljudi imaju u glavama, i šta misle kada se ponovo vrate na isto mesto, kad tako besomučno uništavaju sve oko sebe.
Шта рећи Милета...
Пре две године за 1 мај посетили смо Грушку Гору. Народ се веселио, справљао се роштиљ, попило се... На крају прославе сви оду и оставе ђубре на све стране, неугашене ватре од роштиља...

Ово код старог жељезног моста представља зачетак дивље депоније. Значи, дош'о балканац трактором, камионетом или аутом с приколицом, искиповао је и џада. Мрзело чо'ека отићи до градске депоније десетак километара па му се учинило да је ово савршено место да одложи непотребно смеће, и ако се одлагање отпада на депонију не плаћа. Прошле недеље сам на исту одвезао две ауто приколице шута. Дођеш лепо до рампе, јавиш се портиру, а исти ти покаже и усмери где да га одложиш.
А, није ово ни једино место где се може видети овакав јавашлук. Ничу дивље депоније на различитим локацијама. Омиљена места су око река и обилазница око града. Дође чо'ек ноћу, истресе пар кубика ђубрета на брзину па нестане. Сав је срећан што уштеди литар, два горива не моравши до депоније, а то какву штету је причинио, нема везе. Важно је да смеће није у његовом дворишту. То што је само ваздушном линијом километар од његове куће на месту где не треба бити њега не узбуђује. Као да га истресе на другу планету.

Бахатог балканца треба само ударати по џепу. То је једини делотворан начин како укротити биће примитивног понашања.
Потребно је примењивати Закон, као и појачати контроле којих на жалост има веома мало.

Van mreže MiletaStamat

• www.mojaladja.com
« Odgovor #6 poslato: 30, 10, 2017, 14:38:55 posle podne »
Naleteh na ovaj video, pa nisam mogao odoleti da ga ovde ne postavim. Nije mi jasno šta to radimo sebi, uništavajući prirodu mi sami sebe uništavamo, da li smo svesni toga. Izgleda da ne. Nažalost.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=48&v=3yrxQJFvBXE